Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázok, de az esti...

Fogyókúrázok, de az esti falásrohamok keresztbe tesznek. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

2 hónapja csinálok egy fogyókúrát, 1400-1500 a napi keretem, ebből kb. 1000, amit napközben a munkahelyen beviszek. Vacsorára már nem javasol a diéta rendes ételt, csak zöldségek és gyümölcs. Egészen 7-16h-ig szépen tartom az étrendet, a baj akkor van, amikor este rám tör a farkaséhség. Ilyenkor össze-vissza megrendelek mindent, ami megennék: hamburger sült krumplival, pizza, kínai, kétszemélyes tál étteremből… Jól bezabálok, úgy érzem, ettől eltűnik az egész napi feszültség és rohanás okozta stressz. Mozogni sajnos csak ritkán szoktam.


Ez a zabálás páratlan heteken fordul elő, amikor a párom délutános. Ha nappalos és este otthon van, előtte nem merem ezt csinálni. Kérdezgeti is, hogy mitől hízok, ha már két hónapja fogyózok… A túlsúly csak növekedik.


Mit tegyek, amikor nagyon ehetnékem van, és az egészségtelen, kalóriadús ételeket kívánom?



#kalória #falás #evés #stressz-evés
2022. febr. 4. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Azt kell elfelejteni hogy este csak zöldség meg gyümölcs. Ez minden csak nem laktató és minden csak nem egészséges.

Este szépen egyél rendesen. Lassú szénhidrátot, fehérjét és zöldséget (pl teljes kiőrlésű kenyér, nagas hústartalmú sonka/ főt tojás és zöldségek). Édes verzióban pl sovány túró, gyümölcs, zabpehely

Melegétel verzióban bulgur, zöldség, valamilyen hús


Addig amíg a lefekvés időpontja előtt 2 órával vagy, bármit lehet enni este is.


A gyümölcs annyit csinál hogy elkezd erjedni a gyomor tetején ami még refluxot is okoz. A benne lévő gyors cukrok a minimális rossttal pedkg gyorsan felviszik majd ledobják a vércukrot. Ennél nincs is rosszabb vacsora. Ellenben ha mellé raksz fehérje meg zsírofrrást, már lassítja a felszívódást

2022. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ahhoz hogy ennél többet tudjunk segíteni, kéne a kor, nem, magasság, kiló és hogy mi ez az (idióta) diéta amit követni próbálsz
2022. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért van, mert szr az étrended.
2022. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Nálam ez volt, azóta nincs reggeli csak ebéd és este 11 vacsi.Napi 1500kcal
2022. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

1400 - mondjuk ha nem éheztetnéd magad (az hogy nem eszel x ételcsoportot is az), akkor nem törnének rád falásrohamok.


Ennyi. A szervezetednek nem elég az, amit kap, főleg ha zöldség-gyümölcs meg csirke-rizs.


Vacsorára már nem javasol a diéta rendes ételt, csak zöldségek és gyümölcs. - erre pedig semmit nem írok inkább.

2022. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 flora08 válasza:
87%
Ne haragudj, de ez hülyeség, hogy este csak gyümölcsöt és zöldséget szabad enni. Nem laksz jól, csak savat csinál másnap reggelig. Nem csoda ha éhes vagy. Nálunk a városban van egy cég, napi öt étkezést biztosít, többféle menü van, de mind fogyókúrás. Túrókrém, camembert sajt/bécsi virsli salátával, sonka mozzarellával, ilyesmik vannak vacsorára. Ha megvan a maximum kalóriabevitel, egyenletesen kéne elosztani egész napra.
2022. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Igyál helyette sok vizet
2022. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Töröld a netpincér accountodat.
2022. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
78%

Hasonló volt nekem is, aztán egyszer kitaláltam,hogy először csak kevesebb kalóriát,több zöldséget eszem. Nem iszom alkoholt stb,de ha épp meg volt egy üveg bor otthon,abból ittam egy pohárral ettem egy kis csokit stb a 2-3-4 ezer kalóriát így előbb csökkentették,fogalmam sincs mennyire de kevesebb volt.

Már azzal januárban 2 kgt-ot fogytam,majd februártól(2021) jött a kemenyites,bulgur,zöldségek,sovány hús semmi nasi,sport.

Vettem proteinek dolgokat édesség helyett, szépen teljesen életmódot váltottam.de nem vontam meg magamtól semmit, így este ha éhes voltam egy adag belga csokis fehérje segített rajtam. -30 kg nal járok.

2022. febr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
58%

Nálam is ugyanez volt a helyzet, napközben még minden oké, na de este...

Az egészen nekem az segített átlendülni, hogy amikor rámtört a falásroham, inkább vizet ittam, vagy elfoglaltam magam, mintsem, hogy egyek.

Ha már nagyon bennem volt az ehetnék, megnéztem egy egy modell, vagy csupán olyan nő képét, akinek tetszik az alakja, s azon morfondíroztam, hogy ha bizony most megeszem azt a valamit, akkor ma is csak egy lépéssel távolabb lettem a kívánt alaktól.Még ezentúl megnéztem minden étel kalóriatartalmát, és átgondoltam, hogy tényleg szükségem van erre?

Mivel az életmódváltásom után rájöttem, hogy nem azért eszek, mert finom vagy mert kedvem van hozzá, hanem hogy a szervezetem bírjon működni.Tisztáztam magamban, hogy egy egy étel megevése néhány percig tart, de a jó alak egy életre, persze csak ha meg tudjuk tartani.

Illetve készítettem magamnak egy naptárt, amelyben minden nap huzogattam ki a napokat,ezt szándékosan estére hagytam, csupán hogy legyen motivációm ellenálni a fölösleges kalóriáknak napközben és este.

Remélem tudtam segíteni.

2022. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!