Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sikeres fogyókúrázó férfiak,...

Sikeres fogyókúrázó férfiak, ti mit ennétek ha 80kgról szeretnétek lefogyni 75 re 10 hét alatt?

Figyelt kérdés

Ülő munkát végzek, ritkán, vagy egyáltalán nem sportolok, 25 éves vagyok.


Köszönöm, ha segítesz.



2022. máj. 8. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le a kalóriabázist, számold ki, mennyi kalóriára van szükséged, aztán a keretet töltsd meg értelmes táplálékokkal. Ez utóbbi a dolog nehezebb része. Néhány alapanyag, ami nekem bevált: purpur kenyér, zabpehely, cukormentes mandulatej, quinoa, tojás, light sajt, feta, salátaöntetnek lime, olivaolaj, feissen őrölt bors; zsírszegény túró, cukkini, gomba, csirkemell, sonka, brokoli/karfiolrizs, lencse, paradicsom, tésztákból lencse vagy csicseriborsó.

Pár étel, amit szoktam csinálni, és könnyű őket beépíteni: cukkinitócsni, felhőlángos, mindenféle rakott zöldség, tk tortillába töltött bàrmi (sonka és tojással reggelire vagy csirkemellel, sajttal ebédre, vagy dürümként feltekerve sok salátával és bármi hússal).


Nő vagyok, szóval nem kifejezetten férfi ételek, bár nem tudom, miért lenne az más.

2022. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

letöltöttem, elméletileg 1727 kcalt ehetek ha 0,5kg-ot szeretnék fogyni hetente.

Valahol olvastam, hogy érdemes este 8-tól másnap délig koplalni mert ez is segítheti a fogyást, viszont sok helyen meg azt írják ez lassítja az anyagcserét, így inkább egyek napi 5x keveset.

Ez mennyire valid?

2022. máj. 8. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem pártolom az időszakos böjtöt, de sok híve van. Ha az ember életrirmusának ez megfelel, és nincsenek cukor/inzulinproblémái, akkor nem ártalmas. Csak szerintem felesleges, sokkal kényelmesebb a napi 4-5 étkezés. Minek szenvedni, ha nem muszáj? Az is csak növeli a visszaesés kockázatát.
2022. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor és úgy egyél, ahogy neked megfelelö - a kalóriakeret betartása mellett.

Szerintem a több/sok zöldség igen jó ötlet, mert laktat és kevés benne a kalória. Ha eszel húst, akkor abbból meg általában a kevesebb szírtartalmút érdemes fogyasztani. Persze néha lehet zsírosabbat is, csak abból kevesebb fér bele a kcal-keretbe

2022. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Többször kevesebbet egyel! 4-5 alkalommal egy nap. Reggel kezdd pl. zabpehellyel a napod, hogy legyen elég szénhidrát a szervezetedben. Vásárolj egy konyhai digitális mérleget!Annak a segítségével és a kalóriabázisban megadottak alapján állítsd össze a napi étrended. Ha délig semmit nem fogsz enni este 8-tól egy idő után belefáradsz és "felzabálod a hűtőszekrényt" egy kiéhezett pillanatodban. Én már 5 kiló mínusznál járok április 1 óta. Nekem a számolgatás segített a kalóriabázissal. A kávét továbbra is kristálycukorral iszom. Fehér lisztes kajákat is eszek. A lényeg, hogy beleférjek a napi kiírt kalóriákba. Érdemes még délelőtti étkezésbe beiktatni kevés olajjal a tojásrántottát is. Délben eszek valami kis diétás nasit. Aztan 15hkor jöhet az ebed. Hús főzelékkel vagy rizzsel. 17-18hkor eszek még valamit(sovány sajt uborkával, tonhal) Aztán reggelig csak vizet iszok.
2022. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
38%
Ha kihagyod az étrendedből a kenyeret és tésztaféléket, azt eszel, és annyit, amennyit akarsz.
2022. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

6: egy nagy lópiculát.


Zsírral olyan gyönyörűen túl lehet lépni a kalóriakeretet, hogy a fal adja a másikat.

2022. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!