Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a felesleges...

Benito1 kérdése:

Mit lehet tenni a felesleges és undorító zabálás ellen?

Figyelt kérdés

Bevallom imádok enni és azt is bevallom, hogy elhízott vagyok és fogynom kéne. Nem is az, hogy kéne hanem muszáj, de nagyon ha nem akarok 30 éves koromra 150kg lenni.

Ha főzök valamit akkor szedek egy tányérba, beviszem a gép elé. Közben nézek valami sorozatot. Eltelik fél óra megint eszek pedig tudom, hogy nemrég ettem és valójában nincs szükségem arra, hogy újra egyek, de mondhatni addig zabálok amíg nem érzem azt a "húdetelevagyoknemtudokmegmozdulni" érzést. Mintha az adna boldogságot, hogy telezabálom magam. Aztán persze jön a lelkiismeretfurdalás és legszívesebben visszatekerném az időt és nem ennék semmit.

Mondhatjuk unalomevésnek is pedig vannak hobbijaim. Olvasás, kirándulás, sportolás a szabadban a barátaimmal és stb.

Egyedül élek. Nem mindennap van programom. Hazaérek délután a melóból és ha nincs semmi dolgom akkor eszek. Nem is eszek: ZABÁLOK. Mintha nem bírnám ki étel nélkül pedig nem halnék éhen ha kevesebbet ennék.

Próbálkoztam kalóriaszámlálással. (1600 ettem egy nap) Tényleg lemértem mindent. Sok zöldéget és gyümölcsöt ettem. Egyik nap betartottam, másik nap leszartam a méricskélést, ettem a csipszeket, dobozos üdítőket, nasikat MIKÖZBEN tisztában vagyok azzal, hogy nem szabadna ilyeneket ennem mert így is kövér vagyok és rögtön meg is bánom utána.

Hogy lehetne ezt abbahagynom?



2022. febr. 28. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Hát unatkozol és a magányt kompenzálod az evéssel. Önuralommal, a várható veszélyek szem előtt tartásával. Nem hiszem, hogy nehéz betartani, hogy kizárólag a konyhában, kizárólag előre meghatározott időben étkezel, és nem viszel be semmilyen kaját a szobába, mert az nem oda való. Filmnézés evés nélkül, max nyers zöldség rágásával. Úgy tűnik, mégsincs elég programod. Nem kell éheztetős étrendet beállítani, hanem normál mennyiséget, legalább 1800-2000 kalóriát, de napi fél-1 óra mozgás mellett. Olvass Lukács Lizát, illetve keress étkezéssel foglalkozó pszichológust.
2022. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban ne másféle tevékenység KÖZBEN egyél.

Hanem igényesen terítsd meg magadnak, szánd rá az időt, kulturáltan fogyaszd el. Lehetőleg lassan, sokszor megrágva!


Ahogy az előző is írja, szabd meg magadnak a fix étkezéseket. Közben pedig lehetőleg legfeljebb zöldséget rágcsálj.


És persze mozogj minden nap.

2022. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
ne csinalt tobb kajat, mint amit egyszerre megeszel. ha nincs mit enni, akkor nem fogsz zabalni
2022. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöld!

Igen, én is gondoltam erre, hogy csak annyit főzök amennyit megeszek és így nem tudok többet. Csak valamikor nem úgy van időm és több napra főzök, de kipróbálom ezt a módszert, jó ötlet.

2022. febr. 28. 15:27
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
4: még egy tipp: egy ismerősöm azt csinálta, hogy eleve kistányéron tálalta ki magának az adott mennyiséget. Így sokkal többnek tűnt a féladag is, mint egy nagytányér közepén "vlaami"... :)
2022. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt is kipróbálhatod, hogy sokszor eszel keveset.

Én pl. ebédre csak 1 fogást eszek, de ha úgy alakul, hogy megéhezem (pl. most), akkor "uzsonnára" eszem egy levest. Vagy ilyenkor eszem egy kis felvágottat zöldséggel vagy valami.

2022. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én irtam volna ki a kérdést. Sokat gondolkoztam mitől lehet. Írják a pszichológust sokszor, de nekem rendben volt a gyerekkorom, rendben a házasságom, munkahelyem.

Én is azt csináltam amit itt írtak. Nem ehetek sorozat előtt. Kizárólag az étkezőben. Reggeli 8 körül, ebéd 12, ezek rendben vannak mert a munkahelyemen, ott nem zabálok. Este mikor hazamegyek. Nem veszek chipset, csokit, és csak fél 7 kor vacsora. Normális étkezés, nem koplalás, nem zabálás.

2022. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterőnek hívják.

Az étkezést ne elfogllatsagként hanem táplálékbevitelként éld meg. Ha eszel, szedj az ételből, és amíg melegszik a mikróban tedd el. Közben mosdd mellé zöldségeket, salátát.

Tiszta étkezőasztalhoz teríts meg, kés villa szalvéta. Ezzel kezdődik az evési folyamat. Ülj le és egyél. Ha megetted, pakold el a koszos edényt. Ez a rész zárja le az evési folyamatot.

Ha fél órw múlva felállnál akkor meg ne állj fel. Határozd el hogy ha pl 12.49kor ettél akkor 15.49ig nem fogsz enni semmit. És tegyél így.

2022. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Jó tanácsokat írtatok, köszönöm mindenkinek!

Ami gyümölcs nálam mindig van itthon az a mandarin és a banán. Oh és a szőlő ha akciós. (az a nagyszemű szőlő) Narancsot is szoktam venni, de azt ritkábban.

Zöldség amit nyersen nagyon imádok az a karalábé. Ha pl csinálok valami levest képes vagyok elrágcsálni mire odajutnék, hogy megfőzzem.

Mit gondoltok ezekről? Iktassak még be valamilyen gyümölcsöt? Más zöldséget nem szoktam nyersen rágcsálni. Amit még imádok az a pisztácia és aszalt füge, datolya.

2022. febr. 28. 18:03
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Önuralom....


Egyszerűen ha egy helyben tespedsz otthon, nem kell annyit enni, mint ha kapálni mennél. Vagy a muszáj annyit enned, menjél kapálni!


Amúgy meg igyál sok vizet, hogy eltömítődj, akkor kevesebb kaja is elég.

Meg tényleg, ha egyedül létezel otthon, akkor ne legyen nagyon készételből vagy nyalánkságokból kajatartalékod.


Meg tűzz ki ilyen hülye minicélokat, hogy oké leülök a gép elé vagy megnézni egy filmet, de nem előtte zabálok, hanem csak utána....

És mindig növeld ezeket a célokat. Vagy hogy akkor se eszel annyit, csa pl felét, stb....

2022. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!