Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170 cm-hez mennyi az "ideális"...

170 cm-hez mennyi az "ideális" súly?

Figyelt kérdés
2022. jan. 22. 11:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én 58 vagyok, nekem ez pont tökéletes
2022. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más, alkat-, életkor- és életmódfüggő (pl. van-e sok sport és/vagy súlyzós edzés), de nagy általánosságban véve valahol 56 és 74 kiló között. Tudom, hogy ez elég nagy tartomány, és nem ezt vártad, de ez egy hatalmas általánosítás, mert mást nem is lehet mondani (gondolom nőkröl van szó).
2022. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mennyire vastagok és tömörek a csontjaid, mennyi rajtad az IZOM, és mennyi a zsír.


Illetve a zsír eloszlása sem mindegy. Egyszerű példa női test esetében: keblek mérete...


Legyen egy egyszerű példa, 3 emberrel. A 23(kg/m^2) kalkulált BMI mindannyiuknál X kg mellett valósul meg.



1) Van aki X-5 kg-osan hashurkás, és löttyedt a bőre. Ez például úgy lehetséges, hogy keskeny a medencecsontja, kicsik az emlői, és sportot még a TV-ben sem látott. Ennek ellenére a testtömege annyi, mint egy ÁTLAG testaranyokkal és átlag izomzattal rendelkező nőnek. Nyilván rajta arányaiban sokkal több a zsír.


2) Másik nő X súllyal tökéletesen egészséges és szép. Ahol kell, ott van zsír, és annyi amennyi kell. Feszes, mert néha azért sportol is, és napi szinten fizikai munkát végez egy raktárban. Csontozata átlagos, nőies. B kosárméretű, kerekded cicikói vannak.


3) Megint csak más X+5kg -mal is karcsúnak látszik (valójában az is), mert sok izom van rajta, az pedig nagyobb fajsúlyú,mint a zsír. Életvitel szerűen sportol. Mellkasa tágas-atletikus (mondjuk 95cm körméret a keblek vonala alatt), medencéje kimondottan széles, csontjai tömörek, vádlija is van. A keblei is nagyok, mondjuk C kosár.


Érted mit akarok mondani a példával? Nem mindegy miből áll össze a súly és az hogy oszlik meg.

2022. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb 60 ha nem vagy izmos
2022. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as nagyon bölcsen mondja. A 4-es is jól beszél, de 60kg egy kimondottan karcsú alkatot feltételez. Mennyi most a súlyos? (Privátban is jöhet, nyugodtan leirhatod az őszintét. Itt a többségnek van súlyfeleslege).
2022. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 60 reális lehet.
2022. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

most 67 kiló vagyok, nyáron 76 voltam.


keblek méretével kapcsolatban, kis melleim vannak.

ami a sportot illeti kézilabdázok.


inkább a hasamon látszik meg a súlyfelesleg, illetve a hátamon. a vádlim is viszonylag vastag, de azzal tudom, hogy nem igen fogok tudni mit kezdeni.

2022. jan. 22. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Hat igen es a karcsu a normalis 🤔 Ha nincs felesleg. A neveis "felesleg" mert felesleges
2022. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

170cm és 80kg vagyok jelenleg. Nem vagyok elhízva közel sem, sőt.. Heti 5 edzek.

Mikor fogják már fel az emberek, hogy nem számít hány kg valaki? Lehet valaki 170cm és 80kg-san elhízva, és lehet valaki sportos testalkatú is.

A testösszetétel számít.

2022. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
9-es, biztos hogy jelentős zsírtöbblet van rajtad. Sehogy nem jön ki a matek.
2022. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!