Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valami haszna annak hogy...

Van valami haszna annak hogy betartom a kcal bevitelt meg az étkezéseket,de viszont nem eszek annyira egészséges kajákat? Így lehet formás testem? Edzek is. Fogyni nem akarok! 19/L

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
"Formás tested" az izmosodástól lesz, izmosodni pedig akkor fogsz, ha megvan a progresszív erősítő edzés, a kielégítő regeneráció és a megfelelő tápanyagbevitel. Utóbbinál a kalória nagyon sokat számít, ez evidens, de izmosodás szempontjából nem mindegy, hogy miből fedezed a napi kalóriakereted: csokiból, mirelit pizzából, péksütiből, chipsből, szalámiból, vagy sovány húsokból, halakból, zöldségekből, gyümölcsökből, hüvelyesekből, gabonákból, magvakból. Az izmaidnak szüksége van minőségi fehérjeforrásra, minőségi szénhidrátforrásra és minőségi zsírforrásra. Ha a források nem minőségiek, akkor az izmosodás körülményei nem lesznek optimálisak, ráadásul egészségügyi okokból sem célszerű állandóan szemetet enni. Nem kell natúr csirkemellen, salátán és zabon élni, időnként nyilván beleférhet egy-egy édesség, rágcsa, snack, gyors kaja, de napi szinten, étrendi szinten ezek nem javallottak.
2022. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Én régebben súlyzós edzés mellett állandóan főztem, csak tiszta kajákat ettem: gyümölcsök, zöldségek, többnyire csirke, olajos magvak, rizs, zab és hasonlók. Mostanában péksütik, csoki, sajt, szalámi, mekizek, iszok fehérjeport is. A kcal és a fehérjebevitel ugyanott van. Semmi különbség, fejlődök ugyanúgy. Persze tudom tök "egészségtelen" meg ilyenek de jelenleg nem szempont.
2022. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Egészségtelen leszel. Illetve ha nem eszel elég fehérjét, nem fogsz izmosodni
2022. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Haszna annyi hogy nem hízol el
2022. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Formás tested így nem lesz.
2022. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindent ehetsz, de a napi fehérjebeviteled legyen meg, és kész.
2022. aug. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Igen nem hizol el. Az izmosodáshoz fehérje kell.
2022. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!