Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentős fogyás 40 fölött,...

Jelentős fogyás 40 fölött, nem bírja a bőröm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, aki 40 fölött dobott le nagyobb súlyt, annak hogy bírta a bőre? Mit csinált (egyáltalán tudott-e valamit tenni), hogy ne nyúljon meg? Ha kollagén és hialuronsav a megoldás, akkor azokból mennyit kéne szedni, hogy eredményes legyen?



2022. máj. 18. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én 25 évesen (N) fogytam 35 kilót, nekem is valamennyire maradandó lett a dolog. Nem lóg sehol a bőröm, csak érezni, hogy nem olyan feszes.

Amit javasolnék, hogy a kollagént lehetőleg por formájában vidd be, mert így egy adagban nagyobb mennyiséget tudsz bevinni, mintha csak kapszula lenne. Én GAL marhakollagént ittam napi 10-15 grammot, jellemzően a fehérjémhez kevertem. Ha nem ittam aznap fehérjét, akkor csak vízzel elkevertem jó alaposan és lehajtottam.


Mikor mamát meglátogattam, mindig főztünk valami jó kollagéneset mama nagy örömére, pl körömpörkölt, kocsonya, de már azzal is megdobhatod a bevitelt, ha a csirkecomb porcos részét megeszed. Vagy főzhetsz csontlevest, abban is sok koll. van. Érdemes a C vitamin bevitelre figyelned, mert az támogatja a kollagén felszívódását (vagy elősegíti a szervezet saját termelését? már nem tudom)


Ezeket tudom javasolni, illetve hogy hosszútávon ne legyen heti 1 kg-nál több a súlyvesztés és építs izmot lehetőleg.

2022. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 évesen kezdtem és 36 éves koromra fogytam le. Elég komoly felesleget sajnos.:( ( 103kg). A kollagén nagyon sokat segített a bőrömön, meg a mozgás, és egy egyszerű ricinusolajos testápoló. De a hízás mértéke miatt elkerülhetetlen volt, hogy ne maradjon nyoma, szóval bizonyos testrészeken (( has köldök alatti részen, a felső- belső combok, mellek) maradt itt ott némi bőrfelesleg, de őszintén, fele annyira sem zavar mint amennyire a súlyfelesleg zavart, amikor kövér voltam. Ruhában a kutya se látja😂 Még nem döntöttem el, hogy kés alá fekszem e vagy sem. Nem vagyok benne biztos.
2022. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :) 2-es, megírnád a testápoló nevét?


Kollagént és hialuronsavat is szedek, de egész mostanáig csak ilyen ad-hoc jelleggel, ami így nem hatásos. Most ráerősítek mennyiségben és rendszerességben is, mert a lógó bőr nekem annyira rémesen hangzik, hogy konkrétan szabotálom miatta a fogyásomat. Szinte viszolygok tőle. :(

2022. máj. 19. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap még az volt a bajod, hogy eleged van a fogyásból és normálisan kezdesz enni, és ott szó nem volt arról, hogy "szabotálod miatta a fogyást".


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1.. - ez is a te kérdésed.

2022. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nevüket nem jegyeztem meg, többféle testápoló volt, mikor melyiket lehetett kapni, bàrmelyik jó, csak egyszerűen keverek bele rucinusolajat mielőtt bekenem vele magam. Ennyi.
2022. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4/5 Hát ez mellé, mert nem én vagyok, csak egy szegény sorstárs. (Azért egy kicsit tudok azonosulni az indulataival.) 40 fölött az ilyen problémakombó messze nem olyan ritka, hogy csak én képviseljem, de igazából a te dolgod, hogy mit gondolsz, nem az enyém.


5/5 Köszi, ricinusolajam van is itthon (szempillára vettem, de nem vált be, hátha most hasznát veszem. :)

2022. máj. 19. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Segíti a kollagén termelődést a bőrnek:) és jó a hajnak is.
2022. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!