Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól értelmezem az alábbi...

Jól értelmezem az alábbi biológiai folyamatot?

Figyelt kérdés
Néhány hónappal ezelőtt elhatároztam, hogy néhány kilót le szeretnék adni. Akkor 76 kg voltam, úgy terveztem, hogy 3-4 kgt leadok. Az étrendemet átalakítottam, a szénhidrátokat többé-kevésbé elhagytam, helyette intenzíven fogyasztottam fehérjét. Ami érdekes volt, hogy a nadrágövemen és a nadrágokon lehetett látni, hogy látványos volt a fogyás. Viszont 3 hónapon keresztül, míg ezt a diétát csináltam, nem néztem rá a mérlegre. Tegnap ránéztem és ugyanúgy 75-76 kg voltam, viszont a test térfogatom lecsökkent. Korábban a nadrágövemet a 3-ik fokozaton használtam, ma már az 5-iken, a hasamról eltűnt a nagy zsírpárna. Az étrend mellett mozogtam is, heti 2x2 órás edzés, futás és súlyzózás. Amit megettem fehérjét (tojás, hal stb.) az izmokba épült be, a szénhidrát szegény étrendnek köszönhetően pedig a zsír mennyisége csökkent. Ez az oka annak, hogy a testtömegem nem csökkent csak a térfogata lett kisebb?
2022. aug. 3. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Az az oka, hogy a testtömeged nem csökkent, hogy annyi kalóriát vittél be, amennyivel súlyt tartasz. Ennyi.
2022. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ment le rólad víz és megszűnt a puffadásod.


Meg persze az izmaid is nőttek, ami számokat a zsírból vesztettél, azt felvetted izomból.


Szerintem ez jó amúgy, legyél magadra büszke! :)

2022. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
A zsír sűrűsége kisebb, mint az izomé, azaz ugyanakkor tömeg zsírban nagyobb térfogatot jelent. A fehérje fogyasztással csínján kell bánni, mert túlzás esetén vesekövességhez vezethet.
2022. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Izmoodtal picit meg feltoltodtek az izmokban levo glikogen raktarak. Ezem sulyt hozzad adnak de terfogatot nem
2022. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Edzés nélkül hogy épített volna izmot?
2022. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
szerintem ha edzettél plusz fehérje akkor lehet benne valami, nemrég néztem pl úszó olimpikonok súlya milyen nagy - az izom súlya.
2022. szept. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!