Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogják le ha anyám...

Hogy fogják le ha anyám mindig finom kajákat főz és tuleszem magam mindig ?

Figyelt kérdés

#Finom kaja
2022. aug. 5. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Önszabályozással, kalóriaszámlálással.
2022. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Evés előtt egy pohár víz, úgy kevesebb fér.

Állítsd át az agyad hogy nem azért és annyit eszel mert finom, hanem mert a tested taplálod.

Határozd el hogy csak egyszer szedsz, azt megeszed, semmi repeta.

Egyél kb háromnegyedét annak, amennyit szoktál.

Ha van süti, abból is egész nyugodtan egyél, de csak egyetlen darabot/szeletet. Így nem fog hiányozni az íz de nem is mész túlzásba

Anyudat meg ha tukmálós, kérd meg hogy nagyon finom volt de ne adjon többet.

Ha másokkal eszel, akik 3-4szer szednek, akkor azt rossz nézni. Erre az én taktikám, hogy

-utoljára szedek

- később kezdem el enni

- lassaban eszem

- a kést és villát nem tartom végig a kezemben, hanem leteszem a tányérra evés közben többször (időhúzás)


Így kisebb adagot eszel, ugyanaddig élvezed az izeket mintha többet ennél es egyszerre fejezed be a többiekkel.


Szintén jó dolog ha elkezdesz minden étkezés mellé zökdseget enni, az kitökti a gyomrot, egészséges és kevesebb fer beléd a pörköltből

2022. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Fogyásra az egyetlen biztos módszer ha kevesebb kalóriát viszel be mint elhasználsz. Erre úgy hangzik nem nagyon van lehetőséged.

De odafigyeléssel nagy eséllyel sikerülhet.

A kettes is jokat írt.

Napközben minden étkezésedben legyen zöldség. Pl ha szendvicset eszel, egyél mellé egy paprikát. Vagy ha rizses hus van, kérj céklát vagy uborkát.

Minden finom kajánál arra gondolj hogy csak addig a pár másodpercig jó amig eszed. Arról kell lemondanod és megállni egy kisebb adagnál.

Ha pl bukgur vagy rizs van párolt zöldséggel akkor a rizs fele helyett zökdséget szedj. Ha hús van, abból egy vagy két kisebb szeletet egyél.

És napközben folyamatosan igyál vizet, az eltelít

2022. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Akaraterővel.
2022. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ment, csak akkor oldódott meg igazán, mikor elköltöztem. Illetve egyszer sikerült lefogyni még mikor otthon laktam, de csak így hogy alig jártam haza, meló után még sport, szauna, stb, későn értem haza és rögtön ágyba dőltem, másnap korán indultam dolgozni, így nem láttam mi finomságok vannak otthon. Aztán mielőtt visszahízhattam volna, elköltöztem.


Szüleim tipikus magyar konyhát szeretik, én is szeretem, de egyrészt nem állandóan, másrészt teljesen tönkre tud menni benne az ember testileg. Anyu kövér is nagyon 😔 csúnya ilyet mondani, de ebből a szempontból nekem ő az elrettentő példa.


A férjem is imád úgy enni mint ők (pedig egyáltalán nem olyan családból jön, csak rákapott a jóra), de ő mázlista, mert az az akármennyit eszik, nem hízik meg típus. Igaz sportol is, meg én is, de nekem az önmagában kevés. Szóval sokszor van olyan hogy mikor anyu csomagol, ő eszi meg, elég magamnak főzni külön. De olyan is van, hogy kétfélét készítek.


Azért edzés napon megeszem én is a töltött káposztát 😅 szóval ki nem zártam anyu főztjét, de igyekszem nagyon mértékletesen.

2022. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lassan egyél, sokáig rágd az etelt. Es persze kevesebbet...
2022. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
86%
Önfegyelemmel.
2022. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Finom kajákat főz. Ezsel amitöl kóllaksz. És innentől akaraterővel nem eszel többet.

Te magad is ugy fogalmaztad a kerdest hogy te vagy aki tuleszi magát. És nem lefognak és lenyomják a torkodom

2022. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd kisméretű tányérra az ételt - akkor többnek látszik. :)
2022. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha finomat főz. De nem muszáj óriási adagot enni.

Elhatározás kérdése.

A kisebb tányér szerintem is jó ötlet.

2022. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!