Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha keveset eszek, a test...

Ha keveset eszek, a test raktározó üzemmódba kapcsol. Igaz ez?

Figyelt kérdés
A fenti állitás igaz, vagy hülyeség? Teljesen mindegy mennyit eszek, amíg kalória deficitben vagyok, fogyni fogok. Ez igaz? Olvastam azt is hogy igaz, azt is hogy nem, nemtudom eldönteni.

2022. márc. 2. 06:36
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerjsitve igen. Tudománxosan olyasmi van a hatterben hogy mivel durvan megvonjuk a testtol az energiat, lelassitja az anxagcserrt es elkezd sokkal kisebb kaloriabol funkcionalni. Ezzel az a baj hogy a fogyasos kaloriamennyideggel az ember a vegen csak sulyt fog tartani
2022. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
A sejtek/szervezet évmilliárdok során ahhoz adaptálódott, hogy fenntartsa a működését. Ha tápanyaghiányos környezetbe kerül, akkor lassítja az anyagcseréjét, hogy ezzel is spóroljon, ill. más változások is történnek. A lassulás maradandó, így ha újra megfelelő mennyiségben eszel, jön a jojó, többet szedsz vissza, mint korábban, s éhesebb is leszel, mert a tested így akar majd elég zsírt összehozni a következő ínséges időszakra.
2022. márc. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz: IGEN, igaz. Már voltam anorexiás, voltam bulimias szóval én ezt már tudom. Csak az nem mindegy, hogy az a kevés mennyire kevés. Ha 500, vagy alatta eszel, akkor ha nem is egyből, de utána garantált a falasroham. És ilyenkor indulsz rohamos hizasnak. Nincs olyan hogy "tartalékol" a test, mivel volt h 200kclt ettem huzamos ideig, igen ekkor ájultam el először.. Összegezve, 1200 Kcl a megfelelő fogyáshoz.
2022. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*nem, nem igaz.
2022. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

" A lassulás maradandó, így ha újra megfelelő mennyiségben eszel, jön a jojó, többet szedsz vissza, mint korábban,..."

Ez így van. Annyit tennék hozzá, hogy mivel az izmok fenntartása sokkal több energiába kerül, koplaláskor izmot építesz le, aztán zsírt szedsz vissza. Szóval jól gondold meg, hogy fogyókúrázol, vagy életmódot váltasz.

2022. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!