Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimum táplálkozá...

Mennyi az a minimum táplálkozás, ami aktív mozgás mellett komoly fogyász eredményez, de az erőnlétem megmarad? (Kalóriaszámláláshoz nincs türelmem)

Figyelt kérdés

Aktív életet élek, sportolok, úszás, bringa, fizikai munkát végzek. Mégis vannak kritikus helyek, has, fenék, csípő, ahol sok a plusz, alkati dolog is, de van háj.

Más edzésterv mozgásszervi okok miatt nemigen jöhet szóba, viszont szeretnék leadni néhány kg-t, és az említett terúleten a zsírt.

Mivel ételintoleranciával küzdök, az összetevők miatt a kalóriaszámolás is bájos, másrészről nincs idegzetem hozzá.

Szeretném , ha viszonylag gyorsan meg tudnék szabadulni ettől a fölöslegtől, egy kezdődő párkapcsolat is nagyon motivál, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Nő vagyok

Köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 10. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyedi a dolog, így ez a kérdés nem megválaszolható; de az is kérdéses, hogy egyáltalán milyen mértékegységben szeretnéd a minimum táplálkozást megkapni.
2022. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs idegzeted számolni, akkor szerencsejáték. Egyébként az intolerancia nem jó kifogás, nekem is van, sőt, allergiám is, ezért mivel az esetek jelentős részében magamra főzök, kb 5 perc leírni az összetevőket, miközben amúgy is a serpenyő, lábas felett állok. Nem bonyolult dolog. Egy idő után pedig, ha már ismered a tested, akkor számolgatás nélkül is érzed, mikor vagy deficitben, mikor vagy pluszban.

A minél gyorsabb fogyás pedig rossz stratégia. Nem lesz tartós. Enyhe deficiz mellett sokkal kisebb az esély a félreevésre, hangulatingadozásra, ingerlékenységre, plusz gond nélkül aktív is tudsz maradni.

2022. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A gyors fogyás edzés mellett sem jó? Nem is tudom, hogyan gondolom, de pl sport után ugye sokkal többet eszem, de munka közben viszont egyáltalán nem, soha. Nincs olyan rendszer, mint pl reggeli, ebéd , vacsora, viszont ha csökkentenék az edzés után drasztikusan az étel mennyiségét, akkor mennyi az a minimum, ami még nem károsítja az egészségem?

2022. júl. 10. 09:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Jav: úgy értem, hogy mennyi az a minimum pl adag, amivel el tudom érni a gyors fogyás, viszont az egészségem nem károsul.
2022. júl. 10. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyors fogyás csak abban az esetben nem káros, ha nagy súlyból adod le. Ha sport mellett tartasz nagy deficitet, erősen csökkenni fogy a teljesítményed, és többet fogsz fogyni izomból is. Ugyanis a fogyás minden esetben jár némi izom veszteséggel is.

A gyorsaság helyett én tényleg inkább a tartósságot venném figyelembe a helyedben.

2022. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

nem, gyors fogyás edzés mellett sem jó

kalóriaszámlálás nélkül teljes zsákbamacska hogy deficitben avgy és fogysz vagy sem, de lehet nélküle is fogyni csak kicsit bonyolultabb

ha az étkezésed minőségi akkor elég 10-20 százalékkal csökkenteni az ételadagoakt és fogyni fogsz

2022. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, az általatok leírtak miatt aggódom, izomból semmiképp nem szeretnék veszíteni, sok munka van benne, de az alsó részek zsírja /háj miatt borzalmasan szorongó vagyok, nem nagyon volt ötletem, kidolgozott tervem még kevésbé, hogy tüntessem el.
2022. júl. 10. 11:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!