Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni nekem...

Tudnátok segíteni nekem testképzavar,fogyás illetve motiváció kapcsán?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Kb 47-49kg és 160 centi. 13 éves korom óta küszködök az alakommal. Sose voltam megelégedve magammal. Nem vagyok NAGYON elgizva de van rajtam felesleg. Főleg a fenék tájékomon valamint a csípőmön. A barátaim mind mondják hogy csinos vagyok de én dagatnak gondolom/látom magam.Mit tegyek ?

2022. ápr. 3. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Testképzavarod van, csak te képzeled oda azt a felesleget. Nincs rajtad felesleg. Fogyni biztos hogy ne kezdj el, mert anorexia lesz a vége.

Tapasztalatból mondom, testképzavarom volt, elkezdtem fogyózni és most éppen anorexia nervosaból gyógyulok.

Nem éri meg ezért az életedet kockáztatni.

Tornázz, ha szeretnél, hogy formálódj, de semmi képpen se fogyj!!!

A bmi-d is a normál alján van, 55kg körül lenne az ideális.

A barátaidnak igaza van. Csinos vagy!! Vékony vagy!! Csak te látod ezt, kérlek hidd el. El kell kezdened megszeretni magad, és elfogadni magad.

2022. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm sokat segített a bátorításod.

Viszont tornázni meg néha futok ha a térdem engedi,viszont így se látszik meg.

Nemt tudom mihez kezdjek és mit csináljak hogy szeressem magam

2022. ápr. 3. 17:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoktál erről a szüleiddel beszélni? Lehet, hogy nem ártana pszichológus.

Ezzel a súllyal biztos nincs rajtad felesleg, lehet, hogy a kamaszkor előtti formáidat keresed, de azt felesleges. A hormonrendszered átalakulása a testeden is látszik, nőiesebb lettél, nem túlsúlyos.

2022. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen velük már próbáltam de anyám azt mondta fogyjak le mert el fogok hízni,pszichológushoz is mennék de nem engedik.

Igen keresem azt az alakot,viszont hónapokkal ezelőtt kiderult pár étel allergiás és így megkonnyebben bízok,és duci akkor érzem magam főleg a sok vékony osztályterem kozt:(

2022. ápr. 3. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezek szerint anyádat kellene lecserélni!

Normális anya ilyet nem mond az egyébként is vékony gyerekének. Ha van iskolapszichológus keresd meg.

Mire vagy allergiás?

2022. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tojásra,diora meg laktóz érzékeny vagyok.

Nincs iskola pszichológus ha jól tudom. De nagyon szeretnék menni mert érzem hogy szükségem van rá de nem engedik...

Viszont nehezen viselem már az önsanyarhatást hogy mindig dagatnak látom magam meg hogy anyukám szerint is az vagyok...

2022. ápr. 3. 19:04
 7/12 anonim válasza:
71%
Szerintem neked nagyon súlyos testképzavarod van. Ahogy elképzeltem te nagyon kis vékonyka lehetsz, mert 46-7 kiló 10-11 évesen voltak a barátaim. Na ők kb 60 kilóak most, és ugyanúgy 16 évesek mint te. Szerintem beszélj erről anyuddal, tornázgass, de ne fogyj! Anorexia lesz a vége. Nekem is volt testképzavar problémám. Nem volt önbizalmam az miatt hogy kicsit puposodik a hasam,és van 4 nagy vörös folt az arcomon születésem óta. Én tornával küzdöttem le az ilyesmit, és kicsit sokat pozoltam (persze ruhában, mielőtt valaki félreértene) a tükör előtt. Mára önimádó vagyok, de azért minden nap tornázgatok. Szóval szerintem tornázgass, beszélj anyuddal, vágj cuki pofakat a tukor előtt. Nekem bevált:)
2022. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Bocsánat 17 évesek
2022. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolqpszichplógushoz nem tudsz szülő beleegyezése nélkül menni?


Még az jutott eszembe, hogy lehet izmosítanpd kéne kicsit. (Nem futással.) Lehet sokkal jobban tetszenél magadnak, viszont tudnod kell, hogy az izom nehezebb, mint a zsír, tehát kilóban több lennél. (Sok olyan kép van, ahol egy 60 kilós sokkal vékonyabbnak látszik, mint egy 55 kilós, csak mert van izma.)

2022. ápr. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szoktak tornázni,futni is.

De valahogy nagyon nagyon nehezen látszik meg rajtam. És a sok főkönyvi lány miatt az osztályba rosszul is érzem magam mert nekem nagyobbak az idomaim. (A fenekem)

2022. ápr. 4. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!