Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kívánjam...

Mit tegyek, hogy ne kívánjam annyira a kaját?

Figyelt kérdés

Komoly súlyfeleslegem van (40 kiló aztán mégcsak 24 éves vagyok és 158 cm magas), egészségfejlesztőbe is járok, dietetikus jön minden második csütörtökön az egészségfejlesztő irodába ahová járok és megvan, hogy mennyi kalóriát vihetek be egy nap, de minden bajom lesz amikor kaját látok és nem tudom megállni.

Az értelmes, nem bunkó, lekezelő, gúnyolódó, kioktató válaszokat előre is köszönöm.

Szép napot mindenkinek!



2022. máj. 5. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Egy módszer van, valami mással elfoglalod magad, hogy ne jusson eszedbe az evés
2022. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Önuralom, sport, elhatározás.
2022. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Endokrinológus, belgyógyász stb. de sztem a haziorvos is tud felírni metformint. Ez segítene
2022. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

A metformin az egy cukorbetegségre szedett gyógyszer.


Igyál sok vizet, egyél sok rostot (zöldség, gyümölcs, hüvelyes, teljes kiőrlésű gabonák), ezek telítenek. Egyébként meg tényleg elhatározás kérdése.


Az segítene, ha mondjuk nem lennének az otthonodban olyan ételek, amikre rákívánsz és nem kellene enni, nem tudom, egyedül laksz-e, akkor elvileg megoldható.

2022. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, nekem is ezzel van problémám.

Mindig csak ennék. De a kalóriát tartani kell, különben nincs fogyás.

Egyébként a dietetikus nem tudott valami tanácsot adni ezzel kapcsolatban?

Lehet, hogy ezek már ilyen alap, mindenhol hallott dolgok de itt van pár dolog:

- gyümölcs turmix, vagy zöldség turmix, ezekbe mégsincs akkora kalória.


- testkilogrammodnak és életkorodnak megfelelő víz mennyiség. Erre egyébként van kalkulátor is


- hámozz meg, zöldségeket, gyümölcsöket vagdald fel és rágcsáld azokat amikor ennél.


- csinálj gyógyteákat, limonádét, vagy gyümölcsös vizeket, vannak ezekhez is nagyon jó receptek.


- írj egy listát miért akarsz lefogyni, és amikor ennél vagy valami olyat ennél ami ezt nem segíti, akkor kezd el olvasni.


- kezdj el valamit sportolni, a súlyodnak megfelelően. Sok séta is nagyon jó.

2022. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

3as vagyok. A metformin igenis jo. Nem csak a 2es tipusu diabetesre irjak fel, hanem azt azt megelozo allapotokra is. Pl inzulinrezisztencia, es a metabolikus szindroma. Ha ekkora nagy sulyfeleslege van a kerdezonek, kellene egy hormonvizsgalat, hogy rendben van- e minden az inzulinjával! Illetve fennallhat a hatterben pajzsmirigy alulmukodes, vagy psziches zavar is( bánatból eszel, az étel megnyugtat, stresszkezeléskent stb...)

Ajanlom a 160g-os diétát, sportnak kezdetben séta, mondjuk heti 4-5szor fel-1 ora.

2022. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Felejtsük már el a 160gros diétát, semmire se jó. Pont ugyanakkora baromság, mint cukorkaként beszedni a gyógyszert, meg IRt diagnosztizálni a gykn keresztül.
2022. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
7es persze, te mar csak tudod🤦‍♀️🤦‍♀️ tanultal elettant, korelettant, patologiat?🤔 nem diagnosztizaltam, csak felhivtam ra a figyelmet, hogy igen is menjen el kivizsgaltatni magat, mert ennyi idosen 40kg sulyfelesleg nagyon sok! Es sokszor a hatterben felborult hormonhaztartas huzodik
2022. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
4-es voltam, nagyon jól tudom, mire írják fel a metformint, de te kivizsgálás nélkül már ajánlgatod, azért nem így működik ez.
2022. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyel olyat amibe keves kcal van 🤷 meg igyal sook vizet. Kezdj el rendszeresen sportolni es akkor batrabban ehetsz. Anelkul ugysincs jo alak, max atlagos (ami manapsag mar rossznak szamit)
2022. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!