Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha cukros-ecetes salátát...

Ha cukros-ecetes salátát készítetek, hány kalóriát szoktatok számolni? Paradicsomos-hagymás salátát (kb.1/2 bögre) ettem ma az ebédhez, és most hogy így számolgatok, szerintetek mennyit számoljak rá?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
a cukros-ecetes salátalé esetén a lé kalóriatartalma: ahány gramm cukrot beletettél, annyiszor 4,1. a zöldséget még ehhez kell hozzáadni, de nyilvánvaló, hogy a cukros salátában nem a zöldség a kalóriadús, hanem a cukor ;)
2010. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban 4,14 a négyzeten, osztva kettőször kettővel, és köbgyök a zöldségnek. Hogy tudsz így enni, hogy közben kiszámolod?
2010. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én írtam a 4,1-et. Ezt nagyon egyszerű kiszámolni, ugyanis a cukor 99,9%-ban szénhidrátot tartalmaz :) 1 g szénhidrát beviteléből 4,1 kcal energiamennyiséghez jutunk. Na, ennyire bonyolult :)
2010. szept. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem közben számoltam :) csak nem tudtam, hogy ez most nagyot fog-e dobni nekem a kalóriabevitelen, vagy elenyészően kicsit. Ha minden igaz, akkor nem volt 50 kalória se, úgyhogy ezt mostantól így fogom beleszámolni.

A válaszokat pedig köszönöm :)

2010. szept. 14. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Ha a fiúd, férjed elhív vacsorázni, te ott előveszed a kalóriakiszámoló mechanikát ( amit természetesen mindíg magadnál tartasz a retikülben), kiválasztod az étlapról a legkevesebb kalóriát tartalmazó, dinsztelt petrezselyem zöldet, és azt kéred. Ahelyett hogy jól befalnál, beinnál, aztán irány a dívány.

2010. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 10:28

Nem, nincs nálam sose kalóriatáblázat :) Este általában még emlékszem arra, hogy mit ettem aznap, és saccperkábé kiszámolom a napi kalóriabevitelt. Még csak pár napja kezdtem el, de 1-2 hónap után már nem lesz rá szükség, mert addigra majd kiérzem a helyes arányokat. Persze ha lenne párom, és elhívna vacsorázni, eszem ágában sem volna kalóriákat számolgatni :) Én sem mániázásból csinálom ezt, de néha muszáj valamilyen múdon ellenőriznem magamat, mert a mértékletesség sajnos abszolút nem jellemző rám (erre bizonyíték az a 6 kiló plussz pár hét alatt...) Nem vagyok mániákus fogyókúrázó :)

2010. szept. 15. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: én abban a 6 kiló feleslegben sem vagyok biztos. Téged a 6 kg zavar, és ezért még az ecetes salátát is megszámolod. Persze utólag. Ha soknak találod, kiköpöd. Már ne haragudj, de röhej, hogy 12 éves kislányok fogyóznak, diétáznak, de érdekes módon egyikük sem említi, a tornát, a mozgást. Egy ecetes salátát, ha hazafutok a boltból, már le is dolgoztam. Vagy ezzel az aprólékos semmitérő számolgatással magatokat nyugtatjátok?
2010. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így utólag már én is beismerem, hogy talán kissé túlzás volt ezt a kérdést kiírni, de hidd el ismerem magam annyira, hogy hihetetlenül túlzásba tudom vinni a dolgokat. Olyankor meg aztán eszek, ha kell, ha nem. Egyszer már sikerült szépen lefogynom egy diéta segítségével 20 kilót, karácsonykor meg szépen visszajött ez a 6-7 kiló, azóta itt van. Perzse örülök neki, hogy ennyit sikerült leadnom, de másoknak nem szívesen ajánlom, hiszen ennek félig meddig fix étrendje volt, és utána meg gondban van az ember, hogy akkor most hogyan tovább? Ezért találom jó megoldásnak, ha az ember figyelemmel kíséri az étrendjét. Ezzel nem magamat nyugtatgatom, és szó sem volt arról, hogy nem mozognék :) Nem koplalok, egyszerűen így próbálom kordában tartani magamat. Elsődleges célom egyébként sem a fogyás, mert az a kis súlyfölösleg nem zavar, egyszerűen szeretném végre megtalálni a helyes utat, mert az utóbbi pár évben sajnos nagyon letértem róla. Volt, hogy egész nap csak a kaján járt az eszem. Most viszont csak este leülök, és összeírom a kalóriákat. Mindemelett rendszeresen jrok sétálni, biciklizni,röpizek, tornázom a rubintrékás DVD-imre :) Én megértelek téged, hiszen én is rengeteg hasonló "12 éves kislányok"-kal találkoztam már, és azokat én sem helyeslem, de hidd el, én nem tartozom közéjük ( már csak a kor miatt sem :))
2010. szept. 16. 14:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A válaszod megnyugtatóan komoly, és határozott. Lehet az ellenvélemény, vagy ellenérzés bennem azért van, mert én az evést arra használom, ami. Félreértés ne essék, én is szeretek enni. De azt még elképzelni sem tudom, hogy többet egyek v.miből egy normális adagnál. Valamiért nem tudok falni. Soha sem számoltam a kalóriákat, mert tudom, hogy mindenképpen lemozgom amit ettem Nálam a kaja, a mozgással ledolgozott energia pótlása. És nem fordítva. 162/ 58 vagyok évek óta. És nehogy megharagudj, de enyhén tulzásnak tartom a 1/2 bögre ecetes petrezselyem kalóriáját jegyzetelni, amikor a ropogós sült kacsáét meg nem számolom.

2010. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!