Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evészavarnak lehet köze...

Evészavarnak lehet köze puffadáshoz?

Figyelt kérdés

Túlevéses evészavarból gyógyulok. Olyankor szó szerint rosszullétig ettem magam, míg normál napokon 1400 kalória körül ettem.

Most pedig azt veszem észre, hogy munkahelyen ebéd után iszonyatosan fel vagyok puffadva és csak akkor hagy alább, ha már itthon vagyok és lepihenek kb 1 órára. Már lassan egy hónapja ez megy. Lehet ennek köze a falásrohamokhoz? Esetleg tudnátok tanácsot adni? Így nem tudok munka után sehova sem menni pedig szeretnék közösségbe járni. 😕


2022. márc. 27. 18:07
 1/2 pingin válasza:
100%

Szia!

Hasonló problémával küzdöttem így átérzem a helyzetet :P

Nekem az vált be, hogy rendszeresen ettem (3 óránként) kis adagokat és megittam a napi 2 liter vízet is. A testmozgás is tudja csökkenteni a puffadást. Továbbá azt javaslom kerüld el egy ideig azokat az ételeket, amelyek fokozzák a gáztermelődést (főleg a K betűs zöldségek). Remélem neked is hamarosan javulni fog a helyzeted!

2022. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki ebből, hogy anorexia, bulimia után vagy-e, vagy maga a probléma a túlevés.

Anorexia és bulimiából gyógyulás során ez elfogadható, a puffadás is a tönkretett bélrendszer/emesztés része, majd jobb lesz ha gyógyulsz.

Ha "csak" túlevés a zavar, akkor keg persze, hogy puffadsz, rendszertelen, egeszségtelen kajálástól, gondolom vízvisszatartás is van, meg nehezen emészted.

2022. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!