Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás előtti gondolatok?

Életmódváltás előtti gondolatok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy minek kellett történnie, hogy kezdtetek bele az egészséges életmódba. Hogy tartjátok fent?
2022. jún. 27. 01:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy én itt kakukktojás leszek a többi válaszoló közt de nekem a fő motivációm nem az egészségem. Azt várom a fogyástól hogy talán segíteni fog a pszichés állapotomon, és majd ad némi önbizalmat is, illetve remélem hogy kevesebb falba ütközök majd bele a társas kapcsolataimnál.

Az hogy egészséges leszek egy kellemes plusz dolog, de nem ez az ami motivál.

2022. jún. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egzisztenciam. Elvaltam, 40 eves cagyok. Hiaba kepzett, alig talalok munkat, kartiert epiteni mar nem tudok. Egyedul kell fenntartanom magam es a gyereket. A koverek tarsadalmi megiteles ala esnek, a szepekkel kiveteleznek, jo tulajdonsagokat kapcsolnak. Nem akarom hogy a koversegem miatt en legyek a celpont akarmi szar tortenik. Mindenhol van a csoportban bunbak, a kover, szorongo, erzekeny emberek mint en. Ezert is fogyok, jobb esellyel kapok munkat es leszek bunbak.
2022. jún. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
*Nem leszek bunbak.
2022. jún. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Engem sem az egészség motivál, nagyon erős dohányos vagyok, ha az motivalna már leszoktam volna.

44 éves nő vagyok, 3 gyerkőcöt szültem, a kicsi még csak öt éves. A párom 8 évvel fiatalabb mint én. Úgy érzem a gyerek(ek) és a párom miatt fittnek kell lennem és ez túlsúllyal nehéz. Bár 'csak' 15 kg plusz volt rajtam, sok volt. Még 7 van hátra.

Szóval nálam a teherbírás és a hiúság játszik.

2022. jún. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ételintoleranciám játszott be elsőként. Mivel semmilyen tejterméket nem ehetek, alapból meg kellett változtatnom kb mindent. Nem is gondolná az ember, de rengeteg mindenbe tesznek tejsavót. Akkor alapból át kellett gondolnom mindent, és folyamatosan főznöm kellett. Készételek, rendelés kb kilőve. Közben ettől függetlenül elkezdtem edzeni, és beleszerettem egy bizonyos mozgásformába. Ekkor észrevétlenül megizmosodtam, viszont zsír is jött fel mellé. Majd jött a covid, kevesebb lett a melóm, több időm lett, így elkezdtem azzal is foglalkozni, hogy fogyjak. Ha már megdolgoztam az izmaimért, picit látszódjanak is. Kicsiben kezdtem, de észrevétlenül eltűnt 3-4 kg, semmi komoly megvonás, vagy ilyesmi. Aztán arra is rájöttem, hogy imádom a zöldségeket, a csirkét korábban is szerettem. Majd jött a makró figyelés, és kipróbáltam rengeteg receptet. Azóta is szeretek kísérletezni, kipróbálni dolgokat. Az az igazság, hogy jó odeje semmit nem számolok. Egy időben próbáltam, kalóriákat is számoltam, de nekem túlzottan kötött volt, és képtelenség volt tartani nyaraláskor, vagy egy-egy sűrűbb időszakban. Így inkább az intuitív étkezés felé hajlottam el. Magyarán eszek, ha éhes vagyok, de megkülönböztetem azt, ha nassolhatnékom van, vagy ténylegesen éhes. Közben fél szemmel figyelek, hogy minden étkezésemben szerepeljen mindhárom makró. Ha nassolok, akkor is. Pl nekem a sótlan olajos magvak nagyon bejöttek. Csinálok házi mogyoró vajat, ami isteni bármilyen gyümölccsel, vagy épp sütibe (zabsütik a kedvenceim).

Szóval nálam összességében az életmódváltás az étel érzékenységem után azt jelentette, hogy kinyílt a világ újra. Rengeteg megvonás után végre tudok úgy enni, hogy élvezzem. De szerencsés is vagyok, mert alapvetően oda meg vissza vagyok az egészséges ételekért, mint a zöldségek, gyümölcsök, zabból készült ételek, olajos magvak, zsírszegény húsok. Az egészségtelen ételek nem csak az, hogy nem igazán ízlenek, de konkrét fizikai fájdalmat okoznak. Mivel évekig kezeletlen volt az állapoton, tönkrement a bélflórám, ami azonnal jelez, ha nem tetszik neki valami. Ha fél napig fetreng az ember a fájdalomtól, hamar átgondolja, megéri-e az adott étel ezt. Mondjuk sajnos egy-két kedvenc, egészséges étel is beleesik ebbe, pl a nyers hagyma. De elég egy napra besóznom, vagy egy kevés oliva olajon megpirítanom (bár inkább csak üvegesre sütöm), vagy csak simán sütőbe teszem egy rövid időre. Tehát nálam a kényszer hatott, a fogyás csak minimális mennyiség korrekció eredménye volt csak. Azóta az aktivitásomat is növeltem. 3 hete futok, pedig egész életemben utáltam, itthoni edzés programokat is követek, mikor kedvem van, plusz továbbra is járok terembe heti 2-3 alkalommal. Most épp a reggeli edzés programomat csiszolgatom. Valószínűleg egyik reggel erősíteni fogok az edzés programmal, másik reggel futok, a termes edzés pedig marad extrának. Mindenben közös, hogy örömömet lelem benne, sokkal jobban érzem magam tőlük. Nem érzem korlátozva magam.

Valami hasonlót javasolnék másoknak is. Kell 2 hét, amíg erőlteti az ember az adott dolgot, legyen az étkezésbeli változás, vagy sport, de ha 2 hét után sem okoz örömöt, akkor lapozni kell, és mást keresni. Az a jó ebben, hogy rengeteg módon lehet változtatni, így nem hiszem, hogy lenne olyan, aki ne találna magának megfelelőt.

2022. jún. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nálam nagyon hülye dolog volt a motiváció: négy gyerek után és 50 évesen meghallottam, hogy valaki mondta, egyre jobban hasonlítok a húgomra, aki már 20 évvel elötte elhízott. Ez annyira sokkolt, hogy eldöntöttem, ezen változtatni kell, elkezdtem sportolni, egészségesen étkezni, élni és rövid idö alatt elértem a normál súlyomat (ez 10 kiló fogyást jelentett), és azóta is tartom a súlyomat is meg az életmódomat is.

Ma a húgom több mint kétszer annyi súlyú mint én, ez a legjobb motivációm a folytatásra.

2022. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
Válás miatt. Férfiként elkényelmesdtem. De aztán hozzáfogtam. Kitartás a kulcsszó.
2022. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Durván megromlott az egészségem, szarul éreztem magam, fájdalmaim voltak, minden nap. bezárkóztam, a munkahelyemen kívül nem szívesen mentem sehova. Ha igen , akkor is végigszenvedtem, mert fájt a derekam, fájtak a térdeim, 1 utca séta után elfáradtam stb.

3,5 éve váltottam életmódot, 3 év alatt fogytam le. Sikerült megtalálnom azt a diétát amit számomra könnyebb betartani mint bármi mást amit korábban próbáltam.

Végre úgy érzem igazán élek, ez is segít fenntartani. Engem nem a külsőm érdekel, egyszerűen könnyebb normál súllyal, 67 kilóval élni, mint 170kilósan...

2022. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as: milyen diétát/étrendet tartasz és mennyit fogytál vele?
2022. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én történetem hasonló az 5-öséhez:

Kiderült, hogy állati fehérjékre túlérzékeny vagyok, nem ehetem ezeket, emellett még pár egyéb élelmiszer is kiesik (szója, olajos magok többsége), szóval meg kellett tanulni olyan étrendet összeállítani, amitöl nincs bajom, de emellett jól esik, jó ízüen meg tudom enni.

Rengeteg új receptet meg elkészítési módot fedeztem fel, sokkal változatosabban fözök, mint elötte, viszont éppen mivel oda kell figyelnem, tudatosabb az étrendem. Lényegében csak ennyi változtatással elkezdtem lefogyni normál súlyra (nem volt igazán sok feleslegem, de jobb nélküle), emellett elkezdtem sportolni is, márcsak az izmok megtartása, meg erösítése miatt is.

Öt év alatt lefogytam tíz kilót (ehhez nem kellett az 5 év, de azóta is tartom), sokkal jobb kinézetem lett, mindenki megállapítja, hogy legalább 5-10 évvel fiatalabbnak látszom, mint amennyi vagyok.

Emellett szellemileg is aktiválódtam, mivel kezdetben soka kellett keresgélnem a neten, és megtetszett a tanulás, mint szabadidö eltöltése is.

2022. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!