Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Tanácsta...

Mit csinálok rosszul? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

175 centi és 95 kg vagyok, 110-ról kezdtem. Nagyon elkeserít, hogy lassan fogyok, jobb heteken megy le fél kiló, máskor 2-3 hétig semmi. márciusban kezdtem.

Napi 1700-1800 kalóriát eszem (a BMR-em ekörül van), 4-5 étkezésre elosztva, a ch-m 160 gramm körül van, a fehérje 150, a zsír pedig 50 gramm.

Ha ettől kevesebbet ennék, összeesnék. Mindenhová gyalog járok, mostanában elkezdtem heti 3-4szer kocogni, szóval így átlagban a napi kalóriadeficitem 1000 körül van.

Tényleg mindent megteszek, semmi cukros üdíítő, néha zero cola vagy ízesítetlen filteres tea, kevés feldolgozott étel, sok zöldség, napi 1 gyümölcs (általában banán edzés előtt).

Egészségügyi gondom nincs, a pajzsmirigyem rendben, évente járok laborra + elmentem endokrinológushoz is még korábban és semmi bajom.

Egyszerűen fogadjam el, hogy ilyen lassú az anyagcserém?

28n


2022. jún. 23. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell elkeseredni, ez éppen jó!

Ha gyorsabban fogysz, akkor a böröd nem bírja követni meg a szervezeted sem tud átállni a kisebb súlyra meg a kisebb fogyasztásra.

Egész hivatalosan annyi idö lenne reális a lefogyásra, amennyi alatt meghíztál, természetesen ha kicsit gyorsabb, az még nem gond, de ha fele-harmada-negyede idö alatt fogysz le, azt nem fogod tudni tartani.

Másrészt gondold végig, hogy amiket letiltottál, azokat életed végéig tiltólistán akarod tartani? Mert vagy igen, és akkor nem lesz gond a súlytartással sem, vagy csak átmenetileg hagyod el ezeket, akkor viszont vissza fogod hízni, ha újra beveszed ezeket is.

Sok ember bírja cukros üdítök nélkül, ha te is, akkor OK, de ha neked gond, akkor pl egy-egy pohárral hétvégén megiszol, attól nem fogysz hizni, ha beleférsz a keretedbe.

Az viszont kifejezetten jó, hogy sok zöldséget meg gyümölcsöt fogyasztasz, az egészséges.

Szerintem alapjában jól csinálsz mindent, ha több izmod lesz, az több kalóriát fogyaszt, meg feltehetöen sportolni is többet vagy intenzívebbet fogsz tudni, akkor valamivel gyorsabb lesz.

Gratulálok az eddigi fogyáshoz és sok sikert meg kitartást a továbbihoz!

2022. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még egy 15 kilót szertnék fogyni, mert egyébként alapból izmos vagyok (évekig crossfiteztem), iszom kollagént a bőröm miatt.

egyébként teljesen elvagyok cukros üdítők nélkül, max heti 1x iszom ilyesmit, édesszájú sem vagyok. A sok chipstől, rengeteg kenyértől és egyéb szénhidrátoktól híztam meg, szinte a függője voltam ezeknek. Majd kiegyensúlyozottabban szeretném ezeket időnként fogyasztani, de bírom a diétát ezek nélkül is, vitaminokat szedek és nincsenek falási rohamaim sem.

Köszönöm szépen a biztatást!

2022. jún. 23. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Nekem a csökkentett ch vált be


Férfiként nekem 120grammban van maximalizálva, zsír pedig 80 grammban (ezt nem szoktam általában kimaxolni, csak néha néha)

2022. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Homeosztázis

A szervezetúnk azokhoz a körülményekhez alkalmazkodik, amit kap…

Te most egy jelentős fogyáson már túl vagy…

A szervezeted alkalmazkodik az új körülményekhez…

Folytasd ezt az utat, és szépen lassan eléred a celodat.. ha ez segít ne állj mérlegre…

Én 160ról fogytam 103ra, ahonnan egyszerüen nem moccant el a súlyom 1 éven át…

Szerencsére lemerült a mérlegem eleme és mindig lusta voltam venni, ha meg olyan helyen voltam, elfelejtettem.. így csináltam tovább az új életmódom és szép lassan el is felejtettem, hogy vajon hány kg lehetek… most kb 4év után álltam elősször métlegre pár hónapja, és az állam leesett, 84kg vagyok.

2022. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Az egészséges fogyás mintaképe vagy. Csinald tovább. Hosszú folyamat a fogyás, néha lassabb, néha gyorsabb. Nem oylan könnyű a testet irányítani
2022. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Csináld tovább, de vigyél bele egy kis változást az étrendbe. Meg hagyjuk már ezt könyörgöm, hogy 'túl gyorsan fogy valaki, mert 1 év alatt 10 kilót ad le'. Azért 30 kiló többletet nem 5 év alatt kell leadni. Meg persze biztos a bőröd lógni fog blablabla szövegek.
2022. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti fél kg? Tökéletes..


Másfél évvel ezelőtt elkezdtem életmódot váltani, 8 hónap alatt leadtam 35kgot. Mostani fejjel, így, hogy értek hozzá, biztos vagyok benne, hogy nem heti 1kg-ot, hanem heti 0.5kg-ot fogytam volna. Hosszabb távon jobban megéri.


És itt nem is a tarthatóságról beszélek, hanem az eredményekről.

Ha akkor heti 0.5kg-ot fogyok, akkor sokkal több izom megmaradt volna, mint a heti -1kg fogyásommal.. Izom > zsír, éppen ezért is lényegtelen, hogy mennyit mutat a mérleg, persze ez jó iránymutatás, de egyáltalán nem kell csak arra hagyatkozni.

Elkezdtem izmot építeni már lassan 1 éve, jelenleg 79kg vagyok. Kíváncsiságból összehasonlítottam a tavaly májusi képemet a most csinálttal.. Ég és föld, pedig akkor is 79kg voltam, meg most is.


Ne keseredj el, heti fél kg tökéletes.

2022. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!