Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki mit és mennyit sportol?...

Ki mit és mennyit sportol? Hogy tudtatok rászokni?

Figyelt kérdés
Most végre beálltam egy jó diétára. Sportolni is kellene mellette, de egyszerűen nem tudom beépíteni hosszú távon az életembe. Semmi sport nem tetszik, kifogás mindig van. 2-3 hónapig csinálom max és megúnom. Ti hogy tettétek az életetek részéve munka, család mellett? És mit sportoltok?

2022. jún. 29. 19:41
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Nekem is tök nehéz volt, és igazából egy kényszerhelyzet hozta meg a döntést helyettem: terepfutok. Semmi más nem fér bele, a természet viszont közel van, és (szinte) bármikor tudok menni, illetve a cipő árát kivéve ingyen van. Kb. két éve kezdtem komolyabban futni, de először terhes lettem (és rosszul voltam), aztán volt egy porcleválás-műtétem, ami után hosszú volt a rehabilitáció, szóval idén márciusban kezdtem neki újra, és az (volt/van) a stratégiám, hogy reggel ahogy felkelek, megyek, hogy ne is legyen időm lebeszélni magam. Illetve hajt a felfedezés vágya és öröme, igyekszem olyan útvonalakat választani, ahol még nem voltam (vagy nem futva), meg kihívásokat állítok magam elé (amiket aztán vagy sikerül teljesíteni, vagy nem :D).


A legfőbb motivációm nekem is a fogyás egyébként, én kalóriát számolok most már több mint fél éve, és sikerült is 12 kilót fogynom eddig (az első két hónapban szinte semmit nem mozogtam). A futás arra is jó, hogy így kicsit több kalóriát engedhetek meg magamnak kajában.

2022. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy héten átlag 3-4 óra. Rohangálok meg felmegyek random hegyekre. A rosszabb formájú napokat leszámítva határozottam élvezhető.
2022. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Heti 5x 2 órát sportolok. Az életem részévé tettem, hogy munka után megyek és kész. Alig várom, számomra öröm és kikapcsolódás is.

Régen Gyerekként évekig tesitagozatos voltam, és kötelező volt valamilyen sportot választanom, mivel imádok úszni, ezt választottam. Innen jött az úszás. Emiatt választottam ezt a sportot újra, mert régebben sokat jártam és imádtam. Csak aztán elköltöztünk, másik suliba kerültem, ahol nem volt tesitagozat, és nem volt rá pénzünk hogy így is folytassam, mert így fizetni kellett volna érte.

A munkahelyem egy nagyobb épületben van, több bolttal, kávézókkal ruhaüzletekkel stb stb együtt, mint egy kisebb pláza, az alagsori részen pedig van konditerem, szauna, uszoda is.

A melóhelyem pedig támogatja a sportolást, pl úgy mint másnak az utazási támogatás ( csak nekem az nem kell, mert 15 perc sétára lakom). Ezért hát úszni járok:)

A családom támogat:) A házimunka rám eső része sem probléma, a felét úgyis a férjem csinálja. Főzni 3 naponta szoktam, nagyobb adagot, azzal sincs munka minden nap.

2022. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

18 éves vagyok, 17 éves koromig túlsúlyos voltam. (magasságomhoz képest a rekordom +40kg volt..), majd másfél év alatt leadtam a felesleget kalóriadeficittel és mozgással.

Bennem sosem volt az kérdés már az elején sem másfél évvel ezelőtt, hogy ne mozogjak.

Egyszerűen csak jött az ötlet, és másnapra már be is szereztem 2db 10kg-ig pakolható kézisúlyzót.


Heti 4-5x edzettem már akkor is, viszont éreztem, hogy az otthoni edzés kevés lesz, ennek hatására tavaly július óta konditerembe járok heti szinten 5x, minden egyes héten. Persze akadt eddig 2-3 alkalom, amikor ki kellett hagynom edzést (az egyik ilyen egy lány miatt volt, lábnapot hagytam ki.. azóta bánom, mert nem érte meg.. :D) Ha esik, ha fúj, ha villámlik, bármilyen ünnep legyen, pl Karácsony, én akkor is ott vagyok.


Fontos, hogy ne kényszerként érezd a mozgást, hanem szeresd meg.

Én el sem tudnám képzelni a mindennapjaimat edzés nélkül, annyira megszerettem, és annyira a szokásommá vált. Kialakult egy heti rutin, 5x edzek egy héten, és imádom.


Ha nincs motivációja az embernek az természetes, hisz nekem sincs mindig.. De amikor lemegyek a terembe kb. minden problémám megszűnik, csak magammal foglalkozok, jönnek az eredmények.

Mindig arra gondolok, hogy "nem szeretnék ugyanoda visszakerülni, mint ahol voltam", persze tudom, hogy oda már semmiképp sem megyek vissza, de ez elég motiváció szokott lenni.


Kifogásokat pedig mindenki tud keresni, de nem érdemes. Ha kifogásokat keresel, akkor valójában nem is szeretnéd ezt az egészet.

Lehet velem vitatkozni, de arra van ideje az embernek, amire szeretne időt hagyni.

2022. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
bicajozok, minden nap. Kb. februártól október végéig...
2022. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Sorozatokat szeretek mézni, szinte minden napra jut 1-2rész, rengeteg régi sorozatom van amit újra akarok nézni és mindig can új is amit éppen nézek, rádzoktattam magam, hogy a régi sorozatot amit éppen újranézek, abból heti 3* nézek meg 2 részt ès végig ellipszistraineren vagyok... jelenleg supernaturalt nézem újra, január óta a 13.évadnál tartok.

Előtte több mint egy évig a csillagkapu - csillagkapu atlantisz - csillagkapu univerzum-t néztem.

2022. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6os, én is a Supernaturalra ellipszisezem mindig:-D Ha valaki meghal akkor dupla kört nyomok, így elég rendesen alakul a forma :-D
2022. jún. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
100%
Séta, kerékpár.
2022. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Heti 4x1,5 óra (= 6 óra) kézilabda
2022. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8,9

De hogy szoktatok rá?

Hogy lett az életetek része?

2022. júl. 1. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!