Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt fogyhatok...

Mennyi idő alatt fogyhatok így le 10 kg-ot?

Figyelt kérdés

70 kg vagyok, 60 szeretnék lenni. 21 éves lány vagyok, futással szeretnék fogyni. Ha heti 4-5 alkalommal elmegyek futni kb 3-4 km-t, és nem eszek mindent össze-vissza, szóval az étkezésre is figyelek, de nem diétázom, akkor augusztus/szeptemberre elérhető a 10kg minusz?

(166 cm vagyok)

Vagy ennél több kéne ehhez?



2022. máj. 24. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

A kocogás szuper, segít a deficitben, anyagcserében. De nagyon nagy részt az étkezésen múlik. A 'nem szeretnék diétázni'részt bem értem, nem tudom te mit nevezel annak. Azzal tudsz fogyni (micel nibcs rajtad olyan sok) ha deficitet tartasz és nagyrészt egészségtudatosan. Zöldségekkel, gabonákkal, tejtermékkel, hússal stb, minimális cukorral, durum tésztákkal, olajos magvakkal stb

Ha ez nálad diéta, akkor a fogyáshoz diéta kell. Ha nem, akkor szuper

2022. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit jelent nálad az étkezésre figyelés. Sztem minimum 3 hónap, mivel utolsó kilókról van szó. Ha meg nwm elég kontrollált a kajálásod, akkor kb soha. Az első 5 kiló kb 2 hónap ha nem eleg jo az etrend es utana stagnalni fogsz
2022. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

A fogyáshoz tartós kalóriadeficit kell. Ha ezzel te tartósan kalóriadefictben vagy, akkor fogsz fogyni, ha nem, akkor nem. Számolni kell. Kell egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazás, meg egy konyhai mérleg. A kajára való odafigyelés nem azt jelenti, hogy nem eszel össze-vissza minden szart. Ez alap. Viszont szar kajákkal is tudsz fogyni, ha kalóriadeficitben vagy. Viszont ha nem számolod a kalóriákat, akkor a fogyás maximum a véletlen műve lesz.

Egyébként egy 500-600 kalóriás deficittel két-három hónap alatt simán le lehet fogyni 10 kilót. De tényleg, simán. Csak ennél több, naprakészebb tudás kell táplálkozás és anyagcsere tekintében, mint hogy "a futástól és a kajára való odafigyeléstől fogyok?" típusú Nők Lapja szintű ostobaság.

2022. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt 10 kiló akkor is necces lenne, ha rendes étrended tartanál, azzal kb esélytelen, hogy "odafigyelsz".
2022. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!