Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nagyon vékony lány ezt...

Egy nagyon vékony lány ezt mondta, igaz ez? (lent)

Figyelt kérdés

Hogy “legalább annyit mozogsz amennyit eszel.”

Tehát ha pl.: egy nap sehova se megyek. Akkor aznap nem is kellene ennem, mert nem mozgok?

Meg akkor én ezt úgy értelmezem, hogy ha eszel is akkor azt mindenképp le kell mozogd 0 kcal-ra


Vagy akkor ezt, hogy érti?


2022. júl. 25. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Ez így ebben a formában baromság, hiszen a szervezeted nem csak annyit csinál, hogy elmész otthonról és ezzel mozog. Kalóriát éget maga a működés is: légzés, szívverés etc. Ez a BMR.


Keress rá, számold ki a sajátomat. Az enyém pl 1300kcal körül van. Ennyit használ fel a szervezetem akkor is, ha kómában fekszem. Ha ennél kevesebbet viszek be, szép lassan kinyírom a szerveim. A mozgás, napi rutin kalóriaigénye erre rájön, ülő életmódnál Ez 30 százalék kb. Ha fogyni akarsz, e két érték közé kell belőni a kalóriasávid.

2022. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes hülyeség. Ahhoz, hogy egész nap feküdj, ahhoz is kell energia. Kell hogy berjen a szíved, működjön a veséd, eméssz stb. Ez az alap alapanyagcsere vagy BMR. Ennél fogyókúra alatt sem szabad soha keveset enni. Agyi működés, szervek, mindenhez kell ejergia
2022. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha pl.: egy nap sehova se megyek. Akkor aznap nem is kellene ennem, mert nem mozgok?"


Egy 6 órás alvás 600 kalóriát éget el.


Nap folyamán mégha megse moccansz, a szíved ver, az agyas működik, stb ami ugyancsak kalóriát éget.


Szóval eez egy orbitális baromság.

2022. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinalsz semmit is van egy minimalis kaloriaigenyed.
2022. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha egész nap nem mozogsz semmit, akkor nem minimális kalóriaigényed van, hanem 80-90%-a annak, amennyit sport mellett ennél. (Általánosan aktív, vagy hobbisportoló emberek esetén, nyilván egy élsportoló teljesen más kategória.)
2022. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
80-90? Mozgas nelkul pl eszel 1500at es stagnalsz. Ha meg elmesz fizikai melozni meg egetsz 2 oras edzesen 7-800kcalt akkor az mar kozelit a duplahoz
2022. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt úgy kell érteni inkább hogy ha keveset ettél ma akkor kevesebbet mozogj de ha tele etted magad mozogj sokat
2022. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ez így butaság.

A szervezetnek táplálékra akkor is van szüksége, ha "semmit sem csinálsz" (amúgy a létfenntartás, lélegzés, emésztés... nem "semmi").


Másrészt meg, ha valaki zabál folyton, akkor hiába mászkál közben fel-alá, attól még el fog hízni.


Bonyolultabb dolgok ezek, mint hogy simán annyi lépést kellene megtenni, ahány falat ételt megettél...

2022. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Én 2 hete fogyózok

Most jutottam el oda hogy nem vagyok már éhes folyamat

Nekem nehezitő tényező hogy kajáldában dolgozok de kibírom

Mert tudom mi a cél


Az első 1-2 hét a kemény

Utána ha látod a változást az motivál!

2 hét alatt 2 kilót fogytam ami pont ideális

Az elején nagyon éhes voltam

Én az életmódom miatt 11kor eszem elsőnek utána már csak 4-5 fele aztán este valami keveset

Nekem ez így teljesen jó

Számolom a kalóriát néha mozgok is

Törekszem egészségeseket enni

Az olajat teljesen elhagytam

Kókusz zsírt használok. Legjobb!

Valamenyik nap bolti pogácsát ettem amiben ugye olaj van

1.5 napig rosszul voltam

A cukrot edesito folyadekra csereltem

Lisztet teljeskiorlesure

Cukrot nem fogyasztok max ritkan (muzliszelet)


Tejet is kerulom (mivel allergias vagyok ra es a kaloria is sok benne)


Barki barmit mond hogy egy nap egyel 6x de keveset

Ez hulyeseg

Nekem ez vált be, nekem így jó, egészségeseb fogyok

Heti 1 kg a normális ez meg is van

Ha kérdésed van irj :)

2022. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja és azt kihagytam hogy nem kell sokat fogynom

60ról 52re szeretnék

Most vagyok már 58

2022. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!