Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le?

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

Először is 150cm körül vagyok 65kg-mal. Nem tudom pontosan, kb annyi lehetek, és nem bírom így tovább, változtatni szeretnék. Az anyukámnak hiába mondom, őt hidegen hagyja, egyke vagyok, és akkor is vesz chipset meg csokit, ha nem kérek. Nem akarom megenni, de végül megeszem, és akkor végtelen mennyiségű undort vélek felfedezni. Nem sportolok, és igaz, hogy szeretnék, de tudom, hogy csúfolnának, mert dagadt vagyok, így max. itthon tudnék.


Azt sem tudom pontosan, hogy mennyit egyek, és mikor. Ha napi ötszöri étkezés, akkor a főétkezések mellett mit egyek? És hogy fékezzem meg magam, ha többet és többet akarok zabálni? Vagy az csak önakarat?


Utálom, hogy valamiért mindenki szebb nálam, és egy jó szett csak azért nem áll jól nekem, mert dagadt vagyok. És nem akarok senkit irigyelni, de nem tudok amellett elmenni, hogy mindig bizonytalanul megyek mindenhová. Nagyon szeretnék lefogyni, de nehéz elindulni.


2022. ápr. 28. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked egyszerűen nincs akaraterőd. Ha valamit nem akarsz megenni, akkor nem fogod. Ha megveszi, akkor sem, előbb-utóbb majd abbahagyja. Sportolni mindenki maga miatt szokott, nem csúfolódni járnak az emberek. De ha emiatt aggódsz, egyszerűen járj el sétálni, már az is rengeteget jelent. Nem kell túlmisztifikálni, hogy hányszor egyél meg miket. Minden étkezésedben legyen zöldség vagy gyümölcs, igyál sok vizet, és próbálj meg minél kevesebb olajban sült dolgot enni. A féktelen zabálásról le kell mondani, de nem kell átesni egyből az esztelen sanyargatásba se.
2022. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne azzal próbálkozz, hogy egyáltalán nem eszel chipset meg csokit, mert ha annyira erőlködsz azzal, hogy ne edd meg, akkor a végén pont az lesz, hogy befalod az egészet. Esetleg próbáld meg minimalizálni, szóval ha vesz is anyukád csokit, vagy chipset, akkor nem eszed meg az egészet, hanem mondjuk csak 2 kocka csokit.


Szerintem a csúfolással ne törődj, max. akik ovis szinten vannak, azok csúfolódnak. De otthon is tudsz tornázni, esetleg elmenni futni, de esetleg konditerembe is mehetsz, ne aggódj, ott sem fognak kinézni téged a plusz kilók miatt. Ne ez állítson meg.


És igen, ez csak önakarat. Kezdj el kalóriát számolni, és ha neked a napi 5 étkezés a szimpi, akkor pl. ehetnél minden 3 órában. Számold ki kalkulátorokkal, hogy mennyit kéne enned ahhoz, hogy fogyjál, és próbáld betartani. Próbáld felosztani az adott kalóriamennyiséget 5 étkezésre, 3 étkezés legyen több kalóriás, és a kettő köztes pedig csak kis nasi. Viszont igen, ez csak önakarat. Rajtad múlik, hogy fogsz-e még többet enni, meg kell tudnod fékezni magadat a cél érdekében. Elhatározottság, türelem és kitartás kell ide. Illetve ha normális kalóriabevitelt tartasz, és nem pazarlod el a kalóriáidat, szóval nem eszel sok csokit, chipset, meg ilyen sok kalóriás dolgot, akkor tök jól és laktatóan össze lehet állítani egy étrendet. Ha jól összeállítod, nem fogsz éhes lenni.

2022. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak akaratérő kell hozzá. Étkezésnek napi 4 étkezést ajánlok(reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora) ha a reggelit egy turmikszal(nem biztos, így írják) és embédre azt meg eszel amit anyukád főz az edd meg mert nem hinném hogy egészségtelen kajákat szokott csinálni, akkor nem lesz semmi baj. Nem tudom, hogy suliba jársz, de ott kerüld el a büfét. Uzsonnára valamilyen gyümölcs, vacsorára kettő szelet kenyér
2022. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
Délután 4 óra után nem enni semmit és a csokievés helyett keres a neten olyan edzés videót, ami tetszik és kezdd el csinálni. Lehet jóga vagy kardió. Nem kell rögtön végigcsinálni ! Napról napra emeld az időt a mozgásra. Lelkileg is jobban leszel és már két hét után látni fogod a változást a testeden. Persze ha csinálod, nem csak nézed !
2022. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagy dagadt, attól messze vagy. Kb 10 kiló lehet rajtad, inkább 8. Ezek a kilók amijet a legnehezebb leadni.

Első lépésként ne edd meg a chipset és a csokit. Megvette, berakjátok a szekrénybe. És akkor lesz otthon, nem vesz még.

Én a te magasságod vagyok, 153 cm, és 94 kilósan kezdtem sportolni. Lehet más a korosztály de swnki nem csúfolt, inkább orultek hogy változtatni akarok.

Jó lenne tudni hogy hány éves vagy, milyen lehetőségeid vannak etkezés tekintetében. Előszőr próbáld ki, hohy mindig xak akk9r eszwl bárkit ha éhes vagy. És akkor kb kétharmadát annak a mennyiségnek amit szoktál.


Az utolsó lépés pedig egy pszichológus mert nem dagadt vagy, csak enyhén túlsúlyos és ha tényleg úgy látod magad ahogy írod, akkor fejben is helyre kell jönnöd.

2022. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért 150/65 aránnyal van az a felesleg 15-20 kiló is.

Én amúgy itthoni edzésekkel fogytam le, nagyon jók vannak a YouTube-on, keress egy szimpatikus programot, amit nem unsz meg és szívesen csinálod. Anyukádnak ne csak azt mondd, hogy nem kérsz csokit, hanem kimondottan kérd meg, hogy ne hozzon, mert szeretnél pár kilót leadni.

2022. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

4es

A 4 után nem evés baromság, a jóga kb semmit nem ér, 2 hét alatt semmi nem fog látszani.

Szívesen.

Minek írnak, akik ennyire sötétek a témában?


Kérdező.

Kalóriadeficitben kell lenned, vagyis kevesebb kalóriát enned, mint amennyit elfogyasztasz. Ezen belül tök szabad vagy, plusz sportnak valami olyat válassz, amit szeretsz, de önmagában nem a sporttól fogsz lefogyni.

2022. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondani a csipszről. Ha enni akarsz, egyél egy keveset, egyél mellé olyan zöldséget, amit szeretsz, plusz olajos magvakat pl. Hamarabb eltelít, a mentális sóvárgásodat is kielégíted. Win-win. Én a salátámhoz szoktam tortilla chipset enni. Van benne bármilyen zöldség, amit épp enni akarok, valami fehérje forrás (hús, sajt, felvágott, humusz, akármi, amit szeretsz, és ennél) és egy kb 50 gramm tortilla (sose mérem, csak úgy kb), öntetnek meg borecet, plusz egy kis oliva olaj (ha nem lennék laktóz intoleráns, valószínűleg valami finom fűszeres joghurt öntetet csinálnék, dehát ez van, az ecetet is szeretem). Van, hogy meg se eszem az összes tortillát, mert nem kérem. Olyan jól lakom ezzel a kombóval, hogy konkrétan heti pár alkalommal ez az egyik főétkezésem. Ha démonizálod a dolgokat, amiket szeretsz, csak jobban fogsz vágyni rájuk. Viszont ha egy korrekt étkezéssé varázsolod, simán része lehet az életednek, és fogyni is tudsz.

Mozgásra szintén azt tudom mondani, hogy amit szeretsz. Senki nem fog kinevetni. Ha mégis, az róla mondd el sokat. Én elég aktív tagja vagyok egy edzős közösségnek (szoktam részt venni bemutatókon, meg helyettesítek is, ha úgy van). Vannak bőven testesebb tagjaink, soha senki nem bántja őket. Sőt, szvsz az egyik legjobb természetű barátaim lettek a kezdetek óta. Szóval visszatérve, bármi működik, amit örömmel csinálsz. Az otthoni edzések is jók, van jó pár angolul beszélő youtuber, akik ingyenes programokat tesznek fel a weboldalukon, és nagyon mókás, vidám közösséget hoztak össze. Az egyiküket én is követem, mert nagyon szeretem mozgással indítani a napomat. Sokkal energikusabb leszek utána.

2022. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztoook!! Nem tudom, kit érdekel (szerintem senkit :D), de nagggyon sokat fogytam, mióta ezt kiírtam, azóta már nőttem is, tehát nyúltam, rendszeresen sportolok, és egészségesebben étkezem. Persze nem tudtam lemondani a csokiról, de csipszet kb. már egy éve nem fogyasztottam. És ami a legfontosabb, hogy nagyon, de nagyon jól érzem magam a bőrömben, barátom is lett, és egyszerűen csak hihetetlen boldog vagyok!
2023. júl. 20. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Így tovább
2023. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!