Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyhatnék,szerintetek ha így...

Fogyhatnék,szerintetek ha így eszek? Nagyon örülnék a kedves segítségnek!

Figyelt kérdés

Reggeli

-zabkása + joghurt/kefír + gyümik


Ebéd

-Amit a családom főz, De arra figyelnék, hogy a fele zöldség legyen

(töltött paprika, rakott karfiol, spenót tükörtojással stb)

Uzsi

-gyümik

Vacsi

-1 nyers saláta + pici szénhidrát is lenne benne, de a jó minőségűből + fehéjeforrás

Pl joghurtos reszelt sárgarépa saláta, pici bulgurral, tojással


+ Desszertet max ebéd után 1-2 kocka csoki, hébe hóba ha megkívánom. De az is lehet hogy hétközben semmi, hétköznak meg anyum szokott sütni, akkor megennék a családdal 1 szeletet valamiből ebéd után.


+Mozgás természetesen már most is van heti 5ször 1 óra valami(futás, torna ilyesmi), és bicikkivel megyek mindenhova.


-Szóval a reggeli/vacsi az, amit magamnak készítek, és ami odafigyelősebb.

-Az ebéd nem olyan rossz nálunk, ritkán van valami rakott tészta, de a legtöbb husis, zöldséges, rakottas kaja, így azt csak "kiegészíteném zöldséggel. Lehetne persze reformosabban főzni, olaj nélkül ilyesmi, de azt hiszem nem ezzel van a fő baj, hanem a sok kenyérrel meg nasizással, amire hajlamos vagyok.

-Desszertet azért ennék hétvégente, vagy max hétközben nagyon picit ebéd után, mert nem időszakosan szeretnék" diétázni", és hosszú távon ez fenntartható számomra.

-Kalóriát nem számolnék, de arra odafigyelnék, hogy annyit egyek, amivel kellemesen jól lakok, ne túl sokat, de ne is mini adagokat.



2022. szept. 14. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

"Kalóriát nem számolnék, de arra odafigyelnék, hogy annyit egyek, amivel kellemesen jól lakok, ne túl sokat, de ne is mini adagokat."

Ennyi. Az utolsó mondatoddal likvidálod is az egészet. Az nem mértékegység, hogy annyit eszel, amennyitől "kellemesen" jól laksz, meg hogy "nem túl" sokat. Ezek olyan szubjektív viszonyulások, amik miatt simán elcsúszik egy diéta. Legalább az első időben számolnod kéne a kalóriákat, hiszen amíg még azt sem tudod, hogy miben mennyi kalória van nagyjából, addig mit jelent az számodra, hogy "mini" adag? Dietetikusok sem tudják szemre és érzésre megbecsülni az adott étel kalóriatartalmát, akkor te sem fogod tudni, hidd el. Hiába a zabkása, a joghrut, a gyümölcs, a bulgur, hiába a heti ötször 1 óra mozgás, ha nem vagy tartós kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Kalóriaszámolás nélkül a véletlenre bízod a fogyásod. Megéri saját magadat szívatni?

2022. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném magam szivatni, csak egy időben méricskéltem, és tisztára beleőrültem:( hosszú távon nem tudtam fenntartani, hogy mindent lemérek. Hisz eleve az ebédet nem én főzöm, így csak becsüpni tudom
2022. szept. 14. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne told túl, ne őrülj bele, ennyi a titok. Úgy meg tényleg nehéz, hogy otthon laksz, és nem te főzöl magadra. Értelemszerűen hatékonyan akkor lehet diétázni, ha az ember maga felelős az étkezéséért. Úgy nem túl optimális fogyókúrázni, hogy azt eszel, amit kapsz.
2022. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó, de kevés. A helyedben pl magában gyumolcs helsett tennék mellé pl magvakat
2022. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaza van pedig az elsőnek, ha nem számolod, akkor a véletlenen múlik, hogy fogysz-e. Nekem az vált be, hogy az ebédre 5-600 kcalt szánok, abban van fehérje, CH, zsír és egy nagy adag saláta (mindenhez, ha tészta az ebéd, amellyel is kb mint egy előétel). A többi 3-4 étkezés között osztom el a maradék kalóriát, és van pár bevált dolog, amit enni szoktam, azokból már tudom, mennyi a fejadagom. Pl 30gr zabpelyhet szoktam megcsinálni reggelire, ezzel benne maradok a keretében. Ehhez pár hónapig vezetni kell a kalóriákat, aztán el lehet hagyni. Másfél éve csinálom, nem tudom megmondani, mennyi kcal van 30gr zabpehelyben, csak azt, hogy ha annyi a reggelim, akkor jó vagyok.
2022. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, de mindenképp számold a kalóriákat!
2022. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!