Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi segitett neked a fogyasban,...

Mi segitett neked a fogyasban, sok kudarc utan mi volt az ami valtoztatott a dolgokon es beindult a fogyas , mit rontottal el azelott, milyen javitas vezetett a sikerhez?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 20:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fogja tudni megmondani, hogy neked mi lesz a jó, ezért nem tudok jó számokat írni. Amikor elkezdtem a kalóriaszámolást, kalkulátorral kiszámítottam a nekem ajánlott értékeket. Akkor kezdtem edzeni, addig semmi izom nem volt és nagyon be volt lassulva az anyagcserém. Akkor azt az értéket vittem be, ami az alapanyagcserémet fedezte. Elkezdtem edzővel edzeni, de sosem a zsírvesztés volt az elsődleges. Hosszú távú változást akartam, úgy változni, hogy közben izmosodjak is. Az első 1,5-2 hét után éreztem, hogy a heti 10 óra edzés melle kevés lesz ez a kcal, úgyhogy elkezdtem emelni. Én nagyon endomorf alkat vagyok, könnyen hízom és izmosodom, 165cm/70kg-mal én 1700kcalnkörül lassan fogytam, 1900-2000-renrapidan izmosodtam, de érdemi zsírgyarapodás így sem volt. Kb. egy évig a fő cél a folyamatosan erősödés izmosodás volt, konditermi súlyos edzések heti 5x, aerob/cardio 1-2x a súlyzós edzések után. Sokat izmosodtam, lassan fogyogattam, kg-ban jelentős változás nem történt (talán 1-2kg mínusz), de két ruhamérettel vékonyabb lettem. Kb 2 év után kezdtem el szálkásítani, most 1500-1600 körül eszem,2g/ttkg mellett, heti 4 súlyzjós edzés, mindegyik után 30 perc aerob-cardio, plusz heti 1-2 hiit edzés. Most nagyon látványosan elkezdtem szálkásodni úgy, hogy az izomerőm és a teherbírásom nem csökkent.

Ez türelemjáték az elején, meg kell ismerned a saját tested, látni fogod, hogy milyen gyors az anyagcseréd. Nem szabad ráfeszülni a gyors eredményekre, mert abba fogod hagyni. Az is fontos az elejétől, hogy egy fenntartható étrend szerint egyél, ne zárj ki semmit. Aztán amikor már belejössz, lehet játszani a bevitt kalóriákkal a célod szerint. Pl 3-4 hétig kevesebb kalóriabevitel, több aerob edzés szálkásítas céljából, de figyelni kell, hogy ha nem bírod/zabálni akarsz akkor vissza-vissza kell tölreni egy-egy csalóétkezéssel, vagy kicsit emelni az ázlagkalóriabevitet.


De amúgy hosszutávú látványos eredményt csak ezzel sikerült elérnem.

2022. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

4 vagyok, de szépen letudjátok pontozni az embert...

Az volt a kérdés hogy NEKEM mi segített, azt írtam le..


Amúgy meg ha egy ilyen testalkatú férfi: [link]



Úgy dönt hogy valahogy így szeretne kinézni: [link]



Akkor komolyan elég a "Picit egyél kevesebbet és picit mozogjál többet"?


A francokat!.. Egy ilyen átalakulásért meg kell küzdeni!!


Tartom magam az edzéstervemhez, és a diétámhoz. Nem hinném hogy lenne annyira egészségtelen mint amikor valaki időhiányra hivatkozva csak gyorséttermi kajákat eszik szinte minden nap..


Jah és 87kg-nál járok eddig.


A burgonya és gabonaszármazékokat tettem tiltólistára.


Vagyis ehetek:

Zöldségeket

tojást

gyümölcsöt

sovány tejtermékeket

és húsokat.


Az első kettő az amiből általában állnak a fő étkezéseim, de a többit is beillesztem olykor-olykor.

2022. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
52%

22: azért lettél lepontozva, mert nincs értelme annak, amit csinálsz. Tartod a szigorú diétát, jó esetben eléred a célsúlyt (formát nem, mert az izom nem zöldsègből meg tojásból lesz), aztán visszatérsz a káros szokásaidhoz és ugyanannyi idő alatt felszeded a leadott súly dupláját.


Úgy kell összeállítani az étrendet, edzéstervet, hogy ha esik, ha fúj, a napjaid 80 százalékában be tudd tartani. Egész életedben, nem csak amíg eléred a kívánt súlyt.


Igen, a fogyás meló, tudom én is, 50 kilót adtam le. De nem sprint, hanem hosszútávfutás. Te most ott vagy az első kilóméteren, 200 méterrel előrébb jársz, mint az, aki okosab csinálja. De hol leszel a 20. kmnél? Sehol. Kidőlve az árokparton. Azok, meg akiket most lesajnálsz, hogy nem tesznek eleget, hanem csak kicsit kevesebbet esznek, lehet hogy még mindig futnak. Lassabban, de csinálják.

2022. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23 Nem fogom eldobni a diétámat ha elérem a cél súlyt/alakot!


Az életmódváltást marad, csak kicsit lazítok rajta.


De hogy a te szavaiddal éljek, elsprintelek a célomig, utána pedig kocogok tovább, még a húszas kilométertáblánál is!


Megéltem már a jojó effektust, úgyhogy pontosan tudom hogy a cél elérésekor nem dőlhetek hátra.

2022. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!