Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért eszek szomorúság miatt?

Miért eszek szomorúság miatt?

Figyelt kérdés

Meghíztam nagyon és szeretnék lefogyni de annyira nincs rendben a magánéletem,hogy szomorúságomban meg “unalmamban” csak eszek és eszek..

Itthon vagyok a kisbabámmal és elég kis tapadó ezért majdnem mindig velem van,nem birom olyan dologgal lefoglalni magam amibe belemerülök és elfeledkezem arról,hogy csak ennék..

Mit tudnék ez ellen csinálni?

Tudom az akaraterő,de az nem sok van és ha nem csinálok úgymond semmit akkor még nehezebb és tudom,hogy gyenge vagyok és ez így nem jó de ezért keresnék valami módszert rá.


2022. jún. 25. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a házasságod? Valószínűleg nem jó. Még a legjobb eset, hogy a férjed nincs jelen az életetekben. Inger- ill. élményszegény környezetben vagy. Segítséget kellene igénybevenned és kimozdulnod, részben barátnőkkel, részben a férjeddel. Még próbálkozhatsz valami kreatív hobbival is, és el kéne járnod sportolni. Nem a fogyás, hanem a tervezett mozgás miatt.
2022. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szomorúság miatt.
2022. jún. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendezd a magánéleted! Kezdj el normálisan élni, menjetek a babáddal sportolni, keress baba-mama közösségeket. Találkozz a barátnőiddel, kérj segítséget az apától, nagyszülőktől.
2022. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt az evés csak úgymond a tünet. Azért eszel, mert másban nem találsz boldogságot. Azt kellene felderíteni, hogy magát a problémát mi okozza, és azt kell orvosolni.
2022. jún. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincsen lehetőségem elmenni sehova sajnos max sétálni vagy bicajozni szoktunk de a nagy melegbe azt se tudunk mostanában mert mire lehűlik a levegő addigra a kicsinek már fürdés és alvás.(elég korán szokott aludni)Kettő gyermekkel vagyok itthon kb egész héten itthon ülünk.Nagyon nehéz.Kb egyedül vagyok.Egy barátnő sincs a közelben.Szülők dolgoznak még.Apáról meg nem is nyilatkozom.Ő a probléma forrása és nem tudok semmit tenni.
2022. jún. 26. 07:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
De tudsz tenni, keress egy coach-ot vagy egy pszichológust, online is lehet. Újabb példa vagy arra, mikor egy jelentéktelen tünettel fordulnak tanácsért, miközben arról van szó, hogy az egész életét totálisan elrontotta az illető, csak azzal nem mer szembesülni, mert túl fájdalmas. Olyan emberhez mentél hozzá, akihez, ha nem csuktad volna be a szemedet, már akkor tudhattad volna, hogy önmagad elleni bűn, nem most változott meg, ő ilyen. Viszont neked keresned kell a kiutat, elmenni dolgozni, gyerekek bölcsődébe (esetleg kibekkelni az óvodáig, de csak akkor, ha addig nem emésztődsz fel teljesen), összeszámolni a bevételedet (fizetés, gyerektartás, családi pótlék), elköltözni. A szüleidre számítani, ha lehet. Írj többet. Nem a fogyásról van szó, annak az ezerszereséről! Az életedről és a gyerekeid életéről! Ha boldogtalanságban neveled őket, ők is azok lesznek!
2022. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ó, én nekem ahhoz nem kell szomorúnak lennem. :-D 10 palacsintát alaphangon nyitásnak úgy bevágok, mint a szél. :-D Aztán jöhet a többi kaja :-P Enni kell, sz*rni muszáj. :-D A saláta állatoknak való, a magok meg madaraknak :-D
2022. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy halom trágya az életem, átérzem. Én is folyton eszek, mert az megnyugtat, néha egy kicsit fel is vidít. Az én problémámra nincs megoldás, valószínű, hogy soha nem is lesz, de neked van esélyed, használd ki. Keresd a boldogságot a gyerekeidben, magadban. Idővel mindenképp jobb lesz, mikor nőnek a gyerkőcök és esetleg a szüleid is jobban ráérnek majd. Addig is sok-sok kitartást kívánok!
2022. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Azért eszel szomorúságodban, mert a finom ételek endorfont szabadítanak fel, ezzel próbálja a szervezeted kiegyenlíteni a stressz hormon szintedet. Amit tehetsz, hogy keresel egy olyan elfoglaltságot, ami örömet okoz. Ez leginkább a személyiségedtől függ. Ha kreatívabb típus vagy, akkor nyilván valami kreatív tevékenység, kifestő könyvek pl elég könnyen elérhetőek, de még twlefonra is vannak ilyen alkalmazások, bár nyilván nem ugyanaz. Vannak, akik a tanulásban lelnek örömöt, erre megoldás lehet egy jó podcast, vagy informatív yt csatorna, tanfolyam. Vannak, akiket a kicsit "agyatlanabb" dolgok kapcsolnak ki, pl vicces videók, reakció csatornák, filmek. Vannak, akik jobban szeretnek befelé koncentrálni, ehhez egy jó könyv nagy segítség, lehet szórakoztató irodalom, vagy önfejlesztő. A lista kb végtelen, csak rajtad múlik.

Mindenképpen időt kell erre szakítanod, ehhez kérj segítséget szülőktől, barátoktól, férjedtől. Nyilván nehéz, főleg a szeparációs szorongás miatt, de fokozatosan bevezetve megváltoztathatja az életedet. Az, hogy nem hízol tovább, esetleg elkezdesz fogyni csak egy mellékhatás lesz kb.

2022. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as, túl erős állítás az, hogy a te problémádra nincs megoldás, oszd meg velünk, hátha kívülről mégis látunk valamiféle megoldást.
2022. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!