Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ettől a nasifüggő...

Hogyan lehet ettől a nasifüggőségtől megszabadulni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, 168cm és 82kg körül. Baromi egészségtelen sajnos ezt én is tudom.

Szinte mindennap becsúszik egy két dobozos kávé, energiaital, péksüti, csipsz.. hiába tudom hogy egészségtelen szarok és nagyon drágák is..

Kávét is csak az íze miatt iszom mert finom pedig felesleges hisz nem dob fel. Energiaital sem.

Akik esetleg voltak nasifüggők.. hogy sikerült ezeket kiiktatni? Megállni hogy ne vegyem meg?

Biztos ezek miatt nem megy le egy kiló sem. Mozogni szoktam, de hiába ha ilyeneket eszek..



2022. jún. 26. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

"Biztos ezek miatt nem megy le egy kiló sem. Mozogni szoktam, de hiába ha ilyeneket eszek."

Fogyni azért nem fogysz, mert nem vagy kalóriadeficitben. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor nasizhatnál is, fogynál. Ha átváltanál "egészséges" táplálkozásra, de kalóriatöbbletben lennél, akkor hiába lenne egészséges a táplálkozásod, híznál.

Viszont értelemszerűen igen, dobozos kávé, energiaital, péksüti, chips, és egyéb ipari hulladék napi rendszerességgel végtelenül problémás. Egyszerűen döntsd el most 23 évesen, hogy nem akarsz azért 43 évesen betegnek lenni, mert két évtizeddel azelőtt minden nap szemetet ettél tápanyag helyett. Erre tényleg nem lehet mást mondani, mint azt, hogy kattintsd át fejben magad, térj le a rossz útról, és tekint a szervezetedre tisztelettel. Természetesen nem azt mondom, hogy egyszer-egyszer nem fér bele egy péksüti vagy egy chips, de valójában egyszer-egyszer is feleslegesek, napi szinten pedig konkrétan károsak.

2022. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Ne vegyél.
2022. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
89%

Bármikor amikor eszedbe jut hogy egyél/vegyél egyél inkább zöldséget helyette. Ha sokáig csinálod lehet hogy egy idő után megszokod.

Én nagyjábol a dühvel csináltam ezt. Mindig mikor eszembe jutott belerugni valamibe csináltam helyette fekvőtámaszokat és így legalább nem vagyok ful sorvadt.

2022. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
90%
Én tökmagozni szoktam, ha megkívánok ilyesmit, vagy natúr zabpelyhet eszem. Az édességet tulajdonképpen a benned élő gombák kívánják, és minél többet eszel, annál többen lesznek. Ha egy ideig nem ennél ilyesmit, akkor a gombák száma is megfogyatkozna, és nem kívánnád annyira.
2022. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Akaraterő
2022. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem sehogy. A függőség mindig függőség marad. Mondom ezt úgy, hogy én is édességfüggő vagyok, de így is lefogytam normál súlyra. Eljutottam oda, hogy nagyobb kontrollt tudok tartani, de szerintem soha nem fog elmúlni teljesen.

A függőség , ha kialakult, nem tűnik el. Ahogy az alkoholisták, drogosok, dohányosok is mindig kívánni fogják a függőségük tárgyát, úgy te is a tiédet.

Próbálj meg együtt élni vele.

2022. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Én azt gondolom, a zéró tolerancia nem vezet eredményre ilyen esetben. Úgyse tudod megállni, hogy ma még falsz, holnaptól meg semmi ilyesmi. Én kis lépésekben kezdeném el csökkenteni. Dobozos kávé helyett főzz otthon, de még valószínűleg a nescafé 3in1 is kalóriaszegényebb és olcsóbb alternatíva. Ne menj boltba éhesen, akkor kevesebb ilyet veszel, ott kell igazán megemberelni magad. Reggelizz rendesen, péksüti helyett teljes kiőrlésű kenyérből szendvics sonkával, sajttal, zöldségekkel, vagy valami tojásos sztori. A reggeli megalapozza az egész napodat ilyen szempontból. A napi csipszezés legyen egyre ritkább, kétnaponta, aztán háromnaponta, aztán csak heti egyszer... Ha teheted, tedd félre az ezekre szánt pénzt, ha tényleg sokat költesz, pillanatok alatt szép összeg összegyűlik és "megjutalmazhatod" magad valamivel. Nem lesz egyszerű, de az már jó, ha változtatni akarsz, csak tartson is ki ez a fegyelmezettség.
2022. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

#7: pedig komoly függőség esetén csak a 100%-os megvonás működik.

Alkoholistáknál is...

2022. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nos az első néhány dobozos kávét meg energiaitalt még lehet, hogy az íze miatt ittad, de ma már azért iszod, mert függő vagy..,

Rohadt nehéz róla lejönni, kb 2 hónapon at minden áldott nap úgy érezetem magam mint a mosottszar és akármennyit aludtam, végigásítoztam a munkaidőmet, főnökömnek már rohadtul elege volt belőlem… 2 hónap után kezdtek el elmúlni ezek a túnetek… és kezdett normalizálódni a vérnyomásom

2022. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az volt a módszerem, hogy fokozatosan csökkentettem az ilyesmi fogyasztását, a többletet másnapra halasztva. Tehát ha megkívántam egy sütit a menzán, akkor ezt följegyeztem (lefényképeztem a telefonommal a sütit). Mondjuk kezdetben napi 4 édességet ettem, akkor először lementem 3-ra úgy, hogy a 4-et csak lefényképeztem és másnap az lett az első. Utána napi 2 lett, majd napi 1, aztán elkezdtem magammal dobozt vinni és csak felet ettem. Viszonlag sok mozgás mellett végül napi egynegyed menzás süti fért bele, igaz, elég zsíros sütiket csinálnak (van kalóriatáblázata a menzánknak). Én ilyen mérnöklélek vagyok, azért vált be ez a módszer. Hátha bejön másnak is.
2022. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!