Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

168cm körül vagyok és 83kg kb, 24éves lány

Tudom, hogy kövér vagyok tudom, hogy fogynom kéne mégis veszem a péksütit, a csipszet, csokit

Mi bajom van? Hisz nem tetszem magamnak és tènyleg kövér vagyok mègsem étkezek rendesen

Pár napig be tudom tartani aztán megint veszem a sok szarságot. Egyedül élek amúgy és én rendelkezem s fizetésem felett. Lehet ez is benne van a pakliban? Hogy nem szól bele semki és bármit megvehetek? Nem tudok már mire gondolni..



2022. jan. 22. 00:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Tudod a chipsben meg a többi sós dologban van egy vegyszer aminek a neve nátrium-glutamát. Ez idegméreg és függőséget okoz. A csokiban nemtudom hogy ez van-e de arra is könnyen rá lehet szokni. Ez nekik jó mert rengeteg fogyasztójuk lesz. Szóval nem csak az emberekkel van gond, hanem hogy rászoktak ezekre és nehezen lehet lejönni. Erős akaraterő és elhatározás kell. Szokták mondani hogy amíg valaki csak siránkozik addig nem fáj neki igazán.
2022. jan. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
79%
Én is így vagyok és egyszerűen nem megy pár napnál tovább. Nálam mondjuk nem a chips-el, hanem az energia itallal és a colával van a gond. Testmozgásból nincs semmi amit szívesen csinálnék. Séta esetleg. Pedig tudom, hogy beteg is lehetek... De egyedül nincs motivációm, akarat erőm.
2022. jan. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálad az akaraterő hiánya a probléma. Mikor szembeállítod az akaraterőt a finomságokkal akkor a finomságok győznek. Jobban érdekel az hogy ilyen cuccokat egyél, mert az boldogabbá tesz. Azzal szemben hogy nem ehetnél ilyen kajákat, és a boldogságot csupán az adná hogy jobban nézel ki és jobban érzed magad a bőrődben.

Egyébként annyira nem vészes ez a felesleg. De ha van egy kis jövőbelátó képességed akkor ez a 83kilo 5-6 év múlva felmehet akár 100-ra is. Ha ezt nem szeretnéd változtatni kell. És a fogyás nem azt jelenti hogy leadok 10-15 kilót azt' jóvan! Hanem konkrétan életmódot kell váltani, amit később is fent kell tartani. Ha egyedül él az ember egyszerűbb, mert csak rajta múlik minden. Nincs kifogás. Én is egyedül élek és át tudtam formálni az étrendem.Nekem a rendszer sokat segít. Előre megvan tervezve a hetem, pontosan tudom melyik nap mit eszek és mennyit, hol tartok a bevitt kalóriában az adott napon, mi fér esetleg bele tervezetteken kívül. Mikor fogyni szeretne valaki szigorúbban kell venni a rendszert, és nehezebb is, hisz a kalóriadeficites állapot miatt kevesebb kalória bevitelére van lehetősége. De később egy szinten tartáshoz már tágabbak a lehetőségek, és lehet néha nem túl jó ételeket is enni. Ott több lehetőség van kompenzálni a köv. napon. De odáig el kell jutni. Akaraterő, tervezés, kötelességtudat. Nekem ezek segítettek hogy életformát, életmódot váltsak!

2022. jan. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
Olyan cukorfüggő baktériumok, gombák szaporodtak el a beleidben, amelyek képesek utasításokat küldeni az agyadnak, hogy azonnal vegyél péksütiket, édességeket. Csak radikális megoldással lehet kiirtani őket: Semmilyen cukrot, cukor tartalmú ételt, italt nem szabad megenni, se kenyeret, se tésztát. Egyél finom tanyasi állatok húsából készült ételeket párolt zöldségekkel, ránts ki karfiolt, egyél tojást. Kb 2-hét pokoli nehéz lesz,a fejed is megfájdul, de utána, ahogy elpusztultak ezek a baktériumok, gombák, már fellélegezhetsz.
2022. jan. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Durum tésztát szoktam enni és a kenyeret lecseréltem tk kenyérre. A párolt zöldséget imádom ahogy a tojást is. Húsok közül csak halat, csirkét és sertést eszem. (a sertést darálthús formájàban, hal közül hekket) Pulykahús nekem sosem jött be.

Inni vizet szoktam és zero kólát és kávét édesítővel. Zero kólát is hagyjam el?

Amit még imádok nasizni az a pisztácia, mogyi, aszalt füge. Ezek maradhatnak?

Mozogni is szoktam amúgy heti kétszer háromszor megyek futni és úszni is szeretnék majd.

2022. jan. 22. 09:28
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Zero kólát is hagyd el, mert az aspartam édesítőszer nem kívánatos a szervezetnek, káros. Inkább igyál zöld teát egy kevés nyírfacukorral. Az aszalt fügét sem jó túlzásba vinni. A kenyeret és tésztát is teljesen el kell hagyni, mert attól, hogy teljes kiőrlésű, még nem lesz kevésbé hizlaló.
2022. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kenyeret tudom valamivel helyettesíteni?

Azért heti egy vagy két tésztás étel sem fér bele?:(

2022. jan. 22. 09:53
 8/25 anonim ***** válasza:
Paleolit kenyérrel és vannak paleolit tészták is.
2022. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#1 az az "idegméreg" ott van a paradicsomban meg elég sok vizi életformában, és inkább jótékony hatásai ismertek, ellentétben a fel sem tűntetendő, határérték alá kivont kezelőanyagokkal, na meg a pálmaolaj-keményítő kombó nyakló nélküli fogyasztásával.
2022. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem neked nem itt kéne kezdeni, hogy a tésztát is iktasd ki. Én először kalóriát számolnék, a kereteden belül bármit ehetsz. Hamsr rá fogsz jönni, hogy az egészséges kaják jobban eltelítenek, és könnyebb velük tartani a keretet. Esetleg próbáld ki.
2022. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!