Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 kiló 10 hónap alatt reális?

30 kiló 10 hónap alatt reális?

Figyelt kérdés

Teljesíthető cél a 30 kiló leadása 10 hónap alatt?

Mit tudnátok tanácsolni?


34 éves/Nő/100kg/176cm


2022. ápr. 24. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Reális, de nem életszerű. Én 35 kilót fogytam, úgy hogy nagyon szigorú voltam magamhoz, de így is csak 14 hónap alatt sikerült. Sokszor stagnáltam és bármit csináltam, hetekig nem mozdult a mérleg. De kitartónak kell maradni és meglesz az eredménye.

A tanácsom az, hogy találd meg azt a mozgásformát, amit életed végéig szívesen csinálnál, és mindig csak a következő 5 vagy 10 kiló leadása lebegjen a szemed előtt.

Minden mást leírtak már a korábbi kérdések alatt.

2022. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Meg lehet csinálni, de nem éri meg. Gondolom a 30kg-ot se 10 hónap alatt szedted fel.

Életmód szinten kellene átalakítani az evési/ivási szokásaidat, amik életed végéig tarthatók. Azzal, hogy vért, verejtéket beletéve koplalsz, mindent megvonva magadtól, csak azt éred el, hogy ha eléred a célt kiengedsz, és magadra rántod a hűtőt. Nem beszélve arról, hogy 10 hónap milyen hosszú idő, rengetegszer feladnád, és kezdheted újra.

2022. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Terhes lettem, úgyhogy kb 8 hónap alatt jött fel a 30 kiló.


De akkor megint nem értem, itt legtöbbször azt írják, hogy heti fél-1 kiló az ideális súlyvesztés. Akkor a havi 3 kiló, az soknak számít?

2022. ápr. 24. 14:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem éri meg beleélni magad. Vagyis én eddig 43 kg-t fogytam, és nekem sosem volt ilyen tervem, hogy 10 hónap alatt legyen meg a -30 kg. Meg aztán ha nem jön össze, akkor jön a csalódás. Szerintem csak kezdd el, és majd alakul, ahogy alakul. Ne rögtön arra fókuszálj, hogy egy adott dátumra meg legyen a -30 kg. Ahogy előttem is írták, mindig csak a következő 5 vagy 10 kiló lebegjen a szemed előtt, ne csak a végcél. Amúgy 10 hónap alatt "papíron" meg lehet a 30 kg, viszont van, amikor mégse jön össze annyi fogyás egy hónapban, stb.
2022. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen az soknak számít, mert nagyon magas vagy, nem olyan sok a felesleged. Pontosabban a célod az már az a kategória, amikor már tényleg minimális kalória bevitellel, és rengeteg sporttal tudod lecsiszolni a dekákat.

Ha most szültél akkor meg eleve nem érdemes ezen gondolkodni, a hormonháztartásod idő, míg alakul, ha szoptatsz eleve nem viheted le a kalóriát ész nélkül. Jó volna átgondolni, hogy miért híztál ennyit!

Egyáltalán mennyi volt a vége, hogy szülés után 30kg maradt? Mi változott 8 hónapig? Ha azokon változtatsz, az eredeti szokásaidhoz már sokat fog alakulni a helyzet. Egy kisbaba ellátása 0-24-ben rengeteg energia, nem lehet az a célod, hogy kiéheztesd magad, és elejtsd, vagy összeess.

2022. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de nem biztos hogy összejön. Túl szigorúan venni emiatt sem érdemes, és az egyéni anyagcserédtől nagyban függ mennyit fogysz mennyi idő alatt.

Nekem az első -20kg fél év volt, viszont sokkal nagyobb súlyból indultam. Állítólag nagyobb súlyból könnyebb fogyni, de ez sem igaz mindenkire, rám pl nem volt az.

Ma már csak 3kg mínusz kéne de az már nem megy le, nem is erőltetem, nem görcsölök rá. Így is jó. 3 év alatt így is többet fogytam mint amiről valaha álmodni mertem.

2022. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Én leg utóbb 4 kg fogytam egy hónap alatt! Ez a 4 kg 2022. március 17. - 2022. április 18. között ment le. Nem csináltam semmi különösebbet. Nem koplaltam, és nem fogyókúráztam, de még tornázni sem tornáztam. És mégis - 4 kg-val kevesebb lettem.
2022. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

7-es Hol marad a titok megfejtése? Menstruációkor méreckedtél, és 1 hónap múlva székelés után. Másnap amikor ráálltál kiderült, hogy csak 1,5kg-al vagy kevesebb ami betudható a víz visszatartásnak, tehát egy grammot sem fogytál?!

Kizárt dolog úgy fogyni, hogy semmi nem változik!

2022. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem teljesen reális. Csak sok itt a lúzer, aki ugye "mindent jól csinál" (Ja hogyne..itt lép életbe, hogy 20-nál kevesebb IQ-val megáldva minden nehezebb) és "mégse fogy, stagnál". Hát ez nem így van szerencsére.
2022. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Én 10 hónap alatt 40 kilót fogytam, de nem volt cél a 10 hónap. Ahogy fentebb írták, mindig csak a következő 5 kg járt a fejemben. És még csak a 40 kg sem volt cél, 35 volt eredetileg, csak amikor elértem, éreztem, hogy van még bennem. Kialakítottam egy evési rutint, amit tudok tartani, mindegy mi van. Így nem borít meg egy nyaralás vagy családi ünnepség. Igazából ez a legjobb tanács, amit adni tudok: csináld jól, annak lesz eredménye. Hogy mennyi és mikor, mindegy. Ennél csak jobb lehet.
2022. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!