Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázom, de félek, hogy nem...

Diétázom, de félek, hogy nem viszek be elég vitamint. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
változékos és nem szemét kajákat eszem, de nem tudom, hogy viszek e be megfelelő mennyiségű vitamint? Érdemes lenne multivitamint szedni? Ha igen, akkor milyet ajánlotok? Nem szeretném pl hogy a hajam töredezzen vagy huljon.
2022. ápr. 29. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Vitamint bármilyen étrenden érdemes szedni, mert kb annyit nem tudsz bevinni csak kajából, amennyi elég lenne.
2022. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En mindig etkezesekhez szedek. Beres porcerot es csonterot egyikhez, multivitamint es omega3at masikhoz.
2022. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Manapsag mar nem tudsz eleg vitamint bevinni csak etkezesbol, dieta ide vagy oda.

Nem kell tulgondolni, nyugodtan lehet szedni valamilyen vitamint, akar tobbfelet is,gondot nem okoz.


En amiket szedek: c,d, magnezium, kalcium es kollagen. Nekem ez igy bevalt, multivitaminokrol mar leszoktam, mert valahogy nem volt eleg, csomoszor voltam beteg. De amiota igy ezeket szedem (2 eve) talan ketszer, ha beteg voltam, elotte meg evente otszor biztos elkaptam valamit :D

2022. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a Biotech One-a-dayt szedem, de a márka igazából mindegy, kb mind ugyanazt tudja. Emellett szedek még D3at, szelént, Magnéziumot, kollagént.
2022. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vitaminokat mindenképp érdemes szedni, egészségesebb étrend mellett is. Én is szedek, több mint 3 éve, az életmódváltásom óta. Azóta érdekes módon még megfázva sem voltam:), pedig anno évente 6-7 alkalommal is. Bár lehet, hogy ennek van némi köze ahhoz is, hogy már egészséges a testsúlyom, ezt nem tudom biztosan, csak azt, hogy koràbban el voltam hízva, és sokat voltam beteg, most meg nem.
2022. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

én is féltem, de rájöttem (és egy dietetikussal is beszltem azóta, aki megerősíette), hogy ha figyelsz a változatos étkezésre akkor semmilyen vitaminra nincs szükség, esetleg télen kétnaponta d vitmain

amit ajánlok, hogy menj el egy vérképre, és nézesd meg hogy mindenr endben van e

a másik dolgo,h ogy keress egy ingyenes kalóriaszámlálót ami vitaminokat is számol, pl ez [link] és írd be 3 napi étkezésed. és azok alapján látni fogod, hogy kb mi a kevés, mi a sok, arra tudsz figyelni. ha meg valami nagyon nagyon ekvés, akkor abból rédemes megfontolni a vitamint

2022. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vitaminokat nem olyan nehéz étkezéssel bevinni, a nyomelemekkel lehet probléma pl. jód, molibdén; mivel ezek jelenléte nagymértékben függ a földrajzi adottságoktól. Télen, a mi szélességi körünkön érdemes e mellett a D-vitamint pótolni.
2022. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!