Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Skinny fat női testalkatot át...

Skinny fat női testalkatot át lehet formálni?

Figyelt kérdés

Sajnos genetikailag könnyen zsírosodok és nehezen építek izmot, ezért hiába vagyok aránylag könnyű, a tükör nincs összhangban a mérleggel. 168 cm magas és 51 kg vagyok jelenleg, de ezt a tömeget gyakorlatilag a testzsír teszi ki, nulla az izomzatom. (Az utóbbi időben jóval többet ettem a kelleténél és felmentem 55 kg-ra, ezért diétát és minimális edzést beiktattam, így egy hónap alatt leadtam a felszökött négy kilót).

Azt vettem észre, hogy pusztán a kalóriadeficites diétával (egy hónapig 1000 kalóriát ettem naponta, most szintentartásként 1200-at eszek) hiába fogyok, mégis skinny fat a testalkatom, mindig is az volt, amikor aktívabb életet éltem is. A karom kerek és puha (felkarra hízok legkönnyebben, brr...), az arcom pufi, a vállam is zsíros, a csípőm széles és minimális hízás is oda megy, a combom szintén nagy és össze is ér...

Kb. egy hete elkezdtem súlyzós edzéseket is csinálni, felváltva a hasazással. (Ugrabugra és guggolós kardiók nem játszanak, mert nem jó a térdem.)

Nem tudom, hogy van-e értelme ennek a szélmalomharcnak, vagy bele kell nyugodnom, hogy ilyen a testalkatom, genetikám? Ki lehet törni a skinny fat állapotból az edzéssel?


26N



2022. jún. 7. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hogyne lehetne kitörni? Szimplán annyi a problémád, hogy a testzsírod relatív magas, az izomtömged pedig gyakorlatilag nulla. Ez a páros adja valójában a skinny fat kinézetet.

Progresszív súlyzós edzésterv, célnak megfelelő étrend, kielégítő regeneráció. Ha ez a három stimmel, akkor türelem, és jönni fog az izom, az erő, és az esztétikus kinézet.

2022. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitartóan és megfelelően sportolsz, akkor persze
2022. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én 50 év fölött kezdtem el a sportolást, és már egy hónap múlva észrevehetöen változott az alakom meg az "állagom" - nem puha, löttyedt a testem, hanem határozottan jobb a fogása, érezhetöen vannak izmos is a böröm alatt. Most már ugyan több éve minden nap csinálom a gyakorlatokat, most már föleg nem azért, hogy legyenek izmaim, hanem hogy megtartsam azokat, de életem legjobb döntése volt. Nemcsak normálisabban nézek ki, hanem a mozgásom egész más, a testem úgy mozog, ahogy én akarom,nem pedig, hoyg éppen sikerül, meg a lelkivilágomnak is sokat számít, sokkal aktívabb, élettelibb, dinamikusabb lettem.

Szerintem mindenképpen kezdj el sportolni, és tarts ki mellette, nagyságrendekkel jobb lesz az életminöséged is meg az alakod, kinézeted is.

2022. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a rossz hírem, hogy azt a 4 kilót is izomból fogytad, nem zsírból. Ennyi kalóriával és ilyen tempóban csak az izom fogy.
2022. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

4., szerinted mennyi kalória volna a megfelelő?

2022. jún. 7. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1500
2022. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig ott tartok, hogy növelem a súlyzós edzések számát és intenzitását, valamint felviszem 1400-1500 kalóriára a napi bevitelem, de a hozzáadott többletet (fehérjedús) zöldségekkel fogom bevinni.
2022. jún. 7. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1500 minimum, de amúgy súlyzós edzés mellé az 1800-2000 kcal sem lenne túlzás. Ha izmot akarsz növelni, pluszban kell lenned egy idő után. Én nálad alacsonyabb vagyok, hasonló súllyal, csak elég sok izommal, és 1500 kcal-val elég durván fogytam. Nyugodtan emeld fokozatosan, hogy egyre intenzívebben tudj edzeni, és izmot építeni. Nyilván zsír is fog felmenni, de az majd egy másik nap problémája lesz, ha az izommal megvagy.
2022. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Kizárt, hogy skinny fat vagy ezekkel a paraméterekkel. Testvér zavarod viszont van valószínűleg. Persze, hogy nehéz fogynod, mivel eleve sovány vagy és ragaszkodik a tested ahhoz a minimális tartalékhoz
2022. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!