Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt milyen ételeket...

Diéta alatt milyen ételeket tudok iskolába vinni?

Figyelt kérdés

Alacsony kalóriatartalmú, laktató étleket keresek, amiket könnyen, maszatolás, evőeszközök nélkül meg tudok enni.


Amiket szoktam vinni:

-gyümölcs (szinte akármilyen, de ezektől általában éhes maradok)

-zöldségeek összevágva

-protein/műzli szeletek

-néha szendvics, kőrözöttel/vajkrémmel, light sonkával, zöldségekkel



2022. jan. 26. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ugyan nem kifezezetten diétásak, de találsz jó ötleteket:


[link]

2022. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
A müzli szelet nem fogyókúrás, egy cerbonás 450 kalória körül van - az két szendvics...
2022. jan. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
94%

szerintem érdemes lenne tartalmasabb salátákban is gondolkodnod pl. cézár saláta, görög saláta, bulgur saláta. igen, ezekhez kell legalább egy villa/kanál, de szerintem könnyebb bedobni a táskába egy villát egy nejlonzacsiban mint kizárni egyszerű diétás kajákat.


zöldségekhez egyél humuszt, ricottát vagy cottage cheeset.

2022. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Gyümölcs mellé ehetsz olajos magvakat, az sem macerás túlzottan. A mennyiségre persze figyelni kell, mert kalóriabomba, viszont gyümölccsel kombinálva szerintem nagyon laktató.
2022. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben maradnék a maszatolásnál.

Nyilván a szendvics jó, de amellé tuti vinnék dobozban zoldseget

A gyumolcstol azert nem lalsz jol sokaig mert csak szenhidrat. Ha lenne mellette zsir es feherje, lassabban szivodik fel. Pl egy gyumolcsos zabkasa vagy zabpuding


En suliba sokszor vittem dobozbqn

- zabpalacsintat gyumolccsel, magvakkal

- zabkasat aszalt gyumolcsokkel, neha frissel

- rizskasat, koleskasat szinten feltetekkel

Ezekhez igazabol egyetlen kiskanalat kell pluszban eltenned es ha megetted, megy a dobozba, nem maszatol semmit.

Szendvicseket epdig varialhatod. Megkenni sajtkrem, cottage cheese, humusz, babkrem stb. Feherjenek fott tojas, sonka, csirkemell, tarja. Neha pluszban sajt neha nem. Melle nyilvan zoldsegek


A muzli es protein szeleteknel olvasd el az osszetevoket. Egyreszt sokban van cukor masreszt sokban van olyan osszetevo ami nem feltelen egeszseges. Szerintem tarts magadnal veszhelyzetre 2t de alapbol ne ez legyen az etkezesed.


Az elozo jokat irt, tudsz gabona alapu salatakat csinalni. A salata bem csak izetlen jegsalata meg par szelet uborka. Lehet bele tenni kockazott sult zoldsegeket (repa zeller cekla karfiol) vagy ugyanezeket nyersen, reszelve fott bulgurt/koles/quinoa/durum teszta. Az ize kedveert parmezan vagy keves peszto. Ontetnek fokhagymas joghurt, szojaszosz stb. Probalj igy gobdolkodni. Kicsit tobb melo lesz de nem fogid megunni es elvezni fogod hogy finomakat eszel. Pl megcsinalsz 4-5 adagot egyszerre. Viheted suliba ebedre, ha hazaersz ehetes vacsira is es masnap ugyanigy. Ennyi ido alatt nem unja meg az ember es megoldva 4 etkezes

2022. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy ez milyen macerás, én is sokat kìnlódtam ezzel anno. Egy jól záródó uzsis doboz és egy 1L-750 mL-es kulacs (a sok jó minőségű folyadék miatt) azonban nagy segìtségedre lesz. Én is inkább valamilyen egytál ételben gondolkodnék, a szendvicsek nem túl diétásak. Ötleteim:

A. Quinoa/Barna Rizs + hüvelyesek, pl. egy konzerv csicseri hozzá.


B. TK. tortillába tekert rántotta (na jó ez is kenyér-liszt alapú, de valid alternatívája a fehér lisztes zsemlének), salátával.


C. Tonhalsaláta


D. Zabkása gyümölcsökkel, vagy akár sósan tojással, zöldségekkel, sörélesztőpehellyel.


E. Zöldségkrémek pl. Guacamole, hummus, pico de gallo, sült paradicsom, padlizsánkrém nyers zöldségekkel és TK. krékerrel, hogy valami plusz kcal legyen és jobban eltelìtsen.


Szóval nagyjából a saláta/zabkása a parizeres zsömle és büfés pélsüti egészségesebb alternatívája, ha jól akarsz lakni egészségesen a tìzórai szünetben. Tudom, hogy egy pain-in-the-ass, hogy mindig készìts valamit és cipeld a kis dobozkádat, de hidd el megéri majd!


Amikor én elkezdtem ezt csinálni a suliban, az elején mindenki furcsán nézett, most meg már kb. azzal telik a nagyszünet, hogy mindenki egymásnak mutogatja, hogy mit hozott. Még a fiúk is, pl. közölük sokat a csirke-rizs-brokkoli triumvirátusra esküsznek.

2022. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2, el vagy tájolva. Nincs 400 kalória 100g, és egy müzliszelet 20g.
2022. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg a 100 grammos kalóriát néztem, az 420-450 között van.
2022. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor zacsiban vittem ételes dobozt, kis villával/kanállal megettem, a zacsiban jött vissza velem a doboz. Így semmi maszatolás nem volt, mosogatni ráér otthon is, a zacsiban meg nem baj ha valami melléfolyik mégis.
2022. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdemes beszerezni egy-két jó ételes dobozt, ami pl. szilikon szigetelésű, abból tutira nem folyik ki semmi.


Az IKEA-ban pl. lehet kapni ilyen elválasztó belső dobozokat is a tárolóhoz, és ezzel gusztusosan lehet többféle dolgot is beletenni/vinni.

[link]

2022. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!