Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kizárólag így étkeznék,...

Ha kizárólag így étkeznék, azzal rosszat tennék magammal?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon egészségtelenül élek. Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, de ezeken kívül mindent elkövetek, ami rossz a szervezetemnek. Heti szinten legalább 1 pizza, naponta vagy 2 naponta délutánonként 3-4 db kakaóscsiga vagy ugyanennyi fánk. És az utóbbi időkben észrevettem, hogy már hét közben is megengedek magamnak 1 csomag csipszet, amit akkor kívánok meg mikor megyek délután megvenni a kakaóscsiga vagy fánk adagomat. De olyan is előfordul, hogy 2 csiga és 3 fánk lemegy egy délután. Mindehhez mozgásszegény életmód is társul (irodai munkát végzek). Hétvégén pedig bevásárolok 4 csomag csipszet, 2 üveg szénsavas üdítőt és ezeket 2 nap alatt betermelem. Ráadásként az ebédek sem a legegészségesebbek, amiket fogyasztok. többnyire tészta, valamilyen szósszal vagy egyéb félkész, gyorsan elkészülő étel.


Egy ideje jelez a szervezetem, hogy ezt nem kéne, és mostanában én is késztetést érzek arra, hogy változtassak az étrendemen első körben. Lehet elég drasztikus változás lenne, de arra gondoltam, hogy mi lenne akkor, ha kizárólag az alábbiakat fogyasztanám minden nap:


Reggeli vagy tízórai: 2 db magvas zsemle vajjal és 1-1 szelet csirkemell sonkával hozzá 1 db paradicsom vagy egy fél kígyóuborka


Ebéd: a Lidlben kapható ez a "salátabox", normál ára olyan 700 ft körül van. Ezt enném 7-ből 5 napon keresztül, szombatra csinálnék magamnak valami tartalmasabb ételt, mondjuk párolt zöldségeket, egy szelet csirkemellel, vasárnap pedig mindig családi ebéd van, azon az 1 napon enném azt, ami van.


Vacsora: ugyanaz lenne, mint a reggeli/tízórai.


Valamint odafigyelnék a folyadékbevitelre, napi szinten 2,5 liter csapvizet meginnék.



2022. márc. 7. 06:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lemaradt, erről a salátaboxról lenne szó: [link]
2022. márc. 7. 06:29
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel kb ehenhalsz
2022. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudjuk, hogy férfi vagy nő vagy és a magasságodat sem tudjuk.


Viszont ha reggelire 2 zsemle lecsúszik, akkor ebédre a salátabox igencsak karcsú. Miért nem variálod az ebédet? Hétvégén tudsz előre főzni akár 2 féle ételt is, azokat tudod eszegetni a hét folyamán.


Emellett javaslom, hogy a reggelit és vacsit is folyamatosan variáld, mert ez túl egyhangú ahhoz, hogy bevidd fele a szervezetendek szükséges vitaminokat, tápanyagokat.


Nasi elhagyása tök jó, hajrá, nyomjad! De azért ha megkívánod, akkor ne vondd meg magadtól, pl heti 1-2 alkalommal nyugodtan egyél meg egy normál adagot azokból, amiket szeretsz. Normál adag alatt 1 db fánkot/1 db csigát/fél zacskó chipset értek.

2022. márc. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Igenx ez tényleg éhen halós. És eléggé hiyos fehérjében és jó zsírokban is. Ráadásul annyira korlátozó hogy nem bírnád sokáig.

Számold ki a kalóriaszükségleted, kezdj el kcalt számolni, egyél testsulykilogrammonként 1.5 gramm feherjet es azon belul kb barmit. Koncentrálk a gabonákra, telies kiorlesu pekarura (aagvas zsemle nev alapjan feher lisztes cska magok vannak benne, ami eleve nem tul idelais. Egy szelet sonkabol meg nem sok feherjrt viszel be). Ennyi a lenyeg. Es ne hozz tul sok szabalyt, mert belebuksz el fel fogod adni. Az meg hogy 5 napig ugyanazt a salata boxot edd, szinten nem tul jo. Remelem legalabb van benne tojas vag hus es nem csak zoldseg, kulonben semmit nem er. Lehetoleg valami gabona is van benne.


Ha az ár a lényeg, 300 ft/kg a krumplj, ha megeszel 25 fekát, az 75 ft. Fél kiló csirkecomb 899, amiben 5 db van. Megeszel kettot, az max 200 ft. Plusz kis olaj meg fusterek legyen 50. Wszel mellé sult ceklat (2 db max 30 deka, kilonkent 300 ft, szoval), az 100 ft. Vagy ecetes ceklat, egyharmad uveget, az is kb 100 ft.

75+200+50+100 = 425 ft

Ez sokkal táplálóbb, sokkal változatosabb, van benne komplex ch (krumpli) vitaminok (cékla), sovány hús (comb), ráadásul finom és jól is laksz.

2022. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne jó ötlet egyik szélsőségből a másikba ugrani? Egy ilyen saláta kalóriatartalma nagyon alacsony szokott lenni, szerda délutánra nem csak a pékséget, de az eladót is megennéd...

Fokozatosan kellene változtatni, mert ezt biztosan nem fogod tudni tartani. Eddig napi 3-4 péksüti, most meg a csirke párolt zöldséggel már "tartalmasabb" étel?

2022. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
#5 ha hallgat a #4-re és benyom 25 fekát, az eladót már biztosan nem fogja kívánni :D
2022. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Eddig minőségi éhezesed volt, most tervezed a mennyiségit. Szuper ötlet...
2022. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért írta valaki, hogy nem tudjuk a magasságodat, a súlyodat sem tudjuk, és anélkül mégis mire mennénk a magassággal.

Fehérjéből nem 1,5g/tskg kell, hanem 0,8-1g/ttkg.

Egyetértek a többiekkel abból a szempontból, hogy nagyon drasztikus lenne a váltás, de teljesen személyiségfüggő, hogy kinek mi jön be, és valóban vannak olyanok, akik inkább hirtelen váltanak, és nem fokozatosan, én is ilyen vagyok, és így tudom magam tartani hozzá. De tényleg fennáll a veszélye annak, hogy két napig így eszel, aztán olyan éhes leszel, hogy kétszer annyi kakaóscsigával kompenzálod a kalóriahiányt. Mert az, amit írtal, nagyon kalóriaszegény étrendnek tűnik. Vannak tök jó kalóriaszámlálós alkalmazások, pl. a Yazio, be tudod állítani, hogy fogyni akarsz, de akkor sem fele annyi kalóriát kell enni, mint amennyi a szükségleted. És úgy tarthatatlan is. A fogyásnak fokozatosan kell történnie, nem egyik napról a másikra.

A másik meg az egyoldalúság. Hiába él a köztudatban, hogy a csirkemell egészséges és diétás meg minden, a változatosságban rejlik az egészséges étrend kulcsa. Az egyoldalú étkezés egészségtelen.

Vannak kalóriadúsabb egészséges ételek is, amiket ehetnél, például hüvelyesek, olajos magvak.

Ráadásul ugyanazt vacsorázni, mint reggelizni? És hol a teljes kiőrlésű gabona a sztoriban? Reggelire inkább egy zabkása mogyoróvajjal, ebédre lehet a zsemle. Bár, ha már az egészségnél tartunk, vizes zsemlénél jobb is van a piacon, persze ha az ár a lényeg, akkor érthető a választás. A vaj egyébként nagyon zsíros, ahelyett lehetne mondjuk hummusz.

2022. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

a 0,8 gr/testtőmegkilogram a mozgásszegény életmódot tartó izomtalanokra vonatkozik, akik semmit nem mozognak és csak súlyt tartanak

ahhoz hogy az ember fogyjon, ennél több kell, hogy biztosítsa az izom ellátását és épülését, tehát ne az izom épüljön le, hanem a zsír - izomfejlődésről nem is beszélve

2022. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg a két véglet. Most elég egészségtelenül és azért sokat is eszel, viszont hirtelen ebből átváltani az alig evésbe? Nem az a megoldás. Nem rosszból, de szerintem ha ilyen szinten ettél eddig kakaós csigát, fánkokat, akkor így hirtelen ezt a nagy váltást nem fogod bírni, és csak idő kérdése míg újra a napi 4 fánk mellett kötsz ki.


Szerintem kezdj el kalóriát számolni, és szerintem maga a zsemlével nincs baj, de én nem enném ugyanazt reggelire, mint vacsorára. Én pedig az ilyen bolti salátákat általában csak uzsonnának szoktam enni. Uzsonnának, mikor nem vagyok otthon és napközben megéhezek, és beugrok a boltba. Őszintén, a Lidl-s salátabox nem tudom milyen, hogy pontosan mi van benne, és mennyi kalória, de szerintem az ilyenek főétkezésnek kevesek, max. uzsonnának jó. Ebédre nem elég, szerintem utána garantált az éhség, max. ha az ember megtoldja valami mással is.


De ez tényleg irtó kevésnek tűnik. Meg ahogy leírtad ezt az egy napi étkezést, ez kalóriában kb. kevesebb lehet, mint 4 kakaóscsiga. Mivel 4 kakaóscsiga az kb. 1400 kalória simán megvan. Ez amit leírtál, ez szerintem 1200-nál nem több, de ezt úgy mondom, hogy a salátabox kalóriatartalmát nem tudom, illetve most nyilván azt sem tudom pontosan milyen zsemléről van szó. Ez irtó kevés. Persze súlyt nem tudunk, és magasságot sem, de ez még egy alacsony, vékonyka hölgynek is kevés lenne. Éhezni fogsz.


Meg ez az étrend is... konkrétan zsemle plusz saláta. Ez egy napi étkezésed. Ez szörnyű. Változatosság. Reggelre tényleg lehet zabkása esetleg almával, vagy bármivel, akkor én például vacsorának szeretem a quinoát tonhallal, pluszban hagyma és paradicsom. De a salátát is imádom, de nem a bolti szinten, mert sokkal jobban is meg lehet csinálni otthon, sok hússal, pluszba feta sajt, öntet.. De akkor gyümölcsöt sem árt enni, én például almát, narancsot szoktam összevágni (vagy mikor mit), és ráöntök natúr joghurtot, belerakok egy kis édesítőszert, és ennyi. Nekem ez egy köztes étkezésnek elég. De rengeteg dolgot lehet enni, nem kell leragadni a zsemlénél és a salátánál.

2022. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!