Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kaptam egy fitness bérletet,...

Kaptam egy fitness bérletet, nagyon szeretnék járni, de nagyon izgulok, mire figyeljek, hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat szemeztem már az edzőtermek gondolatával, de vagy a pénz, vagy a bizonytalanság fogott vissza.

Az ilyen edzőtermek közönségéhez meg végképp nem illek, kicsit duci vagyok (172/68), bár jól érzem magam a bőrömben, de azért nem ártana a rendszeres mozgás. Ha nagy ritkán nem úton vagyok, hanem otthon valahogy sosem visz rá a lélek, hogy tornázzak...

Ezen szeretnék változtatni, de nagyon izgulok, hogy kinéznek az edzőteremben, vagy egyáltalán azt sem tudom mik a szabályok, meg azt sem tudom melyik gépet hogyan kell helyesen használni. Valaki el fogja magyarázni nekem?

Gondolom akik most már rendszeresen járnak azok is elkezdték valahogy. :S

De hogy?!


2010. szept. 23. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyrészt dícséretes a hozzáállásod, gratula, és hidd el, nem sokáig leszel már duci, ha ezt a mentalitást megőrzöd!


Mikor én először voltam edzőteremben (3 éve kb), akkor 20 kiló feleslegem volt, tehát kövér voltam.

Én is paráztam, de egyszerűen odamentem a pulthoz (van recepció, pult, ez tuti), és mindent megkérdeztem, amit nem tudtam, megmondtam, hogy először jöttem. Kedvesek voltak, elmondták. Az öltözőben is szerezhetsz infót, rákérdezel, hogy mi hol van, mi hogy megy. Nem fogják leenni a fejed.

A gépek elég egyértelműek, esetleg a neten előtte megnézheted őket használat közben, de ha nem, akkor sincs baj, mert az ilyen termekben van edző, aki segít az újoncoknak. Vagy ha valaki használ valami gépet, megfigyeled, vagy ha épp lekászálódik, akkor odamész, és megkérdezed, hogyan megy.


Én a futógéppel voltam így, érintőképernyője volt, és eléggé bonyolultnak tűnt, úgyhogy megkértem egy csajszit, hogy mutassa meg, hogy használta az előbb.


Amiatt meg nem érdemes izgulni, hogy nem fogsz odailleni. Pl mikor én mentem és elkezdtem rendszeresen járni, több túlsúlyos is volt ott, aki épp izzadt valamin. Senki nem olyan idomokkal kezdi, amiről lepattan a szúnyog.

Arról nem is beszélve, hogy a hozzáállásod maximálisan pozitív és ez dicséretes, semmi szégyenkeznivalód nincs.

Ezen nem is kell gondolkodni, csak fellőni a füledbe valami zenét és taposni.


Biztosan lesz majd kedvenc géped, én is kipróbáltam mindent, de végülis a futógép lett a kedvencem.

Vigyél törölközőt, tusfürdőt, esetleg váltóruhát, szatyrot-táskát az edzőcuccoknak, és innivalót (ezt a legtöbb gépen az erre való tartóban elhelyezheted). Telefont, értékeket nem kell bevinni (én eleinte bevittem a telóm, de nem volt hová letenni).


Ennyi jut eszembe most. Hajrá!


25/L

2010. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a szabályok: gondolom, mindenütt nagyjából annyiból áll a dolog, hogy megérkzel, megmutatod a bérleted, kapsz egy kulcsot egy szekrényhez az öltözőben. Ott átöltözöl, bepakolsz. Míg benn vagy a teremben, a kulcsot visszaadod a portán/pultnál. Nincs szabály, hogy milyen gépet használhatsz (ha nem olyan a bérleted, hogy csak aerobic-órákra, vagy csak ide-oda, hanem korlátlan), amit épp nem használ senki, azt kezelésbe veheted.

A szakértő segítséget azért érdemes elfogadni, mert a tréner tudja beállítani a fizikai állapotodnak megfelelő erősségi fokozatokat, stb, és megmutatja mindennek a használatát, ezért ha lehet, ezt a szolgáltatást vedd igénybe.

Kifelé elkéred a kulcsot, fürdesz, átöltözöl, távozáskor leadod a portán, és szevasz. Nem emlékszem, de talán a bérletemet is elvették arra az időre, míg benn voltam az edzőteremben.


Egyébként ezt a bérletet kaptad, ahogy írod, de ha hosszabb távon gondolkodsz edzpterembe járáson, akkor érdemes megpróbálni női edzőtermeket. Már ha a koedukált nagyon feszélyez, vagy bármi ilyesmi. Csak tudd, hogy van olyan is.

Viszont ha belejössz, megszereted, hozzászoksz, nem fog érdekelni semmi. Én reggel munka előtt jártam mindig, most épp nem tudok, mert külföldön vagyok, de úgy hiányzik, hogy megőrülök :)


Na ennyit belőlem, szép napot.


25/L

2010. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, még inkább lelkesítőnek tűnik a dolog. :D Azt hiszem azért is vonzz az edzőterem, mert bár nem szeretem a közönséget, mégis úgy érzem, hogy ahhoz, hogy rendesen rendszeresen csináljam, kell ez a csendes kívülálló közönség. Hogy úgy mondjam ösztönöz. Amit írtál, hogy mindenki el van magával az lenne nekem is a legjobb; szóval érted: társaságban és mégse. (Barátnőm már hívott eddzeni, de én az ilyen izzadós-lihegős dolgokat jobb szeretem magamban csinálni. Talán ha már megszokom szívesen elmegyek másokkal is.)

Alapvetően nagyon közvetlen és mosolygós emberke vagyok, egy ici-picit hiú... El tudnád mondani, hogy te hogyan öltöztél föl, amíg duci voltál? Lehet, hogy ez sem fog számítani később, de azért az fontos, hogy elsőre jó benyomások érjenek. Ha márkátlan sportcipőben megyek nem fognak kiröhögni? Tudom, hogy jobb jó minőségű cipőben sportolni, de egyenlőre nincs rá keret. :(

Köszönöm a válaszod, nagyon jól esett!

Amúgy ez a bérlet elvileg mindenes, kivéve a szaunát és a szoláriumot, de a szauna is csak vmi bagatell összeg (150 Ft). Áprilisig érvényes korlátlan alkalom számmal. Meg a honlapjukon azt írták, hogy a személyi edzés terv is ingyenes. Tényleg gőzöm sincs róla, hogy mit hogyan, úgyhogy ezt muszáj igénybe vennem. :)

Remélem én is úgy beleszeretek, mint Te!

2010. szept. 23. 15:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, a koedukáltság egyáltalán nem feszélyez, igazából a női közönségtől kicsit jobban is tartok. XD (Mert a külsőmmel kapcsolatban eddig csak a női nem oldaláról értek komolyabb atrocitások. A fiúknak ált. bejövök, ha nem is az alakom miatt, hanem a stílusom miatt. De a teremben ez nem számít!)
2010. szept. 23. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokfajta terem van,mindegyikben más a közönség.Jártam olyanban,ahol mindenki ipod-al edzett senki nem szólt egymáshoz inkább divatbemutató volt,izmok meg sehol.

Pont ezért kerestem másik termet,baráti hangulatú,a ruha mindegy,néha dumálunk.

Van etikett,de nem szigorú.Ha belépsz köszönj hangosan.Gyakorlat közben ne szólj a másikhoz,csak ha befejezte.Ne csak elfoglalj egy gépet,hanem nézd meg,hogy nem-e használja valaki és kérdezd meg beszálhatsz-e,befejezte-e.

Itt egy kezdő edzésterv,bemutatják videóval.A lényeg,hogy semmit ne végezz lendületből.

[link]

Jó edzést!

2010. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok.

A ruha nem volt fontos. Egy tréningnadrágot vettem fel (feketét, de nem a slaknkítás, hanem a praktikusság miatt), amit egy kínai üzletben vettem, meg egy turkálóban vett sportfelső volt rajtam, aminek beépített melltartója van (ez ajánlatos, hogy ne legyenek fájdalmaid, stb).

Nekem sem volt különösebben keretem a cuccokra. A cipőm sem volt márkás, szintén valami kínai volt, de mikor elkezdtem csak a futógépre fókuszálni, akkor beszereztem egy jót.

Amiatt ne aggódj, hogy kinéznek, ahol én voltam, ott senki nem foglalkozott a másikkal, de főleg a cuccaival nem. Ahogy a második válaszoló írja, vannak helyek, ahol inkább bemutató megy, és van, ahol munka. Én olyanba jártam, ahol mindenki csendesen ügyködött a maga gépén zenével a fülében. Voltak persze ismerősök azok közt, akik régen jártak oda, de aki új volt, vagy nem ismerkedni jött, azt se nézték ki, vagy ilyesmi. És mindenféle emberek voltak ott mindenféle cuccokban. Voltak munkába siető öltönyösök, akik csak beugrodtak taposni egy kicsit, ,meg háziasszonyok rózsaszín susogósban :) abszolút vegyes volt a társaság. Erre a nagyobb termekben lehet számítani inkább.


Szóval ne törődj a cuccaiddal, a fekete praktikus, de a stílus nem számít, a lényeg, hogy természetes anyaga legyen, és kényelmes legyen (ne csússzon, ne szorítson, stb) A cipő fontos, ha futó vagy lépőgépet használsz majd szívesen. Majd meglátod.


Tuti meg fogod szeretni.


Szép estét!

25/L

2010. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kinézni szerintem nem fognak, hacsak nem valami ritka bunkók vannak. Általában mindenféle ember jár oda pont azért, mert valaki izmosodni akar, valaki formásodni és hát valahol el kell nekik is kezdeni.
2010. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!