Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges étkezés és sportolá...

Egészséges étkezés és sportolás mellett (30kg túlsúllyal) borzasztó lassú az anyagcserém. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 hónapja egészségesen étkezem és 7ből 5 napon szoktam mozogni is (szobabicikli vagy úszás, váltogatva).


Lement rólam 10 kiló de tudom, hogy sokkal több is lemehetett volna, csak borzasztó lassú anyagcserém van.

Általában 2 naponta jön ki belőlem valami, de nehezebb időszakokban 3 napig is van, hogy nem kakilok.


Szűztea kapszulát szedtem egy ideig (napi 1) de az hasmenést okozott és egy idő után fájt a gyomrom. Ezen kívül van még bármi megoldás, ami gyorsíthatná kicsit?


Tényleg figyelek az étkezésre, Béres Alexandra ebédjeit rendelem, rengeteg zöldséget eszek, zabpehely, tojás stb. Nem iszok üdítőt, nem rendelek gyorskaját, nem eszek édességet...


Ja és 24 éves vagyok, lány.


Akkoris ilyen volt az anyagcserém mikor zabáltam összevissza.


2022. ápr. 19. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagcsere nem azonos a bélmozgások intenzitásával vagy az ürítés mennyiségével és gyakoriságával. Sok vízkötő növényi rostot kell bevinni az étellel. Erre nagyon jó a savanyított káposzta vagy a főtt cékla napi rendszeres fogyasztása.
2022. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja. Az energiaégetes pedig kilélegzett széndioxid formájában távozik.

Ha a ritka székelés zavar, azt egy rostdús etrend megoldja. Teljes kiőrlésű gabonák és minden étkezéshez zöldség, sok hüvelyes. Ezekből elég könnyen megvan, de ha nem figyel rá az ember, nehezebb.


A fogyási gyorsasag hormonoktól, étkezés idejétől és még rengeteg mástól függ. Folytasd amit csinálsz égy légy türelemmel

2022. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az első 2 válaszoló helyesen írta.

Annyival egészíteném ki, hogy alacsony zsírbevitel, ill. nem elegendő folyadék is okozhatja.

Szóval sok rost, folyadék, elegendő zsír.

2022. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális az is, ha nem naponta, hanem csak kétnaponta van székleted. A mi családunk is ilyen, ez genetika; a valóságban nem egy séma alapján működik mindenki.

Anyagcsere a sejtekre vonatkozik egyébként.


Kivizsgáláson voltál már? Lelkileg rendben vagy? Segíthet, ha mást is megváltoztatsz az életedben, pl. rendet raksz, átfestesz, lecserélsz vagy szanálsz dolgokat.

Különben van olyan, akinél nehezen indul be a fogyás, alkati dolog.

2022. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere nem egyenlő azzal mikor mennyit mész vécére. Az anyagcsere a tested energiafelhasználása és annak mértéke.

Sajnos van akinek lassabb, azoknak kicsit, vagy nagyon figyelni kell az étrendre, különben hízás lesz. Mások szerencsésebb genetikával, anyagcserével születtek, szó szerint vannak akiknek nem kell semmire sem figyelni esznek reggelit, ebédet vacsorát, sütiket, csipszet, ésmdességeket minden nap, nem is különösebben aktívak mégsem híznak semmit.

Nekem pl nagyon lassú az anyagcserém, és nem csak lassú, de betegség is társul hozzá. Szigorú speciális összetételű diétával, aktív sporttal is vért izzadtam a fogyásért, és a súlytartásért is meg kell küzdenem minden nap. Nagyon nehéz a saját testünk ellen harcolni.

2022. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!