Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy egyek annyit, amennyit a...

Hogy egyek annyit, amennyit a szervezetem kíván, és ne többet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb fél évben rengeteget eszem, ma is pl megszámoltam, 9-szer ettem valamit összesen. Reggeli-ebéd-vacsora megvan, ezen kívül nasik, vacsi után egy nagyobb nasit szoktam enni. Egészségesen eszem egyébként (már kb 5-6 éve, nem most kezdtem), nasi alatt is joghurttálat értek (joghurt, zab, gyümölcs), illetve nem vagyok túlsúlyos, heti 4-szer sportolok, de úgy érzem minden gondolatom a kaja körül forog. Reggel próbálom tartani, hogy addig nem eszek, amíg nem vagyok éhes, de egész délelőtt a kajára gondolok, utána meg pláne, folyton az van a fejemben, hogy mit és mikor ehetek legközelebb. Vágyok az ízekre, arra, hogy rágjak valami finomat (épp ezért a rágózás nem segített), és emiatt egyáltalán nem törődök azzal, hogy mikor vagyok valójában éhes. Ma is hiába voltam tele az ebédtől még, vacsiztam és utána nasiztam is.

Ez függőség lehet? Hogy tudnék tényleg odafigyelni arra, hogy mikor vagyok éhes, és asszerint enni? Pszichológushoz nincs lehetőségem elmenni most.



2022. márc. 5. 21:54
 1/10 vantel ***** válasza:
47%

Bőség van, manapság mindig van élelmünk.

Régen nem volt mindig élelem.

Ezért ösztönös a falás ,ha élelemhez jutunk.

Mint a drog olyan a cukros étel, főleg a gyümölcs cukros.

Mentális problémák és a szeretethiány csak fokozza ezen ösztön működést.

2022. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volt a legnagyobb gondom, hogy sokszor ettem a nap folyamán (na ez meg is látszik rajtam, BMI 41, pedig igyekeztem egészségesebb kajákat enni). Két hete kezdtem az IF ( időszakos böjtöt), és mióta tudatosan csak meghatározott időintervallumban táplálkozom elmúlott az állandó evési kényszer, sőt még órákkal az evés után sem érzem magam igazán éhesnek.
2022. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es: Igen, én is próbáltam, még korábban, főleg hogy a késő esti evéseket visszafogjam, de nem vált be nekem sajnos. :( Eleinte jó volt, de utána iszonyat éhes voltam mire ehettem, és mindent is megettem. Most is próbálkoztam vele, de 1 hónap után megint csak ezt a hatást tapasztaltam, pedig eleinte segített. :(
2022. márc. 5. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Remélem nekem sikerül kitartanom. Tudom milyen érzés mikor bűntudat gyötri az embert éjfélkor a harmadik.... sokadik vacsora után.
2022. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hízol? Gondolom, nem, mert akkor írnád. Akkor meg mi a probléma? Valószínűleg nem eszel eleget a kalórialeadáshoz képest, éhezteted a szervezetedet. Legfeljebb az okozhat sóvárgást, ha cukrosat eszel, ami felviszi az inzulinszintedet. "Reggel próbálom tartani, hogy addig nem eszek, amíg nem vagyok éhes, de egész délelőtt a kajára gondolok." Hát ez a legrosszabb, mit tehetsz! Vagyis nem reggelizel! Hát kéne! "Ma is hiába voltam tele az ebédtől még, vacsiztam és utána nasiztam is." Te most úgy képzeled, hogy aki ebédel, az már ne vacsorázzon? Meg hogy tilos a vacsora utáni egészséges nasi? Nagyon tévképzeteid vannak!
2022. márc. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor volt hasonló, amikor depressziós lettem. A rengeteg lelki fájdalmat próbáltam evéssel kompenzálni. Hiába nem voltam éhes, tömtem magamba a finom kajákat, hogy legyen valami élvezet is az életemben, ne csak a sok sz@r. :D Az antidepresszáns segített nekem, a terápia nem.
2022. márc. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Én is napi 6-7x eszek, és?


Ennyit kíván a szervezetem, és leszarom, akkor ennyi kap.

Nem zaba vagy túl nagy adagok... 3 nagyobb érkezés és 3-4 snack, de még így is hajnalban éhesen kelek sokszor.

2022. márc. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Dehogyis 5-ös, lehet félreérthető voltam, de nagyon félreértetted a dolgokat. Nem reggelizek rögtön, mert nem vagyok éhes, illetve ha rögtön felkelés után eszek, iszonyatosan elnehezít, elfáraszt. 10-11 óra környékén szoktam reggelizni, de addig csak a kajára gondolok, nem azért mert éhes vagyok (sőt, még tele is vagok a vacsitól), hanem mert finom.

"Te most úgy képzeled, hogy aki ebédel, az már ne vacsorázzon?" - Egyáltalán nem, semmi ilyesmit nem mondtam, csak szerintem nem normális, hogy már 7 étkezésen túl vagyok egy nap, egy nagyon nagy adag ebédtől, plusz utána a nasiktól még mindig tele vagyok, de azért eszek vacsorát, mert vacsorázni kell, és mert kívánom az ízét. És hiába vagyok tele, még utána is eszek nasit, hogy még inkább tele legyek. A nasizással is ez a bajom vacsora után.

Kalóriát nem számolok, és nagy adagokat eszem, a súlyom évek óta ugyanannyi, ez inkább az anyagcserének köszönhető szerintem. Csak úgy érzem, hogy a szervezetem nem ennyit kíván, máskülönben miért lennék folyton tele? De nem bírom abbahagyni az evést, ha már tele vagyok akkor sem, ez a fő probléma.

2022. márc. 6. 08:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Pszichésen lehet valami bajod, elfojtás, stressz és hasonlók gyakran okoznak ilyen ételvágyat.
2022. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt írod nincs felesleges súlyod. Akkor mi a probléma azzal, hogy eszel? Addig örülj amíg ehetsz és nem látszik meg rajtad.

Nekem nagyon meg kell válogatom mit eszem, és sokszor vért izzadok, hogy visszafogjam az étkezést és csak akkor egyek amikor éhes vagyok. napi 3 étkezéssel, nagyobb fogyás után súlyt tartok, ami magasabb súly( bár bmi szerint egészséges súly) mint amit én igazán el szerettem volna érni. Rendszeres sport és diéta mellett sem megy már a fogyás sajnos. A koplalást pedig nem tartom egészséges megoldásnak, így az számomra nem opció.

Ha nem híznék azonnal, amint többet eszem, pont nem érdekelne ha sokat eszem.

2022. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!