Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne visszamfognom...

Hogyan lehetne visszamfognom magam az evésben? Mit ajánlotok hogyan legyek motivált az edzésekre?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor kezdtem el edzeni és diétázni(Chloe Ting edzés), aztán márciusban elkezdtem futni, ami nagyon jó hatással volt és szépen lefogytam. (Bár 60 kg alatt volt a célom, ez nem sikerült, de az alakomon látszott a változás) Még decemberben is mentem futni és most január elején is, de múlthéten sajnos egy hétre karanténba kerültem. Elment a motivációm is, még az itthoni edzésektől is. Ez a múlt héten volt. Mivel még tanulok(érettségire készülök), kb. fél négyre érek haza, ilyenkor rámjön egy evési roham és hiába viszek magammal ételt mindig éhesnek érzem magamat. Télen az utcán futottam, de egy-két rossz tapasztalat miatt, már nem ott szeretnék futni, hanem egy folyó parton, amivel csak az a baj, hogy kb. Fél négyre érek haza, eszek és kb. 1 óra múlva tudnék csak elindulni amikor sötét van.(a part nincs kivilágítva) Ezért csak hétvégén tudok elmenni futni(persze tavasszal megint más, mert akkor már világosabb van)

Édesanyám is büszke rám hogy fogytam, de egyre jobban azt érzem hogy jönnek vissza rám a kilók és ez miatt elég rosszul érzem magamat... Egyébként próbálok egészséges ételeket vinni, meg enni, de így is sokszor éhesnek érzem magamat.



2022. jan. 18. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg visszahangolódni keresd meg az okokat miért szeretnél fogyni izmosodni stb..Pl miért kezdted el .Ha nem megy akkor nyugodtan kérj segítséget szakembertől pl pszichológus a falási rohamokra vagy dietetikus aki jól összerak egy étrended nem fogsz éhezni és kiegyensúlyozott lesz az étrended így kisebb a valószínűsége a falásrohamnak ha jól táplált vagy
2022. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az szuper, hogy mozogsz, de mit és mennyit eszel egy nap?
2022. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából mostanában elég rendszertelenül eszek, de megpróbálom kb. Leírni.

Reggel sima natúr joghurtot eszek kiflivel, suliba szintén kiflit viszek szendvicsként, meg a Jó reggelthez hasonló kekszet. +mostanában viszek salátát i csirkemellel. Aztán hazaérek, és ahogy meglátok valami ételt, rám jön ez a falási roham. Ez mellé csak vizet meg fekete/zöld teát iszok.

2022. jan. 18. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem reggelizz olyat ami jobban eltelít lassan felszívódó ch-t és tizóraizz pl almát abba sok a rost ebédelj olyat ami eltelít és uzsizz is vacsira meg valami könnyebbet mert estére nekem már nem szokot jól esni a nehezebb.A nasi belefér é ha jól vagy lakva akkor kevesebbet is kívánsz.De ne edd magad kidőlésig ha érzed hogy jól vagy lakva akkor az már bőven elég.Ha kell emeld fentebb a kalória igényed is főleg ha fejlődő szervezet vagy:)sok sikert
2022. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem falási roham, teljesen normális, hogy ennyi után éhes vagy. A reggeli joghurt helyett ehetnél főtt tojást (előző este főzve), kevés olajon tükör, vagy rántottát + zöldségeket. Délelőttre a szendvics kitartana, nem kellene jó reggelt; vagy ha az édeset kívánod, akkor az, meg 1 bármilyen gyümölcs. Mi neked a saláta? Ha levélzöldség, akkor az ebéd kevés! 1-2ek kukoricával, csicseriborsóval, lencsével, sárgarépával, céklával stb. nagyon laktató lehet.

Mit eszel délután, nem beszélve este?

2022. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerintem természetes, hogy éhesebb vagy ha rendszeresen edzel. Próbálj meg igazi ételeket enni. Ezalatt azt értem, hogy hagyj el mindent ami zacskós/dobozos/konzerv/mikrós stb. Még ha édesítőszeres, vagy bio, vagy teljes kiőrlésű is. Süss és főzz magadra, egyél sok zöldséget, szárnyast, rizst, édesburgonyát stb. A lényeg, hogy friss alapanyagokkal dolgozz. Tudom, a suli miatt bizonyára nem könnyű, de ha van rá lehetőséged mindenképp törekedj erre.

A motivációról meg annyit, hogy nagyon jó ha van, de építkezni nem lehet rá. Az én tapasztalataim szerint a motiváció mindig hullámokban jön, el lehet kapni a hullámot és meg lehet ülni, ami sokat segít, de amikor elfogy a motiváció, akkor kell a fegyelem, akaraterő és kitartás. Ezekkel már lehet dolgozni, ezekre lehet építeni. Ezek mind fejleszthető dolgok egyébként :) Nem bonyolult, de az nem azt jelenti, hogy könnyű. Tiszteletreméltó, hogy elkezdted és már ennyit lefogytál. Nagyon sok sikert, kitartást és jó egészséget kívánok neked!

2022. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
6-os vagyok, azért írtam, hogy egyél "igazi" ételeket, mert azokkal sokkal nehezebb túlenned magad kalóriákat nézve. Sokkal hamarabb eltelítenek és a szervezeted sem fog többet kívánni mert megkapja a vitaminokat, ásványi anyagokat amiket fel tud használni vagy be tud építeni. :) Egyébként még ami eszembejutott, hogy ha a futást valamilyen okból szünetelteted, akkor is maradj aktív, keress valamilyen más mozgásformát, amit szívesen csinálnál, akár csoportos órát, pl jóga, pilates, vagy valamilyen más aerob mozgásforma, úszás vagy biciklizés, ilyesmi.
2022. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!💕
2022. jan. 26. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!