Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelit hogyan lehetne...

Reggelit hogyan lehetne megoldani annak, aki nem szokott reggelizni?

Figyelt kérdés
Tippeket, tanácsokat keresekek. Nemrég kezdtem el a fogyókúrámat, nem gyors, hanem hosszútávú megoldást szeretnék. Az elmúlt 2 évben roppant egészségtelenül éltem és érkeztem, ezen kezdtem el változtatni, célom 20 kilót leadni. A problémám a reggeli. Fontos lenne az étkezés, nagyobb energiát is adna, de eddig nem reggeliztem, csak megittam egy tejeskávét (mondtam, hogy egészségtelenül éltem...). Azt hittem csinálok egy tükörtojást és minden jó lesz, de arra nem számítottam, hogy képtelen leszek megenni. Konrétan rosszul leszek, miután megettem, alig bírtam letuszkolni 1db tojást. Ezzel 3 hete küzdök, nem változott semmi, ezért kérek segítséget, esetleg tudok-e valamilyen megoldást, vagy jártatok már így? Próbálkoztam gyümölcsökkel, de miután megettem, rá 1 órára borzasztóan éhes lettem.
2022. ápr. 30. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem simán kihagyható a reggeli. Nem véletlen nem kívánja a legtöbb ember. Jobb is a szervezetnek szerintem,persze mindenki más.
2022. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Előtte nap este ne egyél már későn. Ejtsd meg a vacsorát kora este és ne nassolj utána, garantáltan lesz étvágyad reggel.
2022. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj valami lassú szénhidrátot kezdésnek. Zabkása, pici teljes kiőrlésű szendvics, pár korpás keksz. Ha nem reggeliztél eddig, akkor kicsit húzós elsőre egy zsíros-olajos tükörtojás.
2022. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Én azt tanácsolom, hogy legyen szép, gusztusos a kaja. Friss paradicsomot, paprikát, uborkát vágj, csinálj illatos pirítóst, egyél együtt valakivel (vagy legalább kapcsold be a rádiót). Így jobban csúszik a tükörtojás.
2022. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Valami gyümölcsturmix talán lecsúszik, megküldheted fehérjeporral, mézzel is.
2022. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj időt felkelni magadnak és a szervezetednek. Nálam a felkelés és a reggeli között 30-45 perc is eltelik.
2022. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire tojás vagy egyéb nehéz, zsíros étel nem való, a gyomornak is fel kel ébrednie.

Normál esetben egy szendvics (nem tele zsíros soknával, kolbásszal, valami kimélöbb) zöldségfélékkel, esetleg pirítós kevés vajjal + paprika, paradicsom, uborka, vagy ha szereted, zabkása vagy hasonló való.

2022. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én amióta lényegében home officeban vagyok, reggelizek, pont tojást:D, de amikor be kell mennem reggel, akkor viszek magammal valamit, és 8-8.30 körül eszem meg.
2022. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom majd az itt leírtakat. Nem akartam zsíros reggelit, tükörtojást, esetleg kenyérrel, mert elvileg, ha lassabban szívódó szénhidráttal kezdek, az tovább lendületben tart, mint egy kávé. Próbáltam szendvicset is zöldségeket, pirítóst és semmit nem bírtam megenni... Eleve nem vagyok éhes reggel, meg ez, hogy undorodom akkor az ételektől, ez a legfurcsább benne.
2022. ápr. 30. 15:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A tojás kifejezetten nehezen emészthetö étel, reggelire nem igazán jó.


Az is megoldás lehet, ha reggel megiszod a kávédat és fél óra - óra múlva próbálsz valakit (szendvics vagy egyéb) enni, akkorra beindul az emésztörendszered.

Nem kell feltétlen felkelés után rögtön reggelizni, a lényeg csak annyi lenne, hogy ne az ebéd legyen az elsö étkezésed.

Másrészt ha sok év alatt ehhez szoktál, akkor nehezen állsz át más rendszerre, de nem is ez a fontos.

Ami számít, a napi kalóriabevitel, meg hogy ne érezd magad éhesnek, mert attól adja fel igen hamar a legtöbb ember.

2022. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!