Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudok változatosan...

Hogyan tudok változatosan étkezni?

Figyelt kérdés

Mindenhol látom, hogy ilyen meg olyan ételeket hagynak el az emberek, pl szénhidrátot, cukrot, tejtermékeket stb. Engem csak az érdekelne nagyon, hogy akkor mit esznek helyette? Ugyanis szénhidrát rengeteg dologban van, az összes pékáru, krumpli, tészta abból áll, a cukor és a tejtermékek szintén elég tág körben megtalálhatók. Tehát akik ezeket elhagyják, ők mit esznek? Szeretnék én is elhagyni 1-2 dolgot, hogy egészségesebben étkezzek, viszont nem szeretem, ha nagyon le vannak korlátozva a lehetőségeim. Zöldségek terén válogatós vagyok sajnos, a halat és a gombát nem szeretem, tehát nem tudnék csak húson és zöldségen élni például. Vannak valamilyen receptkönyvek esetleg, amik beváltak?


A másik pedig a glutén és laktózmentes ételek. Hiába tudom, hogy egészségesebbek, egyszerűen pl. a gluténmentes kenyér nem ízlik, nem tudom megenni, hogy aztán azt mondhassam, hogy finom volt. Mit csináljak, hogy megszeressem ezeket?



2022. júl. 1. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem egészségesebbek a gluténmentesek, ha nem vagy gluténérzékeny! Sőt, ha ráállsz a gluténmentesre, akkor egy idő után már tényleg nem fogja tolerálni a szervezeted a glutént! Ne nehezítsd meg az életedet!


És ne hagyjál el semmit, legfeljebb a hozzáadott cukrot, egyébként pont ugyanolyan változatosan étkezz, mint eddig! Ha felesleges kilóid vannak, akkor egyél kisebb adagokat ugyanazokból az ételekből, mint eddig, és igyál több vizet!

2022. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen fölösleges elhagyni bármit is, ennek semmi, de semmi értelme sincs.

Másrészt a glutén- és laktózmentes ételek NEM egészségesebbek, ezeket oylan embereknek találták ki, akiknek problémájuk van vele. Egészséges embernek így étkezni fölösleges, söt inkább károd.

Ez kb olyan, mintha elkezdenél mindenhol cukorbetegeknek való élelmiszereket enni, ami szintén csak árt egy egészséges embernek.


Meg ha fogyni akarsz, akkor ne fogyókúrában gondolkodj, hanem életmódváltásban, az annyit jelent, hogy az új étrendedet életed végéig tartoni kell. Ezért ésszerü olyan összeállítást keresni, ami ízlik és nem fogod feladni pár hét alatt.

Kezdd el a kalóriaszámolást (kaloriabazis.hu), figyeld a makrókat is és tartsd be a keretet heti átlagra nézve. Így ehetsz bármit, de tényleg bármit, csak van, amiböl egyszerre keveset, meg van, amiböl lehet jóval többet.

Így tudsz egészségesen fogyni is, meg utána a súlyodat tartani is.

2022. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, hány éves vagy, milyen magas, hány kiló, miért akarsz életmódot váltani, és mennyivel több mozgást fog ez jelenteni, mint amennyit eddig mozogtál?
2022. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem ertem, hogy epeszu embernek hogyan juthat eszebe gluten es laktozmentesen etkezni, ha amugy nem allergias.

Fogyni a kaloriadeficittol fogsz. Megvonni nem kell semmit, de azert nyilvan mertekkel kell mindent fogyasztani.

2022. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nekem sem ízlik a gluténmentes kenyér, szerintem már az állaga is undorító. Én amúgy a lehetőségekhez képest gluténmentesen eszek (nem allergia, hanem pajzsmirigy miatt), de nem feldolgozott gm szarokat, hanem olyat, ami természetesen gm, pl zabliszt, zabpehely. A kenyér nem is nagyon hiányzik.


Cukor helyett eritrit, tej helyett cukormentes mandulatej.

2022. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető voltam: nem tervezek gluténmentesen étkezni, csak egyszerűen nem értem, hogy azok, akik mégis erre szorulnak, mit esznek ami tényleg ízlik is nekik. Ugyanis sokan mondják, hogy a gluténmentes kenyér is finom, ezért nem értem, hogy csak velem van a baj, vagy tényleg ennyire rossz lenne?


Azért szeretnék életmódot váltani, mert jelenleg nem érzem jól magam a bőrömben, tudom, hogy bár nem eszek nagyon egészségtelenül, mégis lehetne sokkal egészségesebb az étrendem és az életmódom is. Nekem az életmódváltás nem csak az étrendről és a sportról szól egyébként, hanem a rossz szokások elhagyásáról is pl. Tehát az étkezés csak egy kis része a dolognak.

2022. júl. 2. 01:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akiknek gluténmentesen KELL étkeznipk, azoknak nem sok egyéb lehetöségük van.

Idövel feltehetöen megszokják a gluténmentes kenyér ízét, vagy otthon készítenek maguknak jobb ízü kenyeret.

2022. júl. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nem tervezek gluténmentesen étkezni, csak egyszerűen nem értem, hogy azok, akik mégis erre szorulnak, mit esznek ami tényleg ízlik is nekik"

Nem kell értened, elég, hogy megoldják maguknak. Örülj neki, hogy neked nincsenek ilyen plusz feladataid az életben.


"csak velem van a baj, vagy tényleg ennyire rossz lenne?"

Ha mást nem ehetnél, csak olyat, egy idő után megtanulnád elfogadni, hogy olyan, amilyen - vagy ennél mást, nem kenyeret.


"Azért szeretnék életmódot váltani, mert jelenleg nem érzem jól magam a bőrömben, tudom, hogy bár nem eszek nagyon egészségtelenül, mégis lehetne sokkal egészségesebb az étrendem és az életmódom is. Nekem az életmódváltás nem csak az étrendről és a sportról szól egyébként, hanem a rossz szokások elhagyásáról is pl. Tehát az étkezés csak egy kis része a dolognak."

Nekem ez nagyon úgy hangzik, hogy nem fizikailag nem érzed jól magad a bőrödben, hanem lelkileg, és maximalista vagy: mindent tökéletesen akarsz csinálni, ahelyett, hogy az étrendedet békén hagynád, hiszen az tulajdonképpen rendben van, és csak egyéb területeken akarnál változtatni.


Itt a nyár, több időd van, próbálj ki valami új hobbit, annak kapcsán megismerhetsz új embereket, ami máris jó hatással lesz a lelkedre - közben meg egyél-igyál úgy, mint eddig, ne a gluténmentes meg laktózmentes ételeket kóstolgasd.

2022. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

"Ugyanis sokan mondják, hogy a gluténmentes kenyér is finom"

Ízlések és pofonok. Én például képtelen vagyok megenni a fehér kenyeret, mert íztelen, levegős, nem finom; azt szeretem, ha legalább a fele teljes kiőrlésű vagy rozslisztből van. Utálom a sós sült krumplit, a tejcsokis rudit, a cukros paradicsomlevest vagy káposztát stb.

2022. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!