Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrák mennyire hatásosak?

Fogyókúrák mennyire hatásosak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy aki lefogy 10-15 kilót, az meg tudja tartani és nem hízza vissza?

2022. szept. 10. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Amennyiben az egyén érti, hogy mi miért történik, tisztában van a táplálkozás alapszabályaival, tisztában van a kalóriaegyensúllyal, úgy nem. Ha egy tartós kalóriadeficiten alapuló diétával az egyén lefogy, aztán egy életmódváltás keretében beáll egy szintentartó kalóriabevitelre, mellette mozog, sportol, edz, akkor természetesen meg lehet tartani az adott súlyt. Én is így élek már hosszú évek óta: 80 kilóról lefogytam 66-67 kilóra, ami számomra egy egészséges BMI-t jelent, beálltam egy szintentartó kalóriakeretre, sportolok, ennyi.

Ha az egyén nem tudja, hogy mi miért történik, nincs tisztában az alapszabályokkal, nem számolja a kalóriákat, nem hisz bennük, hiszen szerinte a szénhidrát hízlal, a glutén hízlal, a laktóz hízlal, és valami laikusoknak eladott kamu divatdiétával lefogy (mert tartós kalóriadeficitben van, csak ő erről nem tud), majd a divatdiéta "sikeressége" után visszaáll az addigi életmódjára, nem mozog, szarul étkezik, akkor hamar vissza is jön a zsírfelesleg.

2022. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
58%
Megtudod csinálni csak akarat kérdése! Hajrá!:)
2022. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

38 kilót fogytam 2.5 év alatt. Kb fél évig tartottam a 62 kilót, azóta 1.5 éve a 64et. Ez nem is mozdul


De ez csak úgy megy hogy életmódot váltottam, teljesen mashigy étkezem mint kövéren de így is finomakat. Csak lecseréltem pár összetevőt és tartom a mértéket

2022. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Első mindent leírt. Nyilván okkal hízik el egy ember. Ha szemetet zabal mindenféle kontroll nélkül és mellé nem mozog, persze hogy el fog hízni, ez tök természetes. Az is tök természetes, hogy lefogy, ha elkezd sportolni és egészséges étkezni mellé. Meg az ks természetes, hogy visszahízik, ha visszaáll a káros életmódra.


Ezért mondják hogy nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani. Lemondani a napi 3 dl-2 üveg colarol, meg az éjjeliszekrényről nasizásrol... És átállni a reggelire

2022. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az emberek többsége vissza hízza azt, amit lead. Valahol olvastam, hogy kb. 90%-uk visszahízza az embereknek, de most a konkrét szám mindegy is.


Viszont ennek pedig tényleg az az oka, hogy sokan nem életmódot váltanak, hanem csak addig esznek kevesebbet, addig mozognak többet, amíg nem érték el a kívánt testsúlyt. Aztán ha elérik a célt, akkor visszaállnak arra, ahogy régen ettek. Sokan nem gondolnak bele ebbe, pedig logikus, hogy ugye anno követtek egy bizonyos életmódot, amivel sikerült meghízniuk, de a fogyás érdekében próbáltak változtatni ezen, és sikerült is lefogyniuk, de ugye sokan úgy gondolják, hogy ezután visszaállhatnak arra az életmódra, amivel alapból sikerült meghízniuk. Hiába fogysz le, ha utána ugyanúgy eszel, mint régen, akkor nyilván mindent vissza fogsz hízni.


Én pl. 45 kilót fogytam, és tartom is a jelenlegi súlyomat. Életmódot váltottam, ugyanúgy eszek, mint a fogyásom során, és a mennyiségekre is figyelek, nem tértem vissza arra az életmódra, ami miatt ennyire meghíztam. Szerintem sokan nem is akarnak azzal foglalkozni, hogy egészséges életmód, se semmi ilyen, hanem csak gyorsan leakarnak fogyni, pár hónapig kevesebbet enni és ennyi, utána meg újra enni azt, amit a szemük megkíván.

2022. szept. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

A kúrák időszakosak, az életmódváltás tartós. Ha egy bizonyos típusú dietát követsz, amit még élvezel is, abból is lehet életmódváltás, szóval az is lehet hatásos és hosszú távú. Aki évek alatt csak fogyókúrázgat, de nem tanulja meg, hogyan változtasson a rossz étkezési szokásain, sosem fog tartósan lefogyni.

Én egy nekem megfelelő diétából alakítottam ki magamnak életmódot. A mindennapjaim részévé váltak az új szokásaim, lefogytam évek alatt, most már súlyt tartok.

2022. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!