Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Keto diéta jó, vagy felejtős?

Keto diéta jó, vagy felejtős?

Figyelt kérdés
2022. máj. 7. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan egészségtelennek tartják. Lehet jó ütemben fogyni vele, de sokkal kiegyensúlyozottabb étrendet alakíthatsz ki, ha a low carbot célzod meg, akar a ketohoz közel, de ugy, hogy nem kerülsz ketozisba.
2022. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen felesleges önsanyargatás, többet árt, mint használ. Feltéve, hogy nem vagy epilepsziás.
2022. máj. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Két ismerősöm próbalta. Az egyik szépen lefogyott, rájött, hogy kb betarthatatlan (rengeteg odafigyelés, kajacsomagolás, spontán nem tud beülni emberekkel sok helyre). Abbahagyta, 3-6 hónap múlva ugyan olyan kövér lett, mint előtte volt.


Egy másik még csinálja. Állítja, hogy évek óta és hogy sokat fogyott, de így is van rajta +20kg.

2022. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam, és jó ütemben fogytam is tőle, számomra nem is volt nehéz betartani, nem voltam sem éhes, sem fáradt stb. Mégis inkább azt tanácsolom, hogy pár hetes kúrára jó lehet, de túl sokáig nem élszerű ennyire szélsőséges étrendet tartani. Jó lehet, ha stagnálsz vagy lendületet akarsz adni a fogyásnak, de hosszú távon a low carbot ajánlom.
2022. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha utálsz minden szénhidrátot, akkor talán betartható, de hatalmas macera. Ha csak azért kezdenél bele, mert azt mondták ezzel lehet a legjobban fogyni, de te magad nem bírnád sokáig ezt az étrendet, akkor ne tedd. Nincs olyan, hogy fogyás szempontjából az egyik diéta jobb mint a másik, válaszd azt, ami neked a legszimpatikusabb és a leginkább esélyes, hogy életmódként tudod tartani. Ez nekem pl. a rugalmas diéta (és mindig nehezen képzeltem el, hogy miért nem mindenki ezt választja, de van ilyen).
2022. máj. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én összeszedtem pár hónapja miért váltottam 0 szénhidrát diétára.


miert valtok:

szinusz, legzesi problemak, allergia, vörös szem

eldugult orr

belső gyulladások

vegtagok hidegek

bőröm egeszsegtelen, pattanásos

faradtsag

mentalis terheltseg, nehez koncentracio

bizonytalan libido, alacsony teszto

gyomor probelmak, aranyer, rossz lehelet

hajhullas megelozese

mélyebb, pihentetőbb alvás elérése

egyéb betegségek megelőzése

hosszú, egészséges, energiával teli élet


Mondanom se kell, minden fenti problémámat megoldotta, heteken belül.


25F ex-testépítő

2022. máj. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy lehet jól csinálni.
2022. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os az ok okozati összefüggések néha rejtve maradnak, ezért van ez a listád. de amúgy örvendetes.
2022. máj. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén nálam felejtős. Nem hiszem, hogy egy ilyen restriktív étkezési formát a mai környezetben, kulturális normákkal lehetne fenntarthatóan folytatni.

Gomdolj csak bele, van valami ünnep ott az ember mindig sütikkel/tortákkal ünnepel, és van amikor nem lesz csoda mandulalisztes keto/paleo torta. Egész életedben így akarsz élni? Mert ha ezt csak odeig óráig csinálnád az nem életmódváltás, csak sebtapasz...

Nekem például emiatt a diéta miatt sikerült egy kellemes étkezési zavart összhozni, amiből azóta már gyógyulok ki. Iszonyatos "carb-fear" alakult ki nálam, féltem (szó szerint) tk. tésztát vagy bármilyen gabona alapú dolgot enni, mivel elolvastam jópár keto-expert és paleos könyvét, ahol a gabonafélék, glutén a nr.1 ellenség ecc.

Ennek következtében nagyon ráfeszültem a táplálkozásra, ekörül forogtak a gondolataim, rosszul voltam, ha elmentem valahova és nem tudtam kontrollálni azt, hogy mit eszek. Elhatárolódtam emberektől emiatt és hasonlók.

A legjobb mégis az volt, hogy mivel ilyen megszorító volt a diéta ezért képtelen voltam 2-3 hétnél konzisztensebben tovább csinálni. Ilyenkor mindig tartottam ilyen "csaló napokat", amikor gyümölcsöt, krumplit, kenyeret ettem.

Attól is nagyon szedvedtem, hogy egszerűen a hús+zöldség kombótól nem tudtam jól lakni, mindig vágytam utána valamire. Ez a valami pedig igazából egy kis combos ch-forrás volt, pl. rizs ecc. Néha még most is beiktatok egy-egy keto napot, de azóta sokkal kiegyensúlyozottabb a táplálkozásom és emiatt az emésztésem is jobb. Borzalmas (!) székrekedéseim voltak a sajttól.

Jelenleg TÉNÉ étrenden vagyok, persze itt is becsúszik néha egy-egy csalónap, de alapvetően sokkal fenntarthatóbbnak tűnik egyenlőre és teljesen kielégíti az étvágyam a sok rost és víztartalmú dolog miatt. A súlyom pedig jobban megy is lefele azóta.

Őszintén, ezek után azt hiszem, hogy a fogyás/egészséges módja az, ha teljesértékű feldolgozásatlan dolgokat eszünk, mivel ezek természetesen alacsonyabbak kalóriában és tápanyagban gazdagabbak. Minden diétának ez alapvetően az alapja és a feldolgozott ételek elhagyása.

Ha ezt a keto étrenddel garantálni tudod, akkor oké (clean keto), ha viszont nem akkor más módszer kell.


Nekem a keto túl sok lemondással járt, nem csak étkezés szempontból, de szociálisan is. Nem telített el, illetve anyagilag is megterhelőbb volt, mint a mostani étrendem.


Ezzel ugyanúgy fogyok, amíg szogorúan csak a zöldség+gyümölcsre támaszkodom. Fehérje forrásként néha bevetem a tofut vagy tojást (nem vegán étkezést követek alapvetően, de pl. tejet&co nem fogysztok), a hüvelyeseket viszont nem viszem túlzásba. A gabona félék fogyasztását is limitálom, inkább édesburgonyát, krumplit szoktam fogyasztani CH-ként.


És hogy mi nálam a junk?

- mogyoróval kiskanállal 😋

- chips

- popcorn kókuszzsírral

- vegán cookies-ek

- vegán fagyi vagy otthoni banános nice-cream (bár ez nem junk)

- tésztás dolgok

- pizza

2022. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, azóta több tapasztalatom van. Sokat csaltam, de csak akkor voltak negativ mellekhatasok amikor rostot vagy cukrot ettem (igen a fruktóz is káros). Most mindent eszek ezeken kívül. Tojast, tesztat, húsokat.
2022. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!