Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Menstruáció idején tényleg...

Menstruáció idején tényleg mutathat többet a mérleg, ha amúgy rendesen étkezem és mozgok is?

Figyelt kérdés

30 kiló túlsúly leadásának vágtam neki január elsejétől, nagyon jól haladok, minden nap tornázok itthon, egészségesen eszek, le is ment 4 kiló, ami tudom, hogy főként eleinte víz.


Az érdekelne, hogy mivel a héten fog megjönni kicsit félve fogok a mérlegre állni, mert úgy hallottam ilyenkor többet mutathat a mérleg.


Mi ennek az oka?


2022. jan. 18. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A menstruációkor lezajló hormonális változások miatt ilyenkor a szervezet több vizet tart vissza, ami miatt akár 2-3 kilóval is többet nutathat a mérleg. Ha mindent betartottál, de tudod, hogy most fog megjönni és több súlyt látsz a mérlegen, mint előtte, akkor tudd, hogy emiatt van, de nem kell megijedni, ez pár nap után magától lemegy. :)
2022. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mutathat. Nekem egyszer 1,7 kg pluszt mutatott 1 éjszakával később (ugyanazon időpontban, ugyan úgy mérve). Már eleve feszültebb voltam :D erre meglátom a számot.

Amúgy több tippem van: vízvisszatartás és v. széklet (ilyenkor puffadás is van, nehezebb emésztés).

2022. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már menstruáció előtt egy héttel is többet mutat a mérleg. Aztán a mensi vége után szépen lassan megint lemegy. A különbség olyan 2 kiló a két szélsőérték között.

(Nem fogyózom, hanem egyszer fogadásból egy fél évig minden nap mértem magam.)

2022. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem szokott nőni a súlyom közben, hanem mindig fix a súlyom, kb. 1 hétig akkor el sem szokott mozdulni a mérleg, mindig pont ugyanannyit mutat.


De amúgy ne állj félve a mérlegre, hiszen attól még, hogy pár napig több lesz a súlyod, az nem jelenti azt, hogy híztál, és hogy ennyi volt a fogyásnak. Ne aggódj.

2022. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nekem pl székrekedésem is van előtte 1-2 napig, ami normális, viszont a mérlegen ugye meglátszik. Lassul az emésztés, csomó vizet visszatart a szervezet. Ilyenkor jobban is puffadok (mindentől), sokszor tényleg egy nagy lufinak érzem magam, borzasztó kellemetlen. 1,5-2 kg simán benne van. Ha ennyire frusztrál a mérleg (hiába tudod, mitől mutat többet), akkor hagyd ki a mérést, semmi bajod nem lesz tőle.
2022. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
92%
Igen. Nekem iszonyat nagy a hasam is menstruáció előtt/alatt aztán elmúlik :D
2022. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a sok kedves és informatív hozzászólást, akkor úgy gondolom, hogy ezen a héten kihagyom a mérést, nem stresszelem magam pluszba. :) mindenkinek ment a zöld pipa.
2022. jan. 19. 08:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 2 kilóval mindig több már az előtte lévő héten. De utána visszaáll.
2022. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is ki szoktam hagyni, előtte két nappal és az utolsó napig nem mérem

mindenkinek más, az edzőm szerint az eslő két napban lehet az ember több, de én észrevettem hogy nekem pl az előtte két nap amikor kritikus

ahogy te is írod, nem stresszelem magam meg spekulálok hogy akkor mennyi van a ciklus miatt, egyszerűn kihagyom

de totál egyénfüggő, ez 0 és 3 kg ingadozás is lehet emberfüggően

2022. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!