Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az hogy centiben...

Miért van az hogy centiben fogytam, kilóban viszont aligha, de a változás mégis látványosabb?

Figyelt kérdés
75 kg voltam a terhrességem előtt, 96 kg-mal mentem szülni. Most vagyok 83 kg, tornázom (HIIT, súlyzós edzes), a tükörben majdnem olyan vagyok mint a terhesseg előtt, nem tűnik fel hogy plusz 8 kg van rajtam. A mérleg nem mutat fogyást az elmúlt hónapban, mégis a tükörben nagyon látványos, újra látszani kezdtek a tónusos izmok, a karcsú derék. Hasam pl nincs is már.
2022. aug. 11. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Kalóriabeviteled mennyi?
2022. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert felszedtél izmot, ami kisebb helyet foglal mint a zsír. Illetve az izmok feltoltodnek szénhidrátokkal ami szintén nem látszik meg de súlyban igsn
2022. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kalóriabevitelemet nem számolom pontosan, de reggelente eszek főtt tojást zöldséggel, natúr joghurt,


Ebédre is mindig grillezett zöldségek, rizs, csirkemell.


Vacsi pl párolt zöldségek...


Ez most csak egy példanap volt amit leírtam, a lényeg hogy


Cukrot nem eszem, lisztet sem.

2022. aug. 11. 12:14
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja meg feherje shake-t iszom es vitaminokat szedek.
2022. aug. 11. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

"Kalóriabevitelemet nem számolom pontosan"

Sejtettem. Ez itt a baj. Tornázhatsz, súlyzózhatsz, ehetsz te főtt tojást, zöldséget, natúr joghurtot, rizst, csirkemellet, tilthatod a cukrot, a lisztet, nyomhatod a fehérje turmixot, a vitamint, ha nem vagy tartós kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Kár ennyire görcsösen megerőszakolni magad, mert ha nem vezeted a kalóriákat, nem vagy deficitben, akkor felesleges az energia a saját kizsigerelésedbe.

2022. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt írtsm hogy nem számolom PONTOSAN, nem azt hogy egyáltalán.


1700 kalória... igy jobb? De pontosan nem tudom kiszámolni.

2022. aug. 11. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Hiába vagy ingerült, te kértél tanácsot. Nem én vagyok túlsúlyos. Én egy táplálkozástudománnyal foglalkozó versenysportoló vagyok, tehát én jól érzem magam, köszi, neked van problémád. Én csak rámutattam arra, hogy a legtöbbször mindig akkor van gond, amikor az illető "körül-belül 1700 kalóriát eszik, de ő pontosan számolgatni nem hajlandó", aztán a gyakorlatban ez a kb. 1700 kcal egyik nap 1800, másik nap 2400, harmadik nap 220, negyedik nap 1900, majd csodálkozik, hogy nem fogy, pedig ő eszi a natúr joghurtot két HIIT edzés között.
2022. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Az izom nehezebb, mint a zsír. Ezért nem mutat változást jelenleg a mérleg. De írtad is, hogy látványos a fogyásod. Centibe mérd a változást:)
2022. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-es. Nem vagyok ingerült, csak egy 4 hónapos gyerek anyja, akit császároztak, és örül hogy egy hasi műtét után a hegen kívűl semmi más testi problémája nincs, azon kívűl hogy a szülést követő 4 hétig mozdulni se bírt, utána kemenyen építettem azt hogy az a felesleg ami rajtam volt lemenjen. Az, hogy most áll a mérleg, nem tudom milyen okból, terhességem előtt bevált az amit most csinálok. De mint irtam, centiben látszik, a mérleg tovább nem mozdul...még... ha már táplálkozastudomány, biztos ertesz a hormonokhoz is igaz?? 😀😀😀 pontosan emiatt említettem a kérdés leírasban hogy terhes voltam . De te nagyon okos vagy és oltasz, holott senki nem ingerült. De te most nyugodtan lehetsz az 😁
2022. aug. 11. 16:22
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
biztos hogy nem azért van mert több kiló izmot felépítettél. bocsi de ez nem reális.
2022. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!