Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tartós fogyókúra, étrendváltás...

Tartós fogyókúra, étrendváltás: szénhidrát vagy kalória szerint kell számolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tartós étrendváltást szeretnék elérni és egészségesen szeretnék étkezni, minél kevesebb feldolgozott élelmiszert szeretnék enni, cukrot is minél kevesebbet szeretnék bevinni.

Sokféleképpen, változatosan szeretnék étkezni, a hízlaló ételeket mindig szeretném elkerülni.

Mi lenne a legjobb ilyen étrend összeállításához?

Tudom figyelembe kell venni a rostot és zsírt is az élelmiszereknél, bizonytalan vagyok.



2022. máj. 26. 10:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

A fogyás/hízás a napi kalóriabevitelen múlik. Tehát a testsúlyod, testzsírod szempontjából célszerű a kalóriákat számolni.

Egészségügyi szempontból mér ennél bonyolultabb a dolog. Itt már képbe jönnek a minőségi szénhidrátok, a minőségi fehérjék, a telített zsírok elkerülése, a magas rostbevitel mellé társuló magas folyadékfogyasztás, a változatosság, a kiegyensúlyozottság. Nyilván ez nem egy olyan egyszerű téma, amit egyetlen kommentben össze lehetne foglalni, hiszen a táplálkozástudomány összetett jószág.

2022. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Olyan listában reménykedek, hogy "naponta mit igen" és "mit egyáltalán ne", vagy "mi az amit néha igen".
2022. máj. 26. 10:23
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es írja. Bármit ehetsz, csak a kalóriamennyiség számít. Ha több kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz, hízni fogsz, ha kevesebbet, akkor fogyni fogsz. Ez ennyire egyszerű. Minden diétának, fogyókúrának, stb. ez az alapja.

Természetesen nem mindegy, hogy a napi kalóriát miből eszed meg, mert pl. ha normálisan eszel, teljes értékű ételekt, akkor ezt fenn is tudod tartani. Ha ugyanannyi kalóriát pl. csak csokiból eszed, az nem lesz fenntartható hosszútávon.

2022. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan étel ami nem hízlal. Anno mikor nagyon kevés időm volt még létezni is ettem mindennap mekit, de mindig számoltam mennyi kalóriát vittem be. Nem híztam, viszont fogytam
2022. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Olyan listában ne reménykedj, mert nincs. Aki mást mond, az hazudik.

Mindent lehet enni mértékkel, kalória a lényeg, a szénhidrát nem ellenség. Egyél változatosan, mindenféle gyümölcsöt, zöldséget, húst, tojást, teljes kiőrlésű gabonákat.

2022. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

1gramm szénhidrát 4kcal

1gramm fehérje 4kcal

1gramm zsír 9kcal


Ha több kcal-t eszel mint amit a szervezeted felhasznál, hízol.

Ha kevesebbet eszel mint amit felhasznál, fogysz.


Ennyi a matek...

Az, hogy te most éppen a magas szénhidrát alacsony zsír,vagy magas zsír alacsony szénhidrát, esetleg alacsony szénhidrát és zsír, magas fehérje diétában hiszel, vagy akár leszarod a makro tápanyagokat és csak a kcalra figyelsz, az a matekon nem változtat semmit...

Amíg a matekot betartod, és kevesebb kcal megy be, mint amit felhasználsz, ehetsz körömpörköltet kakaóscsigával, akkor is fogysz... meg ha egészségesen táplálkozol akkor is.

2022. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Nincsenek tiltott, tűrt, támogatott élelmiszerek. Nem így működik a dietetika. A kalóriákat, a makrotápanyagokat és a mikrotápanyagokat kell helyesen menedzselni, és eszerint kialakítani egy egyéni táplálkozási kultúrát. Most persze leírhatjuk a szokásos közhelyeket, hogy minél kevesebb feldolgozott élelmiszer, minél kevesebb telített zsír, minél kevesebb cukor, minél több növényi táplálék, de ezeket szerintem te is tudod.
2022. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
4%
Azt számolsz amit akarsz, ahogy neked jobb, kényelmesebb , könnyebb. Én a magam részéről a szénhidrátot csökkentettem le nagyobb mertékben, tökéletesen bevált, nagyon jól érzem magam. Egy jól működő új étrendet és életmódot építettem fel rá. ( Több mint 3 éve èlek vele):)
2022. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

A szénhidrát lecsökkentésnek nincsenek egészségügyi előnyei, ha pedig a szénhidrát csökkentést magas zsírbevitellel és magas fehérjebevitellel kompenzálod, akkor annak számos negatív fiziológiai következménye lehet. Nem ajánlom.

Célszerű tisztában lenni mind a kalóriákkal, mind a makrotápanyagokkal, mind a mikrotápanyagokkal. Az étkezésed akkor lesz egészséges, ha változatos, kiegyensúlyozott, tápanyagban gazdag. Ezt a (valójában tök egyszerű) szabályt tartsd szem előtt a konyhában. Ne komplett makrotápanyagokat csökkents le, vagy zárj ki. Ne a kalóriákon rugózz (már ha nincsenek fogyási céljaid). Azon rugózz, hogy a kiegyensúlyozottság stimmeljen.

2022. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
3%
9. Lehetnek egészségügyi pozitívumai a szenhidrátszegény étrendnek, ha kicsit gondolkodnál, rájöhetnél. Csak nem teszed.
2022. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!