Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30kg túlsúlynál két hete...

30kg túlsúlynál két hete stagnál a fogyás. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Januárban kezdtem életmódváltást és sikerült leadnom 8 kilót március közepéig kb.

Nem akarom siettetni, mert sok-sok éve lefogytam egyszer fél év alatt 30 kilót és szépen visszajött minden, mert őrült módjára csináltam.

Most okosabban akarom csinálni, finomakat eszek, csak megválogatom miből és mennyit, illetve mellette úszok és biciklizek, 2 naponta mindig van valami mozgás, ha csak annyira van erőm, akkor 15 perc szobabicikli, ha többre, akkor elmegyek úszni, de mindig van valami.


Mégis két hete beállt ennél a -8kgnál és nem mozdul.


Őszintén megmondom, hogy bár rendkívül figyelek az étkezésre, mozgok is, de hétvégente elszoktam menni barátnőkkel beülni valahova és meginni pár fröccsöt, felest, ilyesmi. Nem zabálok akkor, csak iszogatunk pár órát. Azt érzem, hogy ezek a hétvégék lassítják, de ha ezt is abbahagynám és feladnám, akkor biztos, hogy pár hónap után elegem lenne az egészből.


Mit tehetnék, hogy jobban beinduljon?


2022. ápr. 5. 10:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam, hogy vezetem a kalóriákat és figyelek a makrokra is. Mindent írok, mindig.

Általában 1700-1800kcal körül eszek egy nap és sosem lépem át se a zsírt, se a szénhidrátot.

2022. ápr. 5. 10:35
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Vmi sport vagy mozgas?
2022. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy járok úszni és itthon szobabiciklizek. Általában heti 2x szoktam menni úszni és 2x szobabiciklizek is, tehát hetente 4 napon biztos, hogy van valami mozgás.


Nem tudom, hogy emellé még milyen térdkímélő sportot választhatnék, mert borzasztó rossz a térdem, egy rossz lépéstől is kitud ugrani alólam.

2022. ápr. 5. 10:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ezen. Rajtam kb. 40-45 kg túlsúly volt. Volt, amikor meg volt a havi 4 kg, volt amikor még a 2 kg sem volt meg, hanem csak ilyen 1,7 kg egy hónap alatt. Mármint csak 1,7 kg fogyás. Pedig nem ettem többet, és semmit sem változtattam, viszont pár hétig random elkezdett stagnálni. Aztán nem csináltam semmit, mindent ugyanúgy folytattam, és utána magától ismét felgyorsult. Van, amikor jobban megy, de van amikor belassul. Szerintem ne aggódj, lesz ez gyorsabb is saját tapasztalatom alapján.
2022. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Hat ha nem fogysz vagy a kajan kell valtoztatni vagy tobbet mozogni. Nincs mas verzio
2022. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

mindent jól csinálsz, így tovább

a kalóriát semmiképp se csökkentsd, amit meg tudsz nézni, hogy máshogy osztod fel a makrotápanyagokat. nekem pl több hónapos stagnálás után javasolták, hogy csökkentsem a zsírbevitelem, sikerült 25 százalékot csökkenteni és rögtön visszaindult a fogyás

az is lehet hogy csak mindent folytatsz ugyanígy és egyszer csak megindul. stagnálás mindenkinél előfordul, de ilyenkor nem szabad fleadni.

2022. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 j001 ***** válasza:
36%

egy másik kérdésre írtam, ide is érvényes: tapasztald ki, legfontosabb, hogy minden reggel mérd a súlyod (én évek óta vezetem is Excelben), így tudod meg, hogy az előző napi táplálék bevitel hogyan hatott a súlyodra, én heti 6 napot nagyon odafigyelek (kalóriát nem számolok), vasárnap pedig teljes lazítás, zabálás, hétfőn kezdődik újra a szigor...

az, hogy stagnál a súlyod 1-2 hétig is, normális, ahogy feljebb is írták, aztán egyszer csak újra beindul a fogyás...a mozgás meg segít ebben a dologban...

2022. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Simán belefér. Én 6 hétig stagnáltam szintén nagy túlsúllyal. Aztán egy hét alatt lement 5 kg.Kitartás.
2022. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, eszemben sincs feladni, várok akkor türelemmel és picit több mozgást beiktatok a hétköznapokba :)
2022. ápr. 5. 12:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se aggódj.

Én is pont így vagyok,de eldöntöttem előre, hogy addig nem foglalkozok vele,amíg nem visszafelé jön.

Néha 2-3 hét mire megint kicsit kevesebbet mutat a mérleg, aztán újra szépen csökken.

Eleinte naponta álltam rá.

Most már csak hetente kb.

2022. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!