Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nincs látszata a tornának?

Miért nincs látszata a tornának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez a negyedik hete, hogy elkezdtem tornázni. Általában heti 4-5 alkalommal, 3/4 órás lábizom, farizom vagy teljes testedzéseket csinálok, időnként 1-1 jógát.

Hosszabbra nincs időm, ez is késő este van, de szerintem hatékony, mert a végére nagyon leizzadok.

Tudom, a centiket kéne néznem, eddig nem tettem. Azt hittem, ennyi idő alatt azért a mérleg is mutat valami eredményt, de nem. Az étkezésre is odafigyelek, elég vizet iszok már. Annyi változást érzek, hogy energikusabb vagyok, jobban érzem magam a bőrömben, de én elsősorban fogyni szerettem volna, mert lenne azért miből, és így a lelkesedésem egyre lohad. Nem vártam én nagy változást, csak úgy mégis valamit. Ugyanakkor tapasztalatlan vagyok ebben, gőzöm sincs, mi lehet az oka.

Van valami nyilvánvaló, amit nem veszek észre, de rosszul csinálom? Mi lehet a baj?



2022. júl. 21. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Simán lehet, hogy használ, csak mivel te minden nap látod magad, így nem tűnik fel annyira a változás. Az meg nem gond, hogy a mérleg nem mutat kevesebbet, mert gondolom most jelentősen többet edzel mint korábban és így izmosodtál is valamennyire. Tényleg a centiket nézd vagy legyen egy ruha mércének, amin látod, hogy mondjuk korábban feszült, most meg már kényelmes.

Előtte-utána kép is hasznos lehet. Nem az a lényeg, hogy a mérleg mennyit mutat.

2022. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem eget tul sok kaloriat, nem a legjobb fogyashoz. Siman lehet h nem is fogsz tole fogyni. Max ha grammolod a kajat
2022. júl. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ettől fogyni nem fogsz, ha fogyni akarsz, akkor fuss, minimum 30 percet. A tornázás jó lesz bemelegítésnek, mondjuk 10 percben.
2022. júl. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mellé nem számolsz kalóriát és mérsz le minden kajá, akkor egyáltalán nem biztos, hogy fogysz.

A többit az egyes leírta

2022. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat, lehet le is írták előttem. Idő kell, hogy az izmok fejlődjenek. Ezen kívül elegendő folyadék, pihenés, és fehérje. Ha magas a testzsír százalékod akkor simán lehet, hogy szépen fejlődik az izomzatod, csak nem látszik, mert a zsírpárnák alatt van. Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha elkezdenéd a zsírpárnákat eltűntetni, méghozzá egy szálkásító étrenddel, plusz aerob mozgásformákkal, ezután feljebb vinném a kalóriabevitelt, plusz átrendezném a makrókat és elkezdeném a súlyzós edzéseket. Mint írtam ez egy lassú folyamat, hagyj időt a testednek.
2022. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"többet edzel mint korábban és így izmosodtál is valamennyire"


3 hét alatt nem igen.


Mit jelent az konkrétan, hogy figyelsz az étkezésre?

2022. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

8/16 böjtre szoktam rá. Nem eszek édességet, jó, nem azt mondom, hogy egyáltalán soha, de ritka. Nem iszok semmit, csak vizet.

Ennél több időt viszont a jövőben sem fogok tudni edzéssel tölteni, sem ilyenkor elmenni futni. Ez is kb az alvásidőből megy el.

2022. júl. 22. 10:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az mind1 mikor eszed a napi kcal bevitel szamit. Tobb kaloriat kell egetned
2022. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

1 hónap alatt nem értem, hogy milyen eredményt vársz.

Sőt, 3 hónap alatt sem lesz látványos eredmény.

Legalább 6 hónap, de ez inkább évek kérdése. 1 hónap alatt, ha az egészséges esetet nézzük, maximum 2-3 kilót fogyhattál.

2022. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7 ez a legnagyobb butaság. Semminek nem szabad az alvás rovására menni. Ez így kontraproduktív
2022. júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!