Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy napot "elrontok", a...

Ha egy napot "elrontok", a következő nap folytassam ugyanúgy tovább, vagy kompenzáljak valamivel?

Figyelt kérdés
Párszor előfordul, hogy nem tudom tartani a keretemet, és többet eszek, mint kellene. Ilyenkor érdemes másnap ugyanabba a kerékvágásba visszamenni, és folytatni tovább onnan ahonnan abbahagytam, vagy egyek aznap kevesebbet/sportolnak többet?

2022. máj. 16. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyik nap egy kicsit félrekajálsz, és valamennyivel túleszed a kalóriakereted, akkor másnap nem kell megbüntetned magad. Pont az ilyen mentalitás miatt vannak sokszor halálra ítélve a fogyókúrák. A legújabb vizsgálatok szerint egyébként is a heti összkalória-bevitel sokkal inkább számít, mint a napi keret.
2022. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne büntesd magad. Szerintem azzal nagyon sokat ártasz magadnak. Szerintem ha az ember így büntetgeti magát, akkor egy idő után akaratlanul is az embernek lelkiismeretfurdalása lesz ha eszik, még akkor is, ha kalóriakereten belül van, meg akaratlanul is megjelennek majd azok a gondolatok a fejében, hogy "most akkor mennem kell edzeni". Nyugodtan egyél többet néha, aztán pedig folytasd a következő napon, ahogy szoktad.
2022. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd ugyanúgy. A kompenzálásnak sok negatív hatása lehet (pl komoenzálsz h kihagyod a reggelit, egész nap éhes vagy és este bezabálsz mert nem bírod)
2022. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak folytasd amit addig. Ha kompenzálásképp pl másnap megvonsz magadtól olyan energiát amire amúgy szükséged van, legközelebb éhesebb leszel, és többet fogsz enni mint kellene. Egyenes út az étkezési zavarokhoz- falási rohamokhoz, és hosszútávon hízáshoz is vezethet. Ez az út nem vezet sehova, semmi jóra.

Ha van időd/kedved, mozoghatsz többet, de ne azért, hogy büntesd magad!

2022. máj. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy folytattam tegnap is, meg ma is a dolgokat:)
2022. máj. 17. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, ez a legjobb, amit tehetsz. :)
2022. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz bármivel! kompenzálni, az már étkezési zavar előszobája.


Félrekajálsz, és? Másnap folytatod, ez nem egy cöli, hogy akkor három napig a halálodon vagy.

2022. máj. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek:) azt hiszem jó döntés volt ugyanúgy folytatni, hosszú távon úgyse egy nap félrekajálás fog számítani
2022. máj. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!