Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Izmos has csak fogyással?

Izmos has csak fogyással?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvastam, hogy hiába eddzek, ha van zsír a hason, akkor az izomzat nem fog látszani.

A helyzet, hogy nincs nagyon sok felesleg rajtam.

173cm/60kg vagyok.

Fogyni nem szeretnék, mivel nem szeretnék a fenekemből, melleimből veszíteni.

100-70-100 a csípő-derék-mell bőségem.

Tehát ezzel is elégedett vagyok, (mondjuk a mellbőségem a hátam miatt ekkora… 😂 mellem nincs nagy, de afenekem növelném tovább)

Tehát a lényeg, a felső hasam lapos és elég izmos, azonban az alhasamon van némi felesleg, nem sok, de van. Tehát hiába eddzek majd, fogyóznom kell, hogy megkapjam azt a hasat, amire vágyom? Illetve akkor azonban a fenékedzés az legyen mindemellett?



2022. máj. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hasizmod fedett, akkor igen, testzsírt kell csökkenteni ahhoz, hogy látszódjon az izomzat, ezt pedig fogyással tudod megtenni. De ez nem jelenti azt, hogy a has és a törzs izmait akkor nem is kell erősíteni, mert az csak alacsony testzsírral látszik. Nem a látvány a lényeg, hanem az edzettség.
2022. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Bár nem vagyok a legtapasztaltabb testépítő, de elsősorban ne a fogyásra fókuszálj, a testzsír%-ot kell csökkenteni a szép, izmos hashoz.

Saját példámmal élve pár évvel ezelőtt 20% testzsírral voltam 48kg. És habár hiába tűntem kívülről egy csontváznak, apahasam volt. Jelenleg 64kg 9% testzsírral, sokkal elégedettebb vagyok.

Nyílván folyamatos edzés, és egy megfelelő étrend. Lehetőleg minél több fehérje, a szénhidrát-cukor-zsír fogyasztásra pedig fokozottan figyelj oda, érdemes lehet egy szakember megkérni az első pár hónap étrendével kapcsolatban.

2022. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A genetikától függ, hogy kinek mekkora testzsírszázaléknál látszik rendesen a hasizma. Nőként sokszor ez olyan alacsony százalékot jelent, ahová már nem lehet egészségesen lemenni. De ha nem vagy testépítő vagy fitnesz-modell, akkor nem is kell. Megpróbálni lehet, de valószínűleg nem vagy tisztában azzal, hogy mire vállalkozol. Akikről látsz ilyen képeket, ők sem így járkálnak egész évben, mert brutál nehéz fenntartani. Férfiaknak is, nemhogy nőknek. Szerencsére egyre többen elmondják az igazságot, és beszámolnak arról, hogy mikor pl. életük "legesztétikusabb", legfittebb fotói készültek róluk, akkor érezték magukat a legrosszabbul, nem volt energiájuk semmire, állandóan éhesek voltak. Sok nőnek elmarad a menstruációja, ez az ára a kockás hasnak. Ha van alul egy kis zsír (ami valószínűleg kevesebb, mint amennyit gondolsz, csak nem látod reálisan), az teljesen normális, sőt egészséges. Inkább örülj annak, ha van egy erős törzsizomzatod és egy általánosan erős, fitt fizikumod, ami sokkal fontosabb, mint az elérhetetlen vagy csak egészségtelenül elérhető esztétika.
2022. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem egy eldugott pinceszerusegben sportolsz, akkor kell lenni egy normalis vezetoedzonek a helyszinen, aki mindenre fog valaszolni, es meg is mutatja mit kell tenned hogy jol nezz ki.
2022. máj. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogyj és reménykedj, hogy a hasad előbb tűnik el mint a melled
2022. máj. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!