Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hétre előre készített kaja,...

1 hétre előre készített kaja, hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék és a családommal élek együtt, így nagyon megnehezíti nekem a fogyásom az, hogy nem magamra főzök és azt eszem amit a családom. Ezen változtatni szeretnék, olvastam több helyen, hogy sok ember 1 hetre előre készíti magának az ételt és csak annyi a dolga minden nap, hogy hűtőből kiveszi a kaját és fel melegíti. Ez nagyban tudna segíteni a celjaim elérését, mivel naponta nem tudok magamra főzni mert munka mellett edzés és még az életemet is szeretném élni. És ha 1-2 nap a héten elkészítem magamnak a kaját a többi napra kalóriák szerint és szét osztom, akkor az nagyon sokat segítene nekem. Van itt valaki aki előre készíti magának az ételt és ha igen, akkor hogy csinálja? Mennyi napra tervez előre, szerintem azért 5-6 napot nem bír ki a kaja még a hűtőben sem. Mennyire kivitelezhető ez at életvitel?

2022. aug. 29. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a legegyszerűbb rendelni volt, alakbarát kajákat. És nem tárolni egy hétig az ételt mikor már a harmadnapost se szeretem. Elismerem, nem olcsó, de kevesebb macera, és változatos.
2022. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Rém egyszerű. Én 3 naponta főzök nagyobb adag ebédnek valót magamnak.

A reggelit és a vacsit meg összedobom itthon negyed órán belül.

A férjem nem diétázik, úgyhogy neki a szokványos kajáit csinálom.

2022. aug. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell tűrni hogy egy ember nyakába legyen nyomva a főzés, akkor lesz idő külön megcsinálni magadnak
2022. aug. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

En igy csinalom. Szinten azulok mellett alalult ki.

Vasarnap fozok 3 napra (max 3-4 napig ezem egy kajat, utana az eltarthatosag mar nem annyira engedi), hetfon kedden szerdan azt eszem.

Utana szerdan fozok 3 napra, csut, pentek azt eszem, egy adag megy a fagyadztoba. Pl a sult hus vagy oorkolt mehet a fagyoba es amikor majd kiolvasztom cska koret kell melle

Penteken is fozok vagy szombat reggel es azt eszen hetvegen. Maradek szonten fagyazsto

Amikor meg pont nincs ido fozni amennyit szeretnek akkor eloveszem amit fagyasztottam

2022. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Értem, hogy az emberek megúszósan akarnak főzni, de én már nem enném meg a 4 napos ételt. Miért nem csinálod azt, hogy 3 naponta főzöl? Hétvégén egyszer, vagy esetleg hétközben pl. szerdán. De mégis mennyi időbe telik összedobni 3 adag babsalátát vagy egy tonhasalátát, neadjisten kisütni fél kg csíkokra vágott natúr csirkemellet? Nem csak úgy lehet diétásan főzni, hogy minden nap a konyhában robotolsz, józan paraszti ész kérdése az egész.
2022. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal értelmesebb adagonként lefagyasztani kajákat, egyrészt úgy hónapokig eláll, másrészt nem kell napokig ugyanazt enni, harmadszor mindig választhatsz, aznap éppen mire van étvágyad!
2022. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
1hetre normalisan sehogy.. 3naponta meg oke
2022. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért is írtam ki a kérdést mert gondoltam, hogy 1 hétig biztosan nem bír ki a kaja. Ezért is írtam, hogy 1-2 nap a héten előkészítem a kaját, így szerintem maradok a 3 napos megoldásnál.
2022. aug. 30. 18:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
3. Normáliséknál senki nem tűr, hanem munkamegosztás van. És ilyenkor van akinek pl pont a főzés a dolga, másnak meg pl a bevásárlás stb.
2022. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem is heti 1, hanem heti 2 nap alatt tényleg meg lehet oldani a kaját, mert 3-4 napig hűtőben simán eláll.

Csak néhány példa.

-Tudsz készíteni overnight oats-ot (beáztatod tejbe a zabpelyhet és teszel rá gyümit

-ebédre főzöl valami köretet hozzá párolt-grillezett zöldség és valami hús-hal amit szeretnél (én szoktam levest is enni)

-vacsit 3p alatt össze tudsz dobni egészségesen minden nap (pl nálam sali hallal vagy tojással)

-nasinak/ főétkezés közbeni étkezésként joghurt-gyümölcs-mag-aszalvány-müzli



Én úgy szoktam, hogy vasárnap és szerdán főzök köretet és zöldséget. Hétvégén anyu készíti az ételt és azt eszem, husit vagy halat meg minden este készítek másnapra, de ez megoldható úgy is hogy amikor a köretet készíted a halat-húst is megcsinálod. Ha nem ugyan annyi kalóriára jön ki akkor a dobozra is ráírhatod a kcal tartalmát. Én a suli miatt dobozolok. A reggeli meg abonett sajt és sonka, vagy tojás muffin, ami 3 napot megintcsak bír hűtőben.


Remélem, hogy a diétád sikeres lesz. Kitartást, ki kell tapasztalni hogy neked ez hogy jó. Ha van kérdésed írj privátot nekem.

2022. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!