Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás de hogyan?

Fogyás de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra az álláspontra jutottam, hogy szeretnék fogyni.

Férfi vagyok 180 magas és 108kg. Szeretnék leadni egy 20kgt, amihez tudom elengedhetetlen a mozgás, de alapvetően nem vagyok az a mozgós fajta. Kajálni nagyon szeretek, viszont nem tudom hogy mit lenne érdemes és mennyiszer. Ülő munkát végzek napközben.

Mivel jelentkeztek a vérnyomásomnál első problémák szeretnék ezen változtatni ilyen módon, ha lehetséges.

Estére tudnék esetleg futást beütemezni itt a lakótelep körül, viszont azt gondolom először lejjebb kellene adni kicsit a tömegből.


2022. máj. 28. 06:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Kajálni nagyon szeretek, viszont nem tudom hogy mit lenne érdemes és mennyiszer."

A fogyás nem így működik. Egész egyszerűen a biológia nem így működik. Az interneten számos tanulmány, szakmai cikk és podcast fent van, utána nézhetnél egy kicsit a témának. A fogyás úgy működik, hogy ha van tartós kalóriadeficit, akkor fogyni fogsz. Ha tartós kalóriatöbblet van, akkor hízni fogsz. Valójában ilyen egyszerű. Egészségügyi szempontból értelemszerűen nagyon is számít, hogy mit eszel, de fogyás szempontjából nem. Utóbbinál csak a kalóriák számítanak, a konkrét számok, a matek. Tölts le egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazást, vegyél egy konyhai mérleget, kezdj el matekozni, legyél deficitben, és fogyni fogsz. Csak ez működik.

[link]

A mozgást pedig be kell iktatni minden embernek az életébe, ugyanis mozgás nélkül nincsen egészséges szervezet. A mozgás pont nem a fogyás miatt fontos. Még egyszer mondom, hogy a fogyás szimplán csak a diétán és a számokon múlik. Persze mozgással jól lehet támogatni a kalóriadeficitet, de alapvetően nem ez a célja. A vérnyomásproblémád tipikusan a túlsúlynak, a magas testzsírszázaléknak és a mozgásszegény életmódnak a következménye. Ha a kalóriadeficiten alapuló diéta által lefogysz, utána pedig beállsz egy kiegyensúlyozott táplálkozásra, már az sokat fog segíteni a problémádon (remélhetőleg), de mozgás nélkül nem valószínű, hogy optimális vérnyomást fogsz elérni. Viszont ekkora túlsúllyal, sok évnyi semmittevő ücsörgés után valóban nem a futást ajánlom. Kezdhetnél egy kis gyógytornával, továbbá egy kis tempósabb gyaloglással. Az sem lenne baj, ha felkeresnél egy gyógytornászt ennek kapcsán, aki felmérne téged, tanítana korrekciós gyakorlatokat (szükség szerint), továbbá ajánlana számodra megfelelő mozgásformát.

2022. máj. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!