Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy olyan kerdessel fordulok...

Egy olyan kerdessel fordulok hozzátok, hogy hogyan tudnek fogyni? Az utobbi idoben felszedtem nehany kiloz, amitol szeretnek egeszseges modon megszabadulni!

Figyelt kérdés

22 eves vagyok. 159 cm magas, es jelenleg 63 kilo. Nem mondanam magamat kovernek, eppen ezert szeretnek fogyni, mert mostanaban picit felszedtem nehany kilot 2 ev alatt.

Nagyjabol 55 kilo voltam 2 eve. De mivel nyaranta vendeglatasban dolgoztam 2 honapot ahol nem igazan volt idom enni mind a 2 nyar alatt rengeteget fogytam, amit masok is megjegyeztek. Ebbol kovetkeztetek arra, hogy gyorsan meg tudok majd szabadulni a kiloktol.

Visszanezve magamrol a kepeket, es volt aki meg is jegyezte feltunoen meghiztam. Regebben voltak onertekelesi problemaim, probalkoztam a fogyókuraval de atment mar egyfajta testkepzavarba, kaloria szamolgatasba. Mivel ereztem hogy rossz uton jarok, igy abbahagytam.

Sajnos sokat nassolok, cukros uditot iszok es egeszsegtelenul etkezem.

A fent emlitett dolgon kivul soha nem fogyokuraztam meg, mert nem volt ra szuksegem.

Aki jartasabb ebben, tudna nekem segiteni hogy pontosan hogyan es mit egyek? Nyilván alapja az egesznek hogy lemondok a cukros uditorol es a nassolgatasrol.. de ezen felul hogyan? Nem az a lenyeg szamomra hogy minel gyorsabban lefogyjak, hanem hogy minel tartosabban! Azert szeretnem most elkezdeni, mert meg nem erzem azt hogy nem tudnek ilyen testben elni, viszont azt erzem hogy mar kozel jarok ahhoz, hogy ezt erezzem es elotte szeretnek ezen változtatni, nem pedig akkor. Illetve lassan kisbabat is szeretnek, es egy olyan sulyrol induljak, ami hat mondjuk ugy..kedvezobb..

Edzoterembe nem tudok eljarni. A mozgast itthon is meg tudom oldani applikacioval? Nem feltetlen szeretnek izmosodni, inkabb fogyni. Nem tudom hogy ez hogy mukodik pontosan.



2022. jan. 17. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak youtube-on fitness/workout videók minimális eszközzel, vagy anélkül.

Azért heti néhány órától nem változol boudybuilder-ré, az izmosodás miatt nem kell aggódnod.

A kajáról, üdítőről jó amit mondtál.

A tartóssághoz a szokások között érdemes szelektálni, ami jó az legyen rendszeres kifogások nélkül, ami rossz, azon legyenek megkötések pl nasinak csak fekete csoki OK.

Ha komolyabb kalória deficit kell, akkor a kalória számolást, vagy az idöszakos böjtöt tudom. De nem hangzik úgy, hogy vészes a súlyod.

2022. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Atlagos testsulyunak mondanam magam, csak szeretnek visszafogyni :)

Mennyi ido lenne 63 kilorol olyan 50-55 kilora lefogyni?

2022. jan. 17. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Reméltem, hogy jön valami nálam hozzáértőbb. Itt vagy hasonló oldalakon tudsz becsülgetni:

[link]

2022. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok (1,3).


A párom ettől a csatornától csinál edzéseket:

[link]

2022. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha változtatsz az étkezési szokásaidon már rengeteget teszel magadért. Sok esetben ennyi is elég tud lenni. A mozgás fokozása szintén hatásos. Szinte bármi jó, amiben örömödet leled. A YouTube videók is tökéletes, sokaknak van komplett edzés programja, ingyen. Nem hibátlanok, érdemes szem előtt tartani, hogy ha izületi panaszokat okoz bármilyen gyakorlat, akkor ne csináld. (A teljesség igénye nélkül) Chloe Ting, Pamela Reif, Growwithjo mind tesz fel ilyen programokat, kinek melyik tetszik. Ahogy pedig fentebb is írták, nem leszel testépítő pár erősítő edzéstől, súlyzós gyakorlattól. Én 5 éve elég aktívan rúdsportolok, emellett itthon is csinálok a fentebb említett youtuberektől kihívásokat, és súlyzózni is szoktam. Hát, messze vagyok a nagyon izmostól :D
2022. jan. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, nagyon kedvesek vagytok! 😊
2022. jan. 18. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!