Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek van időtök napi 5-10-20km-es futásra?

Figyelt kérdés

Nekem is része a futás az életemnek, nagyon szerettem, mint kikapcsolódás. Szerettem, hogy ebben az 1-2 órában rendezhettem a gondolataimat...

Amióta anyuka vagyok, otthoni futógépen edzek, mert családomnak bármikor szüksége lehet rám és az edzésem így is meg van, bár az 1-2 óra napi magány hiányzik, úgy érzem gyermekem kárpótol mindenért.

Mai tv-műsorban sztáranyukák (Szabó Zsófi, Nyári Dia) nyilatkoztak arról, hogy szeretnek futni, hogy félmaratont és egyéb versenyeket vállalnak be és hogy milyen szomorúak, amikor a gyerek hazahozza az oviból a betegségeket ami miatt, el kell halasztani a futást. Elgondolkodtam, talán túl sokat vállaltam a családdal, nekem is a saját érdekeimet kellene előtérbe helyeznem, megéri feladni ennyi mindent?



2022. máj. 13. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha edzek, akkor nem érek rá. Nincs olyan, hogy anya lepattan a gépről orrot törölni. Apjuk ad nekik vacsit, és elzavarja őket fürdeni, ha akkor edzenék éppen. Mondjuk ők már iskolások, de mióta nem gyeden vagyok idehaza, nekem az edzés magányos időtöltés.
2022. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Napi 1-2 órát az apára kell hagyni a gyereket és magadra is gondolni. Mehetsz futni vagy amihez éppen kedved van, ennyi szabadidöre szükséged van, ha nem akarsz idövel belebetegedni.
2022. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
62%
Hogyan csinálja ezt egy egyedülálló , teljes munkaidőben dolgozó anya 3 vagy több gyerekkel ? Ezt szeretném tudni, mert vannak ilyenek, számomra ez a rejtély.
2022. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Futópadot akkor használom ha itthon van a párom, olyankor ő foglalkozik a gyerekkel. Heti egyszer eljárok zumbázni, akkor szintén a párom van a gyerekkel. Ha nincs itthon akkor tornázom a gyerek mellett. Mondjuk olyankor sokszor meg kell szakítani az edzést mert szomjas pisilni kell stb. de már 5 éves így megvárja míg egy egy sorozatot befejezek.

Én is dolgozom, mellékállásom is van, de szakítok időt a mozgásra. Nem érdekel ha nincs elmosogatva, majd megcsinálom utána. Változtattam a fontossági sorrenden.


Egyedül álló anya csak a gyerek mellett tud mozogni vagy van segítsége.

2022. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maratonra nem úgy készül az ember, hogy naponta lefutja azt a 20 kmt.

5km meg megvan 30 perc alatt, fürdéssel együtt is 40, ha otthon gépen futok.

10 km esetében ez 1 óra+10 perc. Ennyinek bele kell férnie, mondd meg a férjednek, hogy ez van, nőjön fel ő is a feladathoz, mert képzelje: neki is a gyereke az a gyerek. Napi egy óráról beszélünk...

2022. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!