Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhízottként sok sértést...

Elhízottként sok sértést kaptál? Ez mennyire motivál vagy motivált a fogyásban?

Figyelt kérdés

Nálam nem vészes a helyzet, de elég sok megjegyzést kapok, mert aránylag kevés idő alatt híztam, így a környezetemet meglepte és valamiért úgy érzik muszáj ezt tudatniuk velem. Ma viszont egy igazán sértő dolgot mondtak, remélem ez igazi motivávió lesz számomra, hogy változtatni tudjak. Egy nagyobb társaságban egy számomra szinte idegen csaj elkezdte mesélni, hogy régen ő fhu, de nagyon el volt hízva. Mivel vékonyka a csaj többen is hitetlenkedtek, erre odavágta, hogy "de esküszöm, úgy néztem ki, mint xy (én)." Így lehet nem tűnik durvának, de nekem ott annyira rosszul esett, hogy majdnem elbőgtem magam. Egyébként nincs rajtam sok felesleg, de cserébe nagyon aránytalanul híztam, szinte csak a hasamra/csípőmre. 164cm és 67kg vagyok, 10 kg persze van rajtam, de eddig még nem éreztem olyan brutális túlsúlynak. Eddig.

Nektek volt ilyen helyzet? Segített abban, hogy jobban küzdjetek a fogyásért?


2022. jan. 18. 21:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
jah :(
2022. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Magadért fogyj le, de az igazság az igazság. Ha nem tetszik hogy van rajtad háj akkor tegyél ellene. Ha nem zavar akkor meg fogadd el hogy dagadt/ plussz súlyos vagy. Ez ebben az esetben nem kéne hogy rosszul essen hiszen ez van, ilyen testet akarsz ez tetszik neked. Mások véleménye ne befolyásoljon de ne is lepjen meg.
2022. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Kaptam, igen. Családtól, barátoktól, idegenektől. Gyerekkorom óta kövér voltam, 2x annyi feleslegem volt, mint neked (vagy még több). Ezek miatt mindig is önértékelési gondjaim voltak (amiktől az evésbe menekültem, ördögi kör), mindig utáltam magam. Lefogyni mégse tudtam soha, nem volt akaraterőm. Akkor lett, mikor nem mások miatt akartam, hanem mert én magam örömömet leltem a mozgásban. Úgyhogy az én tapasztalatom az, hogy az ilyen beszólások nem hogy nem segítenek (nyilván nem is céljuk), de rengeteget rontanak a helyzeten és az önutálat (bár elvárják a kövérektől, mert ugyan miért szeretnéd magad) nem megoldás.
2022. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de úgy olvastam elsőre, hogy sok sertést kaptál.😄

Mondom ez tényleg durva.

2022. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
4 én is ezt olvastam, pont akartam is írni, hogy mindenki etetni akart hurkával-kolbásszal, mert látták, hogy elfér. 😂
2022. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
86%
Hát azért jó nagy paraszt az a lány aki ezt mondta neked!
2022. jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Fura volt, inkább azért sértegettek a súlyommal kapcsolatban mert alapból utáltak. Volt egy másik kövér osztálytársam akit szerettek és őt nem baszogatták.

A családom nem sértegettek.

2022. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Rengeteget. Családtól, ismerősöktől,anno a suliban, munkahelyről, idegenektől. Nem telt el úgy 1 hét, hogy ne kaptam volna valamit. Dagadt, tehén, bálna, zsírdisznó, undorító, gusztustalan, " nem is vagy emberi lény", "ha így néznék ki megölném magam a helyedben", és ehhez hasonlók.

Kb 10 éves korom körül kezdtem el hízni, azóta kaptam ezeket. 14 és 33 éves korom között többször lefogytam 20-30 kilót de sose tudtam megtartani mert egyszerűen nem tudtam mi lenne jó nekem, folyton azt kaptam hogy egyek nagyon keveset, de az éhezést, koplalást egyszerűen nem bírtam sokáig. Így sokat ingadozott a súlyom az évek alatt, és egy-egy fogyás után rohamtempóban híztam vissza, mindig többet mint amit lefogytam előzőleg. 100kilóról indult ez a kálvária, és végül több fogyás- hízás periódus után 170kilón kötöttem ki. Voltak évek amikor minden reményt elvesztettem hogy valaha lefogyhatok és feladtam. Az utolsó 20 kg akkor jött fel.

Egy idő után már azzal se fogytam egyébként, hogy keveset ettem és mozogtam.

Elmentem orvoshoz, ott kiderült hogy egyebek mellett anyagcserebetegségem van. Sok utánajárás után ennek a betegségnek megfelelő speciális diétával életmódot váltottam, odafigyelek hogy MIT eszem, de nem éhezem, rendszeresen mozgok is persze és lefogytam 3 év alatt 103 kilót. 170- ről - 67kilóra.

Ez már egészséges súly számomra, a magasságomhoz. De a mai napig kapok nálam vékonyabbaktól "dagadt" és hasonló megjegyzéseket, de pont leszarom😂 ezeken már csak nevetni tudok. Mivel tudom honnan indultam, milyen mèllyről küzdöttem fel magam, mennyit harcoltam ezért a 67 kilóért:) Így nem érdekel mások véleménye.

Mivel érzelmi evő is vagyok, engem csak lehúzott az ilyesmi, így szomorúságomban is ettem, amikor beszólt valaki. Az ételtől pár percre jobban éreztem magam. Aztán meg bűntudatom lett.

De már nagyon régóta nem érdekel ki mit mond rám. Látom a centit, látom a mérleget, látom a testtömegindexet. Rendszeresen ellenőrzök. Amíg ezek szerint rendben vagyok, nem érdekel senki dumája:)

Én amúgy sem a külsőm vagy mások miatt fogytam le, hanem az egészségemért, és mert találtam egy olyan utat a táplálkozásban amit élvezek, szeretek, nem a koplalásról szól és élethosszig tartani tudom. És hosszú évek után visszataláltam a mozgás szeretetéhez is.

2022. jan. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21%
A vékonyra is mondják hogy vekony, a dagadt pedig dagadt. Ha nem tetszik hogy dagadt vagy miért nem lehet lefogyni? Ha meg nem akarsz lefogyni miert zavar ha azt mondják dagadt vagy? Mi benne a sértés? Mit akarnak az ilyen emberek ? Azt akarjak hogy azt mondják vékony vagy?
2022. jan. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Aki így viselkedik mint veled az a lány vagy irigy valamire veled kapcsolatban, vagy valami mentális problémája van, önértékelési gondja, önbizalomhiánya. Tipikus esete volt annak amit írtál hogy valakit jól lenyomni, lealázni hogy saját magát magasra emelje. Sajnálom hogy te estél ennek áldozatául, elhiszen hogy rosszul esett! Peregjen le rólad!
2022. jan. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!